• Pohádka

Ti druzí (2001)

2001 - Nicole Kidman prožívá svůj nejsilnější herecký rok (když tedy zapomeneme na Nevěstu přes internet). Vedle Moulin Rouge je tohle její nejlepší film. Zahrála naprosto dokonale. Kromě toho je tento film opravdu výborný, s úžasnou ponurou atmosférou a hodně zajímavou pointou. Tím ale výčet kladů určitě nekončí, takže zbývá napsat snad jediný výstižný přívlastek jméno. Opravdu stojí za zhlédnutí.

Ptáci (1963)

Hitchcock je můj oblíbený hororový režisér, mimojiné také díky tomuto filmu, který má úžasnou strašidelnou atmosféru.

Záhada Blair Witch (1999)

Pokud mám vybrat ze všech hororů ten, který mi přišel nejstrašidelnější a nejhrůzostrašnější, pak je to právě tento. Hlavně díky neopakovatelné autentičnosti. Při minimu krve, maximum strachu. Jen pro silné nervy.

Robin Hood: Cesta ke slávě (2010) (pořad)

Takhle to dopadá, když chce česká stanice udělat "vlastní", "původní" reality show. A ten muzikál není nakonec o mnoho lepší. Tu jednu hvězdičku dávám jen za vítězku této show, Martinu Bártovou, která má obrovské charisma, skvěle vypadá, hezky zpívá a má nakročeno stát se opravdu dobrou muzikálovou zpěvačkou.

Peklo s princeznou (2009)

Velmi pěkná a milá pohádka. Nejlepší byla sexy čertice Betka Stankova:)

Grinch (2000)

Chvilku sice trvalo než jsem tomu přišel na chuť, ale potom se mi to líbilo moc. Také díky skvělému českému dabingu.

Co takhle svatba, princi? (1986) (TV film)

Nechápu proč ti herci neotevírají pusu přesně na playback. Vůbec to nesedí a neskutečně to strhává úroveň této pohádky směrem dolů. Ale Nárožný a Kretschmerová jsou prostě dokonalí.

Hospoda (1996) (seriál) odpad!

Hospodští povaleči se mi hnusí za každých okolností. A sledovat v televizi jejich blbé řeči, které vycházejí z mozků zdegenerovaných alkoholem, tak to je fakt síla. Neskutečná trapnost.

On je žena! (2005) (seriál) odpad!

Nejhorší český seriál všech dob.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Žádný zázrak to není, ale po všech těch ordinacích, nemocnicích a zámožných rodinných dysnastiích je to docela osvěžující a při nejmenším místy docela vtipné. Samozřejmě že to má i své propastné chyby, hlavně v dialozích, ale v oblasti českého seriálu to podle mě neklesá pod průměr.