• Krátkometrážní

Černá Dahlia (2006)

Krásné obsazení a film dle skutečné události, toť ale vše. Film mi připadal nezajímavý, zdlouhavý a postavy nevýrazné. Vím, že je to sice podle skutečné události a tak se film drží reálií, ale to neznamená, že se z toho musí udělat film, u kterého se těšíte až skončí. 40%

40 dnů a 40 nocí (2002)

Příjemná komedie, na kterou se rádi kouknete večer v televizi. Ale to je tak vše, podruhé to vidět nemusíte a jít na to do kina by byla naprostá ztráta peněz. Prostě nic světa borného, ale ani to neurazí. 50%

Žhavé výstřely 2 (1993)

Druhé pokračování Žhavých výstřelů dosáhly něčeho, o čem si může spousta jiných filmů nechat jen zdát. Je to stejný ne-li ještě lepší film než byla jednička. Snad navždy již budu mít vtisknuto do mysli jak Charlie Sheen rozstřelí jednoho z vojáků o stěnu domku a on se rozplácne jak v kreslených filmech, či úvodní scéna, kdy si uváže šátek přes oči a pak si vybere místo skla a hřebíků med s gumovými medvídky atd. prostě bomba. 98%

Žhavé výstřely (1991)

Bezvadná parodie, která se dnes již bohužel nenajde. Úžasný záběry, kdy Charlie Sheen jede na motorce a předvádí se před Cary Elwes, která se zase předvádí ve svém umění na koni. 90%

Hanebný pancharti (2009)

Druhý velice vydařený snímek od Q. Tarantina. Tím prvním byl samozřejmě Pulp fiction (koukatelným filmem bych ještě nazval Jackie Brown - ale ten je takový normální ani špatný, ani dobrý). Narozdíl od joho počinů jako Kill Bill 1,2, Auto zabiják, či Čtyři pokoje je Inglourious Basterds vinikajícím snímkem, kde konečně nikomu nevytéká z těla 50L krve, či nehraje nesnesitelná hudba atd. naopak jde o vydařený snímek s vkusným vtipem a skvěle zahranými rolemi (hlavně Aldo - Brad Pitt a gestapák Landa - Christoph Waltz). Jen je možná až moc dlouhý. 95%

Nabít a zabít (2006)

Úžasná gangsterka, která jasně dokazuje, že nejen Guy Rittchie dokáže točit tento žánr (např. Rock'n'rolla). Obsazení bylo vybráno s vkusem a také podle toho byli postavy zahrány. Děj je skvělý, ale nejlepší je ten naprosto nepředvídatelný konec. Plus určité citace filmu rozhodně nejsou k zahození a budete si je omílat ještě dlouho poté co film skouknete ;) 100%.

Proboha! (2008)

Naprosto geniální dokument o naprosto pravdivých faktech. Náboženství jakožto nástroj zkázi a věřící jako prostředek. Tento dokument by měl vydět každý, jelikož se hodně nasmějete lidské hlouposti a zatvrzelosti a na konec si zcela uvědomíte jaký to může (bude) mít globální dopad. 100%.

Muž ve stínu (2010)

Velice spletitý thriller, při kterém pokud nebudete dávat pečlivý pozor, unikne vám kus pointy z každého rozluštění. V dnešní době, kdy je vše natáčeno jednočaře a děj je daný je Ghost Writer filmem, u kterého prostě ty své mozky budete muset zapojit a vnímat všechny okolnosti a ani pak nemáte zaručeno, že děj správně pochopíte. Co je však na filmu hrozné je délka. Dvě hodiny nám poskytují až moc mrtvých míst, u kterých se vám budou přivírat oční víčka, ale dychtivost po rozluštění o co vlastně jde, vám je nedovolí zavřít. Proto 80%

Moucha (1999) (seriál)

Úžasná, primitivní, pětiminutová zábava, která dokáže pozvednout náladu v jakýkoliv den ;)

Španglicky snadno a rychle (2004)

Příjemná rodinná komedie s krásnou Paz Vega, která vypadá skoro jak Penélope Cruz 75%