• Pohádka

Záhada hlavolamu (1993)

Srovnávám s TV seriálem, trilogii jsem kdysi dávno četl. Potěšila zde zmínka o jejich časopise Tam-Tam i Bratrstvu kočičí pracky. Uvěřitelnější byli i herci, protože v seriálu hráli mladé kluky třicátníci. Chybí tu ale skvělá postava tajemného Široka. Černobílá ale sluší Stínadlům mnohem více, přece jenom převedení do barev nebyla správná volba.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Dávám jen 2* asi proto, že jsem to viděl v hnusném českém dabingu a nic moc vtipného mi tam nepřišlo.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Perfektní Liev Schreiber, který Jackmana zastínil. Skvělý začátek, finální akce na ostrově o ničem. Nejslabší díl.

Ultraviolet (2006) odpad!

Tenhle člověk natočil úžasné Equilibrium a pak tohleto? To snad není možné! Začátek ucházející, ale při jízdě na motorce připomínající efektama počítačovou hru starou 10let jsem to pravdu musel vypnout. Hnus.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007) odpad!

Tohle ma být komedie či parodie na akční filmy? Za prvních 30min jsem se ani jednou nezasmál, poté jsem to znechuceně vypnul.

Kat: Válečná zóna (2008)

Ježíši že ja na to koukal. Vystřílet 100 lidí v závěrečné scéně celkem pohoda, ale maličkej blázen a pořezaná tvář nám dali trošku zabrat že? Potěšila mě aspoň přitomnost Julie Benz, mám pro ni tak trošku slabost od její účasti v Dexterovi :) blond ji sluší ale mnohem víc. Celkem brutální záběry rozstřelených hlav měli přenechat zkušenemu Rambovi do 5.dílu, sem se mi to nějak nehodí. I když Stallonemu ten masakr věříme a bavíme se, u Punishera to působí prostě nudně a trapně.

Stmívání (2008)

Hodně zajímavý námět. Začátek me nadchnul, pak už nic moc. Zápletka s Jamesem dost ubohá, velké přípravy na silného upíra, všichni se ho bojí...bububu...pak pár chvatů jen od Edwarda a je hotovo. Sakra nevyužitý potenciál, který filmek určitě měl! To Marius : neskutečný komentář! :) pobavil mě víc než film.

Austrálie (2008)

Vyrazil jsem do kina, nevěděl jsem na co. Vyberu si Austrálii, nekoukám na stopáž. Po tom, co doženou stádou do cíle a začne pršet, říkám si : velmi pěkné, délka tak akorát. Netuším ještě, že film nekončí a čeká mě odhadem 1,5 hodiny nastavované hnusné kaše!

Nebezpečný cíl (2008)

Do půlky filmu koukám s nadšením. Odtud dále, od honičky na lodích jde celý film naprosto do p*dele! Co to je za nesmysl, aby se najemný vrah proháněl na lodi a střílel všude nesmyslně kolem? Střelba po Nicolasovi při odhalení na střeše hodně trápná. Prostřílení se do baráku na záchranu svého žáka to samý. Abych pouze nekritizoval. Románek byl na druhou stranu velmi příjemný. Scéna zabití 2 mužů po přečtení : I am happy together with you..a následný výstřik krve na košili a pohled do očí....emocionální bomba! Závěr v autě : famózní. Bohužel slabých scén převažuje. Cage drží svůj standard nadprůměrného herce, který zahraje cokoliv. Kdyby si filmek udržel komornější podání, vyházely se trapné akční scény, bylo by to za 5.

U mě dobrý (2008)

První polovina naprosto o ničem. Od skořápek se filmek pěkně rozjede a prostě baví.