Planeta Metal Hurland (2012) (seriál) odpad!

Neuvěřitelně hloupá, naivní a patetická s*ačka s dementními dialogy, která působí, jako by ji sepsal puberťák s IQ někde kolem 60ti. "Triky" (dá-li se to tak vůbec nazvat) vypadají jako z raných 80. let a "příběhy" nápadně připomínají komunistické sci-fi agitky z dob ještě dřívějších, kdy nás soudruzi plašili atomovou válkou, vyvolanou zlými americkými imperialisty. Ani přítomnost pohasínajících hvězd typu Rutgera Hauera nebo Joea Flanigana tuhle bídu nezachránila. Ačkoliv mají jednotlivé díly stopáž lehce nad 20 minut, vlečou se tak příšerně, že vám připadají jako dvouhodinové celovečeráky. Až TAK strašná je to hovadina....

Amazing Spider-Man (2012)

Nehorázně dlouhý poskakování po panelákách mající v sobě asi tolik napětí jako předem podplacenej fotbalovej zápas. Kolik dalších a čím dál tím horších verzi Spidermana ještě bude, než si tahle degenerovaná civilizace najde nějakou ještě uhozenější zábavu?

Zločin (2011) (seriál)

Svobodná matka vychovaná pasťákem a momentálně abstinující feťák, co se oblíká jako Justin Bieber, v šestadvaceti dílech seriálu společně vyšetřují vraždu sedmnáctileté holky. Všechno je takové obyčejnsky obyčejné a v Seattlu pořád prší. Typicky skandinávskou depku se podařilo do US verze překlopit opravdu řádně. Kdybych si jen někde (třeba tady :o)) přečet obsah, minul bych tenhle seriál z úctyhodné dálky, protože čistě kriminální žánr moc nemusím. A přišel bych o hodně, protože je to dokonalý napínák s dokonalým koncem, dokonalými hereckými výkony (castingem, režií, scénářem...), hutnou atmosférou a dějem, který dokáže nejenom rozdráždit vaše emoce na maxxximum, ale doslova vás přiková před obrazovku a udrží vás tam až do výtečného rozuzlení. Jen drobounká výhrada - člověku, opráskanému moderní seriálovou tvorbou musí některé zlomy připadat poněkud klišovité, ale je jich naštěstí jen pár. Tedy pár těch přitažených za vlasy, jinak dokonalá jízda!!! Pokud se The Killing dá k něčemu přirovnat, tak v jistém směru k Twin Peaks nebo z úplně jiných důvodů ke 24 - ale přesto je to úplně jiná planeta. Žádná epizodní příběhová skládanka jako ve všech těch Kriminálkách, Housech, Bafuňářích atd, atp. - tohle je typický seriál s jednolitým dějem, který vás celé 2 série táhne trojitou dějovou linií až do geniálního konce. Výborná hudba Franse Baka už je jenom takovou třešničkou na dortu. Mrzí mě, že k původnímu dánskému originálu zatím nejsou české titulky. Vidíš, blbče, kdyby ses víc učil.... Údajně je totiž ještě lepší, čemuž se mi ani nechce věřit. The Killing je nejvíc.

Flash Gordon (2007) (seriál)

Z původního Flashe Gordona sice zbyla jenom blonďatá hlava, blbina to samozřejmě je, ale rozhodně ne tak strašná, jak to podle hodnocení na csfd vypadá. Pro mě lehce guilty pleasure a navíc jsem tu od zdrogovaného Flashe slyšel to nejveselejší vyznání lásky, co kdy kdo vypustil z tlamy: "Ty máš tak krásná chodidla... Jako bys po nich ani nikdy nechodila." :o)))

Doteky osudu (2012) (seriál)

Pro mě zklamání sezóny - od Tima Kringa jsem čekal víc, než jen seriálovou mutaci neuvěřitelných příběhů štvanců předem daného osudu. Seriál je urputně multikulti až hyperkorektní (což mě u Heroes nevadilo, ale tady to už fakt přestřelil), je hrozně CRASHodidní a Americkokrásovní, naprosto antiakční, hlavním hrdinou je - no představte si to - koťátkózně rošomilý autistický klapečet, co sice nevidí mrtvé lidi, ale skoro, a ze všeho strašně čiší kalkul. Z dílu s jamajským hudebníkem, který odešel od bratra a nechala se tajně přeoperovat na ženu, jsem málem vrhl. Ta story, ta hudba, ten dokumentarista, ten videoklip, ach bóóóže, podejte mi kýbl.

Diktátor (2012)

Nemá cenu sem psát to, co už tu je stokrát - takže KevSpa + 1. Jen drobná poznámka - mám pocit, že se Cohenovy parodie postupně lepší. A tím nemyslím zvyšující se (a už teď místy takřka smrtelnou :o)) kadenci nekorektních fórů proti všem a na všechno. Prostě už to je čím dál míň řetězec veselých skečů a začíná to být fakt film. Plný počet za plnotučně prořehtanou hodinu. Sousedi asi nebyli rádi. B-)

Splice (2009)

Cronenbergovina bez Cronenberga. Jsou v podstatě 2 hlavní důvody, proč je například eXistenZ výrazně lepší film: scénář a režie. Dvěma labilním manželům (vědcům v oblasti genetiky??? :o))), kteří se po celou stopáž filmu chovají asi tak racionálně jako adolescentní feťáci na dost blbým tripu, se podaří v laboratoři vyvinout jakousi zrůdu, která je po čase oba přefikne. Celý film je uvěřitelný asi jako válka klokanů proti želvomyším, ovšem má vysoký "tedajaktohledopadne" faktor, který mě donutil celou story dokoukat až do výhružného konce. Jsem připraven - až nade mnou poletí něco divnýho s dlouhým hubeným vocasem, budu vědět, která bije.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Pár měsíců poté, co Robert Carlyle svým výkonem dovlekl k relativní koukatelnosti SGU, stal se hlavním tahounem dalšího seriálu. Jeho rampelnické uchichtávání mocně konkuruje bezelstnému hýkání Formanova Amadea a to, jak odstínil dvě verze svojí postavy (Rumpelstiltskin vs. Mr. Gold), mu ostatní dřívka z jinak celkem solidního castu musí mohutně závidět. Dvojka Kitsis & Horowitz podle očekávání staví kostky stejně jako v jejich předchozím seriálu Lost, takže každý díl je víceméně věnovaný jedné postavě nebo vztahu a všeliká citová vydírání místy až telenovelózního typu (ach bože, já jsem tvůj otec? apod...) určitě rozpláčou nejednu soucitnou povahu. Na celkem ambiciózní TV projekt chudičká výprava místy připomíná ranní televizní pohádky české televize - tak nějak samovolně jsem občas očima pátral po provázcích, na kterých visí loutkový cvrk. Podobně jako Lost místy dost rozvleklé, ale celkem dobré. Pobavilo. Ovšem bez Carlyla by to byl jen snesitelný průměr. Už jenom to, jak ten člověk zašlapuje šneka.... B-)

Džuon: Kuroi šódžo (2009)

Podivně zvrhlým způsobem mě potěšilo zjištění, že krkajícím asiatkám s dlouhým hárem zřejmě ještě úplně neodzvonilo.

Ocelová pěst (2011)

Toho kamaráda, co mě "Ocelovou pěst" doporučil jako "dobrou sci-fi", bych teď nejradši umlátil utrženou robotí nohou. Je to totiž jen další velmi prostinký sportovní příběh zacílený především na agresivní chlapečky - jen si v něm místo osvaleného hrdiny dávají po hubě dvojnící Transformers. V kině bych tolik hyperkomerční americké rodinné nudy nevydržel a odešel po patnácti minutách, doma jsem u toho aspoň stihnul zmáknout spoustu věcí na PC a vůbec nelituju, že jsem tuhle s*ačku jenom nechal prošumět jako kulisu. Přesto jsem bohužel pochopil, že rodina je nadevše a hned druhou nejkrásnější věcí v životě je přátelství chlapce s robotem. A třetí ten kretén Eminem a podobný popiny, co se během přímo nekonečnejch dvou hodin ozvou. Strkanice plecháčů nebo případně jejich tréning zabírají víc než polovinu stopáže - klidně se můžete jít místo toho vyřvat na monstertrucky a vyjde to nastejno. Pokud teda milujete podobnej druh "zábavy". Nejlepší koment na csfd je od verbala. Nechápu, jak o tomhle idiotském NIC někdo dokáže zvracet víc než stořádkové pseudointelektuálské hleny. Ale jsou lidi, co by dokázali i o ho*ně napsat román a další milióny vymaštěnců, co by potom ty krásy s nadšením četly. Spielberg už je asi opravdu senilní a podepíše se pod každou krávovinu - anebo prostě potřebuje prachy. Doufám, že konečně taky po dlouhý době na něco dobrýho.