• Krátkometrážní

Tenkrát na východě (2000)

Dvojica Chan-Wilson je zábavná, Lucy Liu je očarujúca, potešia odkazy na slávne mená (John Wayne, Wyatt Earp), zaujmú skvelé súboje, či už koltové alebo pästné a pobaví vaňová opilecká pesnička ako sa patrí. :)

Třída číslo 402 (1999) (seriál)

Na zabitie nudy to poslúži obstojne, ale Třída číslo 402 pôsobí príliš ako vykrádačka Simpsonovcov.

Život s Louiem (1995) (seriál)

Zábavný animovaný seriál, ktorý zaujme najmä sarkazmom titulného hrdinu a jeho otcom, ktorý toho zažil počas vojny viac ako Forrest Gump v rovnomennom filme. :)

Simone (2002)

Film o davovej psychóze, ktorú dokáže vyvolať Hollywood a jeho produkty a o tom, aký dokážu byť ľudia slepí. Myslím, že už kvôli zaujímavému námetu sa S1M0NE oplatí vidieť, ale veľkou škodou je koniec filmu, ktorý pôsobí akoby scenár dopísalo potajomky dieťa pôvodného scenáristu.

Moje modré nebe (1990)

Trochu zvláštna komédia, ktorej buď prídete na chuť alebo nie (ako väčšina užívateľov ČSFD, ako tak pozerám na tých 65%). Po prvej polhodinke som sa na tento film už naladil a celkom si ho užil a to najmä vďaka skvelým hercom - Rick Moranis je výborný v role bojazlivého hlupáčika, ale na Steva Martina ako gangstera nemá. Ten zahral svoju postavu tak dokonale, že nejakého charizmatickejšieho mafiána by ste ťažko hľadali. Kam sa hrabú Corleonovci. :)

Vnitřní vesmír (1987)

Rodinný sci-fi film, ktorý by som si bol zrejme viac užil ako mladší, ale pobavil som sa aj tak. Skvelí herci, zaujímavý nápad a aj po vizuálnej stránke pôsobí film vierohodne aj po dvadsiatich rokoch. A je tu dosť "skrytých" hlášok a nápadov, ktoré deťom rozhodne určené nie sú, napr. hláška na záchode, ktorá ma takmer zabila: S-P-O-I-L-E-R ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... "Hoň si ho, ale nemluv s ním!"

Eurosong aneb Kabát jde do Evropy (2007) (TV film)

Ničím zaujímavý dokument, z ktorého sa akurát dozvieme, že spomedzi všetkých speváckych formácií na Eurosongu (spevácka súťaž) boli jedine Kabáti normálni, zvyšok boli samí spievajúci popoví tanečníci alebo hermafroditi z Ukrainy. :)

Policejní akademie (1984)

Viem, že 5 hviezdičiek nie je ani zďaleka objektívnych, ale nemôžem si pomôcť. Policajnú akadémiu som videl aspoň desaťkrát, ale zrejme ma nikdy neomrzí. A na rozdiel od pokračovaní (o spin-off seriáli ani nehovoriac) nejde ani o zlý film. A keď ešte pripočítam kultovú Modrú Ustricu, tých 5 hviezdičiek nemôžem nedať. :)

Strašáci (1971)

V takej polovici filmu som si hovoril: "Ako to môže mať tak vysoké hodnotenie na ČSFD?" Vtedy mi ešte Straw Dogs pripadali ako priemerný, trojhviezdičkový film, ktorý je navyše trochu "o ničom". V poslednej tretine filmu však prišlo obliehanie domu a kvalita snímku stúpla až do výšin. Dokonale klaustrofobicky a chaoticky zachytený boj o život, v ktorom Dustin Hoffman podáva výborný výkon a divák nedokáže odtrhnúť zrak od diania na obrazovke. Kvôli tejto časti filmu by som rád udelil tomuto snímku päť hviezdičiek, ale nejako mi to nedá - tie prvé dve tretiny boli príliš obyčajné.