• Pohádka

Někdo to rád horké (1959)

Rozhodně jedna z nejlepších komedií, které kdy spatřily světlo světa. Marilyn Monroe, ať už si říká kdo chce co chce, měla neopakovatelné charisma. Film by byl skvělý i bez ní, ale ona jej posouvá ještě daleko výš. Velmi vtipné a zábavné.

Velký Joe (1998)

Tohle je tak krásný příběh a navíc tak krásně zpracovaný. Pro mě je to jeden z nejpodceněnějších filmů vůbec. Zasloužil by si víc, než odpolední vysílání na tv nova.

Kytice (2000)

Jeden z minima českých porevolučních filmů, který se mi opravdu líbí.

Zatímco jsi spal (1995)

Velmi průměrný, dietní film. Na jedné straně skvělá Sandra Bullock, na druhé straně.... na té už toho opravdu moc není... hlavně mi tam chybí více vtipu.

Síť (1995)

Výborný, napínavý, zábavný thriller.

Hodiny (2002)

Vynikající herecké výkony vyvážené dvěma hodinami nudy.

Nevěsta přes internet (2001)

V roce, kdy tato filmová katastrofa spatřila světlo světa, Nicole Kidman natočila kromě ní také své dva nejlepší filmy. Takže čím se utěšuju je to, že nějak se ta úroda prostě musela vykompenzovat. A že to teda byla kompenzace.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Jedna z nejpodařenějších romantických komedií mimořádně povýšená o nepředvídatelný scénář. Vtipné a milé. Jeden z mých oblíbených filmů.

Evita (1996)

Na tomto filmu se mi nejvíc líbí ten fakt, že je to vlastně výsměch a chlustnutí mezi oči všem těm, kteří tak škodolibě tvrdí, že Madonna je špatná herečka a špatná zpěvačka. Jinak se mi ale na něm líbí taky všechno ostatní. Skvělý Banderas, úchvatná výprava... Ikdyž muzikál Evita jako takový patří k mým méně oblíbeným (a to hlavně z toho důvodu, že příběh mi nepřipadá až tak zajímavý a dojemný, aby bylo nutno ho zpívat a taky z toho důvodu, že Webber se při skládání jiných muzikálu vyznamenal už i lépe), jeho filmová adaptace mě naprosto pohltila.