Noc patří nám (2007)

Výborný Phoenix a jeho psychologie, skvělá atmosféra, dobrá hudba i sem tam akční scény, sem tam kulhající logika a zbytečně plochá stafáž. Ve výsledku lepší průměr - tj. někde mezi třemi a čtyřmi - nakonec jsem dal 4, neb 3 dávám i nesrovnatelně horším věcem (a tak nechci by byly ve stejném šuplíku (těch kategorií by mělo být (alespoň! ;-) ) deset!).

Kat (2004)

Pro jedinou scénku (rus a demolice celého poschodí) a hezký triko nezařazuju mezi >úplně< ztracené snímky. Ale má to k nim děsuplně blízko. (40% max)

Appleseed Saga: Ex Machina (2007)

Jak pravil " Marius " : žádná revoluce se (bohužel) nekoná - aneb zas jedno zbytečně "zmainstreamované" pokračování slibně rozjeté série. Fůra klišé hlášek, neustále se opakující scénář, nudná zápletka a okoukaná (dokonalá) 3D grafika... Nic co by lákalo k druhému shlédnutí! :-(

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Takhle si představuju artovou "gangsterku" - žádná (zbytečně "cool") klipovitost, minimum klišé hlášek ("jdi mi z cesty" apod.) - dlouhé záběry nutící k zamyšlení s následnou reinterpretaci, klidně vystavěný příběh, sebereflexe (nejen) hlavního hrdiny.

Hledám Amy (1997)

Není úplně dokonalé, leč rozhodně dost naprůměrné - zejm. pro nadhled i obsazení.

Iron Man 2 (2010)

USA černobílost a audio-video efekty na maximu, logika zas na nule... Hezky se na to kouká, ale víc nechtějte.

Je to i můj život (2009)

sad, sad and again - sad. Pokud se cítíte příliš vysmátí, pusťte si Sestřina zachránce.

Hranice smrti (2007)

Scénář na 5, řemeslné zpracování za 4, scénář 2, výkony 3-4. Celkově dávám 4 hvězdy, leč - jako mnoho filmů dle skutečných událostí - má celý snímek problémy s "tahem na branku" - stupňováním napětí atp (prostě je to celé docela rozvleklé + příliš tezovité (a tudíž ploché a odhadnutelné)).