Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

První jejich hra, kterou jsem si mohl užít naživo. Miloň Čepelka pochází totiž z našeho malebného východočeského městečka takže k nám cimrmanologové přijíždějí každý druhý rok. Hospoda na mýtince byla také první hra, kterou jsem od nich vůbec slyšel takže to byl takový objev a jsem za něj nesmírně vděčný jinak bych třeba DJC vůbec neznal. "A kolik let jste dostal?", "20 let", "a kolik jste si odseděl?", "no zítra by to bylo 20let".

Schindlerův seznam (1993)

Je mi jedno jak moc se děj filmu blíží ke skutečnosti, jestli byl Oskar Schindler opravdu lidumil nebo jen další německá svině té doby, nebo je to jen snaha tvůrců o to co nejvíce lidi dojmout. Dojmutí se jim podařilo a odvedli kus skvělé práce. Bezchybný a silně emotivní příběh. Neberu ho však jako historický fakt.

Dokonalý svět (1993)

Opravdu krásný dojemný až smutný film, který nepostrádá hloubku. Ani nemá cenu říkat, že Eastwood se zase ujal režie na výbornou a Costner prostě exceluje.

Zabiják (2003)

Se Segalem do smetí!!!

Skála (1996)

Tenhle film je pro mě jeden z nejlepších akčních snímků co jsem viděl. Bay po Mizerech potvrdil své kvality a ty mu vydrželi dodnes. Výborné herecké obsazení, scénář s trochou toho patriotismu, ale u Baye na to kašlu a výborný i když málo doceněný soundtrack.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Geniální tarantinovka. Reservior Dogs byli pouze předzvěst (ale dobrá) pro tento perfektní a už kultovní snímek o tomhle filmu snad slovo kultovní platí nejvíce a kdo mi řekne, že Pulp Fiction nezná tak je to pro mě naprostej looser, s kterym nemá cenu se bavit.

Perníková věž (2002)

Film jako celek nic moc, ale pár nezapomenutelných scének tu bylo.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Poslední díl a jedna z nejfamóznějších největších no prostě nejlepších bitev jakou jsem kdy viděl a v prodloužené verzi ještě více detailnější, samozřejmě toto není jediné plus tohoto filmu je dokonalý jako Společenstvo, ale trochu jiným způsobem. Hlavně tedy překrásným koncem. Jackson a všichni herci jsou pro mě legendy.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Druhý díl nám přinesl hlavně velkolepou bitvu o Helmův žleb a hlavně jak bylo řečeno karta se obrací.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

První film z trilogie je spíše vypravěčský, seznamujeme se s postavami a jejich vztahy mezi sebou, je tu krásně vykreslená krajina a skvělě nás připravuje na velkolepé bitvy, které přijdou v dalších dílech. I když jsem Společenstvo prstenu viděl už tolikrát i v prodloužených verzích nedokázal jsem najít jedinou chybičku, pro mě je to dokonalý film, který nikdy neomrzí a vždy dokáže nadchnout.