• Pohádka

Čas sluhů (1989)

Docela zajímavá sonda do duše jedné mrchy.

Nevěsta na útěku (1999)

Jeden z nejslabších a nejnudnějších romantických filmů. Snad nejhorší film s Julií Roberts v hlavní roli. Proklatě špatný a hloupý scénář. Ještě že je nenapdlo natočit něco jako např. Pretty Woman 2.

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Narozdíl od mnoha lidí nepovažuji Draculu za nejlepší český muzikál, ovšem jeho záznam pořízený Českou televizí v roce 1996 určitě nejlepší je. Lucie Bílá podává skvělý výkon, jak je jejím zvykem. Stejně tak Jiří Korn, Tomáš Trapl a skvělá taneční company. Daniel Hůlka a Machálková už tak skvělí nejsou.

Angelika (2007) (divadelní záznam)

O muzikálu jako takovému se říká, že je to kýč. S tím souhlasím, ale Angelika je důkazem toho, že není kýč jako kýč. Angelika je kýč v tom horším slova smyslu. Katastrofální scéna bohužel zabíjí celé představení, Monika Absolonová je sice úžasná zpěvačka, ale občas má tendenci přehrávat a v Angelice přehrává až opravdu nepříjemně. Další věci jsou otázkou vkusu. Je pravda, že když jde člověk na Angeliku, tak musí počítat s tím, že pravděpodobně stráví tři hodiny plné sladkobolných melodií a bude svědkem zdlouhavého nic nevzkazujícího neobohacujícího přeslazeného příběhu. Kdyby to tak nebylo, tak by očekávání všech lidí zůstala nenaplněna. Takže tyhle věci tomuto příběhu vyčítat by asi bylo velmi zcestné. Řekněme tedy, že tyto vlastnosti jakéhokoli uměleckého díla se prostě nestrefují do mého vkusu (může mi být tedy zcela právem vyčítáno, proč na to v tomto případě lezu, nebo se na to dívám). Mám- li hodnotit samotný záznam, pak zase tak skeptický nebudu, naopak patří k nejlepším záznamům muzikálu, jaké byly pořízeny. DVD obsahuje skvělý bonusový materiál, kde si opravdu velmi přehledně vyberete téměř ze všech alternací rolí a tu si pustíte, alespoň v zásadních písních muzikálu. Natočené je to oproti např. Třem mušketýrům nebo Tajemství mnohem lépe.

Tajemství (2007) (divadelní záznam)

Tajemství je jeden z nejúžasnějších českých muzikálů všech dob. O to víc, člověka zamrzí, když se podívá na tento opravdu velmi nekvalitně a neprofesionálně pořízený záznam, který celé představení brutálně zabíjí. Škoda.

Proč? (1987)

Naprosto skvěle natočený film. Kamera, režie, střih, herecké výkony, dramaturgie. Na české poměry (navíc té doby) opravdu úctyhodné.

Dallas (1978) (seriál)

Kéž by dnešní české seriály, které na seriálech tohoto typu staví, měly takovou výpravu a napínavý scénář, jako Dallas. A to se pohybujeme o víc než 30 zpátky.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Naprosto fantastická záležitost. Zejména sezony 1994, 1995. S Marcelou Augustovou nebo Barborou Kroužkovou.

Poslední sezona (2006) (seriál) odpad!

Sledovat patetického Dejdara, to je za trest pokaždé, ovšem tady je to fakt neúnosné.

Milady (2004) (TV film) odpad!

...aneb proč neudělat ze Tří mušketyrů sci-fi. Nevím, co autoři dlužili Arielle Dombasle (nebo co ona na ně věděla), ale obsadit tuto chodící dvojnici Dolly Buster do role dvacetileté Lady de Winter??? Tahle paní bohužel přes všechny snahy a očividně mnohačetné výpomoci plastické chirurgie ve filmu (realitu nehodnotím) vypadala starší než v té době ve skutečnosti byla (a to jí bylo již tehdy 46), natož na dvacet, jak to popisoval Dumas. Navíc Milady byla podle knihy neodolatelně nádherná. Tato herečka je s prominutím monstrum zohavené neúměrným a neuváženým zasáhem plastických chirurgů. O dalších hercích, např. představiteli D ´artagnana, se již nemám chuť rozepisovat, jen ještě dodám, že kostýmním výtvarníkům bych doporučil, aby to zcela jistě zkusili u Lady Gaga. Tam by mohli svoji překypující fantazii bezesporu pozitivně využít.