Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Celkem srandovní sequel - Jeníček a Mařenka po 20ti letech v postmoderním bordelu módní vlny prznění pohádek ve stylu Sněhurky a lovce nebo spíš módních sérií Once Upon A Time a Grimm. Čarodějnice tu z létajících košťat vesele bombardují vesnice, pořádají v den krvavého měsíce divoké Sepulturní mejdany a oblíbená dvojice poněkud odrostlejších dětských hrdinů je při tom ohrožuje zbraňovým arsenálem inspektora Gadgeta. Temné stvůry sice vypadají celkem strašidelně, ale od babušky Jagušky z Mrazíka se zase až tak moc neliší. Zhola nic se tu nedá brát vážně, a už vůbec ne krev, kterou se vskutku nešetří, ovšem není to žádný gore, jen taková záměrně přepálená nadsázka. Prostě bylo třeba zachovat přístupnost v kinech aby se vydělalo co nejvíc lóve. Solidní pilot rodinného dobrodružného seriálu - bohužel ne tak dobrého jako Piráti z Karibiku. Už se těším, až některý z domácích umělců podobným způsobem "zdokonalí" Babičku, načuraly tu sprostou verzi, ve které kohout ohýbá slepice na zápraží a hlavní hrdinka kope ho**o pod stůl, jelikož má ráda pořádek. A tak vám třeba, holoto. :o)

The Bay (2012)

Tak mám zase jednou pocit, že všichni ti chytrolíni, co jim vadí, jak je všechno špatně a nic nefunguje, se omylem dívali hodinu a půl do mikrovlnky. The Bay je absolutní špička žánru "found footage", zatraceně působivý, znepokojivý až děsivý film asi tak stokrát silnější, než všechny ty paranormální ko*otiny jedna až nekonečno. Ano, přesně takhle se to může stát. Pokud už se to někde nestalo.

Flashpoint (2008) (seriál)

Jestli je Flashpoint něčím jiný a tudíž přínosnější, než desítky podobných krimi, je to až robotická přesnost, s jakou se tenhle tým snaží dodržovat všechny zákony, předpisy, nařízení a zaběhané stereotypy - na rozdíl od většiny seriálových vyšetřovatelů, používajících tzv. "neortodoxní metody", Tím pádem v něm docela často dochází k situacím, kdy fandíte druhé straně, protože to prostě není žádné temné zlo, ale vytočená oběť a vy zatraceně chápete její vztek. Každý přece ví, že někdy je potřeba předpisy ignorovat, protože úřední šiml je slepoň. Nebo je to spravedlnost? ;o)

Poslední základna (2012) (seriál)

Škoda překotně uhnaného závěru, kdy už zřejmě bylo jasné, že se na seriál dívalo málo hamburgerů, takže bude třeba ho nějak rychle a snesitelně ukončit. Ale buďme rádi, že nezůstal otevřený jako (ale fuj, nehezké přirovnání mě napadlo)... Bacha, spojlér - swiňa prezident si rozhodně zasloužil větší maso, než kulku v poslední minutě.

Osud světa (2002)

Zachraňte E.T.ho, jinak jeho bratři rozmasakrujou Zemi! Yamazaki musel vidět Matrix nejmíň padesátkrát, takže solidně okopčil nejen Neův kožený kabát, ale i balet mezi kulkami. Pozoruhodné je, že na rozdíl od jeho o 8 let novějšího opusu s vesmírnou lodí Yamato se na Returnera dá koukat, je totiž i přes své epigonství a až dětinskou naivitu docela šmrncovní a nudí jen místy.

Space Battleship Yamato (2010)

Hodně špatná asijská kopka BSG. Prkenně patetické až k nedokoukání.

Druhý život (2010)

Občas husí kůže z hutné atmosféry, silně připomínající zlaté časy asijského horroru před deseti lety. Bohužel jen občas.

Dům snů (2011)

Inuuuu, z totok story by asi bezcelér neudělal ani Špílberk s Hičkokem. Zaplaťpámbu, že občas některé scény hraničí s groteskou - obzvlášť rozvláčný intimní rozhovor s duchy (aj na cicmání s nadpřirozenó entitó donde) za zvuků dojivé siňfónyje v hořícím baráku, kterej hrozí každou vteřinou spadnout. Škoda, že v tu dlouhou předlouhou chvíli v přátelském svitu plamenů Daniel nevystřihl nějaké pěkné zpěvné číslo nebo aspoň milostnou báseň. Tož to by teprv byl Boulyvůd jak noha! :o)

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

GO, SPARKY, GO! Tim vždycky potěší, tentokrát dokonce velmi. Jsou tu všechny atributy, které jeho animáče dělají nezapomenutelnými, už po pěti minutách přestanete vnímat, že je to vlastně černobílý loutkový film a citlivka si i hezky popláče. Mě osobně přijde obzvlášť sympatické až odvážné, že tahle milá temná pohádka vyzdvihuje vědu a vědce jako něco důležitého a chvályhodného - a to prosím v roce 2012, kdy je věda společenskou Popelkou a masa se vyžívá v adorování všelijakých těch sportovních debilů, co všechny přeperou, nejvýš dohoděj, doskočej, dochčijou nebo se někam trefěj. Zatímco učitel fyziky je v tomhle filmu výstřední sympaťák, tělocvikářka je vykreslená jako krajně nesympatický obecní blb a ostuda pedagogického sboru. A tak jim třeba. Šoupání kolečkem z umělý hmoty po zamrzlý vodě ani kopání do nafouknutý kůže a dokonce ani házení různými předměty za nesmyslně přemrštěnou odměnu tuhle civilizaci fakt nikam dál neposune a čím víc lidí to pochopí, tím líp pro nás všechny. A koukám, že zrovna v tuhle chvíli a na tomhle webu o 3 centimetry víc vpravo, než momentálně sázím písmenka do okýnka, jeden takovej vyzubenej čutálistickej hraboš, ze kterýho je vys*aná polovina planety, propaguje (nepochybně za velmi tučný přivýdělek ke svým milónovým příjmům) nějakou čutálistickou PC hru. Určitě na hajzlu během přestávky po prvním poločase vymyslí lék na rakovinu a svůj obolus věnuje potřebným na charitu. Tak určitěěěěěěěěěěěěěěěěěě....

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Tohle veledílo vdechlo slovu epigonství zcela nový level. Kdyby se aspoň jen vezlo na současné (a zdá se nekonečné) debilní módní vlně retro a revival, dalo by se to pochopit. Ostatně všechny pohádky jsou střižené podle několika základních a neustále se opakujících archetypů. Ovšem co je moc, je zu viel. Z vlastní hlavy tvůrců tady nenajdete snad vůbec nic a tzv. "inspirace" Mrazíkem a Třemi oříšky pro Popelnici v tomto případě není inspirací, ale bohapustou krádeží. Podobnost některých zasněžených scén s oběma jmenovanými klasikami je místy až groteskní. Bohužel, vzhledem k čím dál příšernějšímu masovému vkusu nám hrozí, že se nakonec klasika stane i z tohohle paskvilu - stejně jako se to už povedlo Troškovým Kameňákům a Senům.