Batesův motel (2013) (seriál)

Další preqel staré klasiky - Batesovi z Hitchcockova Psycha posunutí do současnosti. Mutra Norma (ještě žije) z určitých úhlů vypadá jako odbarevný Marilyn Manson.

Pád (2013) (seriál)

Nečekejte klasickou detektivku, kde vrahem je zahradník. Od začátku totiž víte, kdo je pachatel. The Fall je především hutné psychologické krimi-drama s výbornými herci, které se táhne ve velmi líném tempu, ale je silnější než silnice. Všichni ti američtí seriáloví Dexteři a dokonce i Hannibalové proti tomuhle kusu působí jako barvotisková šaškárna krutě vzdálená byť jen náznaku jakékoliv reality. Tohle není HRA na Belfast a na sériového vraha, tohle JE Belfast, ve kterém řádí sériový vrah. Smekám.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Relativní úspěch UTD není daný tím, že jde o poměrně solidní sci-fi drama, ale především přímo úzkostlivým dodržováním schémat amerických seriálů ze strany autorů. Tím pádem můžete dopředu hádat a tipovat, kdy přijde ten díl s porodem, kdy přijde ten díl, ve kterém jedna z hlavních postav zví "strašnou" pravdu o svém biologickém rodiči atd. atp. Nadějně rozjetý začátek se potom logicky časem překlopí do vztahové soap opery, ve které by klidně mohli pod kopulí exhibovat naftaři z Dallasu. Chtělo to víc sci-fi a míň telenovely - ale i tak lehký nadprůměr.

Žralokonádo (2013) (TV film)

To si takhle jedu po LA ve svým SUV a najednou se mi střechou prokouše žralok. Že to je blbost? Tak určitěěěěěěěěěěěě.... A jaká! Přátelé, obávám se, že Chuck Norris je v prdeli. :o)

Siberia (2013) (seriál)

Velmi zdlouhavý seriál o stupidní reality show v údajně sibiřském hvozdu s krajně nesympatickými postavami, ve kterém se čtverečkuje nejen každá půlka prsa, ale dokonce i rty, pakliže někdo řekne "shit" nebo podobné "prasárny". Nevěrohodnost celé šarády podtrhuje nepřítomná logika děje, nošení náušniček a šátečků uprostřed divočiny a křečovitě se měnící charaktery některých postav. Poslední díl ujde. Po jedné sérii televizí NBC tentokrát opravdu oprávněně uťato.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Bravo! Konečně vtipný film na téma VIDÍ MRTVÉ LIDÍ! Nikdy jsem neměl rád chytráky, co knihy Deana R. Koontze odsuzovali jako slabší odvar Stephena Kinga. Jeho příběhy mají své vlastní originální kouzlo. Spojení se Stephenem Sommersem (scénář i režie) dokonale funguje a je tak osvěžující, že by si zasloužilo víc, než jen jeden televizní film. Kdyby byl Odd Thomas pilotním dílem k seriálu, jásal bych ještě víc. Ale to bych toho zřejmě chtěl moc - obzvlášť v dnešní době, kdy skomírající trh s kulturou ovládly z 90% imbecilní s*ačky a intoši se demonstrativně vyžívají v nestravitelných zmatlaninách,

Vítejte doma! (2003) (pořad) odpad!

Čím dál častěji se mi stává, že nestačím žasnout, jaká strašlivá ho*na masa požírá. To mi neříkejte, že sledování podobných blijáků člověka nějak nepoznamená....

Světová válka Z (2013)

Tož byl jsem z toho vyplácaný jako malé děcko. A to je vlastně prapůvodní účel filmů, ne? :o) Marně si vzpomínám, kdy jsem v pohyblivých obrázcích naposled viděl něco tak působivého jako průlom do Jeruzaléma.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Amatérská slátanina s pozoruhodným koncem - ale proč kvůli poslední minutě předtím celých 99 trpět, že.....