• Pohádka

Noční let (2005)

Wes Craven zachoval svůj rukopis známý z Vřískotů. Film je to docela dobrý, dívat se na to dá, ale že by tam bylo nějaké napětí nebo v divákovi vzbuzoval hrůzu nebo strach, o tom tedy nemůže být řeč. Je to diametrálně odlišný způsob dělání hororu/thrilleru než známe např. od Hitchcocka. Všechno to, co dělá thriller dobrým thrillerem a co tam má být tam prostě není nebo je úplně jinak než má být. Vznikne z toho docela zábavný film na jedno použití s vždy stejnou dramaturgickou linkou a naprosto jasně předvídatelným koncem. Příliš komerce mi třeba tolik nevadí u romantických komedií, u filmů tohoto typu jí ale neholduju.

Jen přes její mrtvolu (2008)

Jednoduché, předvídatelné a navíc ta Lake Bell v hlavní roli byla příšerná!

Funny Girl (1968)

Docela slušný film, ikdyž k němu mám několik výhrad a dávám pouze tři - ikdyž silnější - hvězdičky. Nejprve jsem viděl jeho divadelní adaptaci v pražském divadle Na Fidlovačce a byl jsem tak nadšený, že jsem musel jít ještě jednou. Film si ale už asi znovu nepustím. Má obrovská očekávání bohužel nenaplnil. Za prvé musím říct, že přestože Barbra Streisand je tím zásadním, co je na tomto filmu pozitivní, tak "divadelní" česká Funny - Tereza Bebarová byla minimálně o třídu až dvě lepší (ve filmu Streisand alespoň dabovala). Když přimhouříme oči k tomu, že tento film byl natočen před více než čtyřiceti lety, pak musím pochválit kostýmy i práci kamery, trošku mi ale vadí příliš dlouhá hluchá místa, která prodlužují film na ke konci již nesnesitelné dvě a půl hodiny. Chtělo by to trochu větší spád a ikdyž jsem se místy bavil, čekal jsem, že humoru bude taky více.

Samec (2009)

Velmi sexy snímek s charismatickým Ashtonem. Líbí se mi, že se to netváří vůbec intelektuálně a ikdyž to není bůhvíjak hluboké, tak aspoň je to originální a místy velmi syrové.

Kdo z koho (1999)

Docela zábavný, ale velmi zapomenutelný film. Vadí mi na něm především to, že se točí kolem voleb prezidenta na střední škole, což je něco velmi amerického, s čímž se obyčejný středoevropan asi těžko dokáže ztotožnit a plně se do toho vžít. Humor je zde naopak velmi anglický, řekl bych. Není to úplná nuda, ale podruhé už bych si to nepustil.

Prokletý ostrov (2010)

Film je velmi sugestivní, má přímo mrazivou atmosféru a zajímavou pointu. Myslím, že filmaři odvedli výbornou práci, dosáhli přesně toho, co chtěli a to nebývalým a zcela jistě výborným způsobem. Problém s ním mám jediný a sice, že přichází na řadu můj vkus a do toho se bohužel nestrefuje. Tyto mysteriózní psychothrillery zrovna nemusím, takže proto jen za tři.

Záložní plán (2010)

Film, který se dramaturgicky zarytě drží zajetých a milionkrát projetých kolejí žánru romantická komedie. Přesně opisuje dějovou linku 99% ostatních jemu podobných. Má cenu se na to ještě dívat? Jsou jeho komediální okamžiky dostatečně silné, aby to stálo za to? Dávám slabší tři hvězdičky.

Sex ve městě 2 (2010)

Velmi příjemná a velmi vtipná oddechovka. Mnohem příjemnější, vtipnější a oddechovější než jednička.

Zkrocení zlé ženy (1967)

Zatím nejslabší filmový Shakespeare. Bohužel nesplnil mé očekávání ani náhodou.

Sex ve městě (2008)

Místy velmi vtipné, ale šííííííleně dlouhé. Tenhle žánr maximálně 90 minut! Každopádně ty 4 ženské jsou tak fantasticky napsané a zahrané, že za každou musím dát minimálně jednu hvězdu.