Tahle země není pro starý (2007)

Ten konec sem nějak nepochopil, asi to mělo být něco poetického nevim, ale jinak se celý film nese v zajímavém duchu a celkem rychle uteče. Možná bych trochu přeházel herce v titulkách, protože Tommy Lee Jones se mi zdál celkem zbytečný, ale možná to je tím, že jsem jeho postavu nepochopil tak bych mu nerad křivdil. Z Bardemova chladného zabíjáka jde opravdu strach určitě si Oscara zasloužil. A Josh Brolin hravě nahradil trochu nestíhajícího Tommyho, škoda, že stejně zemřel.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Dokonalý western, žádné chyby, skvělá atmosféra divokého západu, hudba, která vám drásá srdce a Clint v nejlepší formě prostě není co řešit.

Poslední skotský král (2006)

Další film podle skutečných událostí, od takových filmů čekám, že budou dobré a většinou je mám ještě dlouho v paměti, stejně jako si budu pamatovat Posledního skotského krále. Whitaker hrál zrůdného Amina rozhodně dobře a zaslouží si ocenění, které se mu dostalo. Ta zrůdnost mě opravdu dost překvapila, že i v tak vysokých politických kruzích ve 20.století se tohle dělo a možná se ještě děje co já vim.

Pokání (2007)

Hodně silný příběh o romanci v období druhé světové války, zvlášť se mi líbilo dokonalé vykreslení pohledu na pláž a vůbec všech scén z války, zakončení bylo taky dobrý.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Nejslabší díl trilogie, pořád sem čekal kdy se začne něco dít a najednou byl konec, ale i tak je to pořád Indy, teď už sem jen zvědavej na 4 díl.

Řím (2005) (seriál)

Tak tenhle seriál mě toho hodně naučil o období Ceasarovi vlády, jde o velice kvalitní historický seriál, která nepostrádá moderní prvky a dokáže rychle zaujmout, ale doopravdy mě chyt až když se pomalu chýlil ke konci, těch posledních pár dílu prostě špica a nejlepší postava Titus Pullo.

V síti CIA (2007) (seriál)

Skvělý seriál, který mi objasnil spoustu věcí tykající se Studené války, všem hercům se může pouze aplaudovat.

Serenity (2005)

Nemá to takovu sílu jako seriál, ale ani chvíli se nenudíte. Taky mě zarazilo, že někteří z hlavních hrdinů zemřeli, dokonce jsem si řek, že je to dobře protože by ste to nečekali a šokovalo mě to. A taky z toho důvodu už zřejmě nebude žadný další film s naší posádkou takže už se nemůže co zkazit, toto završení seriálu je více než dobré.

Prvotní strach (1996)

Kvalitně zpracované drama z prostředí soudní síně a excelující Edward Norton 4*.

Firefly (2002) (seriál)

Opravdu hodně netradiční seriál, pistolníky na koních, kteří vyběhnou z vesmírné lodě to se tak často nevidí, žánry byly skvěle namíchány, charaktery postav byli vážně zajímavé a hodně rozdílné, herci hráli výborně a k tomu pěkná hudba no prostě skvělá zábava 5*.