Meg 2: Příkop (2023) odpad!

Intro jak z Sharknada (žralok vyskočivší z ani ne metrové hloubky), následované proslovem v čínštině, třemi megy, dinosaury a pln spousty dalších chujovin, které stačí na neoperativní lobotomii. I ten Jason je trapnej jak prd do šuku. Střídavě jsem u toho usínal (opravdu zde není nic, co by upoutalo) a nemám absolutně žádnou chuť si to pustit znovu, abych alespoň dokoukal prospané scény. Pokud se chcete pobavit, přečtěte si oficiální text distributora.

Kingsman: První mise (2021)

Když tak vidím zdejší hodnocení, soudím, že jsem asi viděl jiný film než ostatní. Vaughn má sice akci v ruce a v hlavě spoustu režisérských vychytávek, jenže tady má k dispozici scénář, který je strašný slepenec minulosti a alternativních událostí, že je jednak nezajímavý a druhak nenapínavý, protože se žádné překvapení logicky stát nemůže. Jednička byla vynikající, dvojka ucházející, trojka je absolutně zbytečná.

Flash (2023)

V rámci Snyderverse jsme měli dostat Flashpoint, zbylo z toho bohužel tohle. Celkově je tu spíš více věcí, které člověka nepotěší, než naopak. Už začátek s miminy je opravdu jak vystřižený z Bláznivý střely a jen jsem čekal, kdy se v záběru objeví Drebin s Nordbergem na schodech. V kombinaci s opravdu amatérskými CGI si člověk musí klepat na čelo, jak v této době může vůbec něco takového dostat zelenou. A podobných situací je tu víc, prostoru tomu však více věnovat nebudu. Miller mi do role vždy sedl, jeho existence z Keatonovského vesmíru je bohužel nevysvětlitelně otravná a natvrdlá. Zbytek je ovšem kupodivu snesitelný. Ostatní superhrdinové zde existují a jejich vytíženost je alespoň nějak vysvětlena, akce ujde (ale nic kulervoucího či hustodémonskýho, batmanovská akce je ovšem super), alternativní události jsou taky fajn. Špagetový vysvětlovák o nelineárnosti času je v dobrém smyslu vtipný, jen to není dobře uchopeno po stránce scénáře a závěrečná multivesmírová srážka je asi výsledek toho, co zbylo z rozpočtu (ovšem nápaditost to má, Nikýsek Klec musel radostí stříkat na všechny strany). Pachuť zbytečnosti (důsledek zrušení Snyderverse) je ovšem silná. Gag, který nikam nevede.

Miliardy - Série 6 (2022) (série)

S novým antagonistou (?) a jeho cílem přichází i více politiky, což já můžu. Samozřejmě nedosahuje kvalit House of Cards a nikdo z nich není František Poddřevo, ale i tak je tu ten správný vibe. Na druhou stranu je tu spousta věcí uspěchaných/odfláknutých. A jestli chybí Robert Táhlonápravy? Prince je zkrátka něco jiného a zároveň to samé, takže záleží, jestli upřednostňujete bezduché zrzky nebo kulečníkové koule. Sedmá bude mít určitě co nabídnout.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Hodně velké překvapení. Velká zábava, pestrý svět se svými pravidly, skvěle padnoucí casting (ano, včetně dětí!) a přímý tah na bránu. Jediný neduh je předvídatelnost, kdy prakticky veškerý vývoj dění dokážete odhadnout dopředu. I tak to ale dojem nezkazí, tohle by si zasloužilo ještě pár filmů do série (což vzhledem k současným tržbám asi nevyjde).

Caligula (1979)

Viděna prodloužená verze... Dost rozporuplné, ale spíše spíše zklamání. Na jednu stranu to explicitně zobrazuje dobu v Římě za Caligulovy vlády - zrady, násilí, sex, na druhou stranu tu toho není tolik. Za 2,5 hodiny se tu toho najde asi jako v jednom díle seriálu Spartacus. Zbytek je nudná vata, nebo holé porno bez jakéhokoliv významu pro příběh či jiné dění ve filmu. To už je lepší si pustit Lawrence of my Labia, Womb Raider nebo The Da Vinci Load.

Terrifier 2 (2022)

Začnu opět klady - opět jednoznačně klaun Art a výraz a čirá radost z utrpení jsou tažnou černohumornou silou. Opět gore efekty. A to je vše. Všechno ostatní je bohužel opět sračka - postavy, herecké výkony, nekonečná, ale opravdu nekonečná stopáž (ten pokus o mytologii s tátou a jeho dcerou bojovnicí je vrchol debility a amatérismu). Napětí či strach chybí úplně. Promrhaný potenciál.

The Covenant (2023)

Objektivně je to na 4 hvězdy, ale za to téma a ukázku, co se stalo/děje odpůrcům Talibanu a US Army kolaborantům přihazuji hvězdu navíc. Ritchie opět vynechává svoje grafický fíčury, přesto je snímek totálně poutavý, sází na taktickou akci, v jednu chvíli i hodně survival, skvělou výpravu, výborně se doplňující ústřední dvojku a přímočarý, avšak přesto plný příběh. Sem tam maličko utahaný, ale tenhle kaz na stoličce u mě vyvážilo již výše zmíněné.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Cílovka je jasná, takže je tu spousta žluťáků, bez kterých se svět neobejde a zlý bílý korporátník, který za všechno může. Ještě že je po ruce Statham s pivem po ruce, který tohle akční béčko spolu s megem drží zuby nehty nad vodou. Turteltaub splnil, jen to má přepálenou stopáž.

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Slibný koncept, leč nevyužitý, ba dokonce kontraproduktivní. U některých epizod vyloženě vadí nechronologické přehrávání, u jiných zase ne. Nicméně všechny epky prozradí vše, co se odehraje v poslední epizodě. Žádné nečekané překvapení, žádná nečekaná reakce nějaké z postav. Nic. Hrozně chybí napětí, celé to má pouze "Hm efekt". Škoda.