• Pohádka

Holka od Červený řeky (2005) (koncert)

Bylo by fajn, kdyby se čeští tvůrci těchto veřejných oslav k jubileům českých zpěváků podívali s jakou jednoduchostí oslavovala např. Tina Turner, ovšem na úrovni. Helena Vondráčková se svou úžasnou kariérou a skvělým repertoárem by si určitě zasloužila víc než umělohmotnou estrádu plnou vítězů ze superstar. Hosty bych omezil na dva-čtyři, kteří byli nejvýznamější součástí její kariéry a HLAVNĚ velký živý orchestr a živý zpěv.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Můj nejoblíbenější český film. Výborná parodie se skvělým vtipným a zároveň vkusným humorem, tedy něčím, co v porevolučních českých filmech žalostně schází. Oceňuju také skvělé herecké výkony - nemá smysl jmenovat, protože opravdu všichni herci jsou naprosto vynikající.

Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)

Vím, že existuje spousta českých hereček, které by to zahrály dobře, ale myslím, že žádná ne tak jako Dana Medřická. Pro tento herecký výkon je každá stupnice hvězdiček nedostatečná. Myslím, že je to její životní role a jsem přesvědčený, že byla napsaná pro ni a jenom pro ni. Prostě neuvěřitelné!

Jak se budí princezny (1977)

Nejvíc se vždycky těším na písničku O šípkových růžích. Kdyby tu pohádku nedávali v televizi čtyřikrát ročně, tak by se mi líbila mnohem víc.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Velmi průměrný snímek, který mě překvapil snad jenom poněkud starší Cameron Diaz než na jakou jsem zvyklý a musím říct, že i herecky vyzrálejší. Jinak je to docela zábava, ale jako celek velmi zapomenutelné.

Šíleně smutná princezna (1968)

Film, který je důkazem o tom, že Helena Vondráčková byla zosobněnými zásnubami talentu a krásy. Nejkrásnější ženská česko-slovenského showbusinessu všech dob. Jsou i lepší a pohádkovější pohádky, ale tleskám vtipným a originálním scénám, které by už dnes, kdy každý sází na jistotu, těžko napadly.

Kajínek (2010)

Pár zajímavých a na české poměry velmi nadprůměrných akčních scén a vynikající výkony Vladimíra Dlouhého a Tatiany Vilhelmové. Dále pak naprosto nevysvětlitelné a nepochopitelné nesrovnalosti a totální nezájem řešit historické souvislosti! Proboha vždyť jde o záležitost ze současnosti a všichni diváci jsou pamětníky, kteří to celé prožili prostřednictvím médií! Když Kajínek utekl z Mírova, tak scénárista byl zřejmě na delší dobu odklizen ve vzduchoprázdnu. Škoda jen, že se nenašel z tvůrčího týmu nikdo, kdo by mu řekl, jak to tenkrát bylo. Ať to vezmu z kterékoli stránky, tak se mi těžko hledá důvod proč měl být tento film natočen. Jediným důvodem je předpoklad obrovského zájmu českého národa, což se po uvedení do kin také potvrzuje. Velmi mě jen zaráží, že většina diváků se staví na Kajínkovu stranu a div mu nestaví sochu a nedávají svatozář, snad i z toho důvodu, že autoři k tématu přistoupili velmi nevyváženě a neobjektivně. Staví Kajínka do role oběti, přestože na spousty věcí prostě nemají důkazy. Je opravdu Kajínkův příběh tak strašně zajímavý, aby o něm vznikl film a navíc kasovní trhák?

Ženy v balíku (2008)

Moc příjemná a zábavná komedie, která nenudí a je docela napínavá, jelikož scénář není až tak předvídatelný, jako u jiných podobných filmů. Diane Keaton je skvělá, obvykle ji nemusím, ale tady se mi moc líbila.

Jen trošku štěstí (2006)

Místy velmi vydařená a zábavná komedie. Dlouhé prostoje v podobě vystoupení rockové kapely mě dost obtěžovaly, občas se zde vyskytoval humor poněkud trapnějšího ražení. Každopádně když odmyslíte mrtvolně bledou tvář Lindsay Lohan, tak si opět uvědomíte, že to není vůbec špatná herečka.