Rada nad zlato (2015) (studentský film)

Že v OVB pracují kokoti ví asi každý. Námět je tu každopádně na mnohem vyšší úrovni než realizace a kdybych chtěl být za každou cenu vtipný, napíšu, že snímek působí stejně amatérsky, jako když Vám OVB poradce dává rady ohledně financí. Rozhodně potřebný dokument, ale nemohu se zbavit dojmu, že být to natočené profesionálněji, mohlo to být daleko zábavnější.

Učitelka (2016)

Téma si Hřebejk znovu vybral zajímavé, ale nemohu se opět ubránit dojmu, že televizní zpracování by mu slušelo mnohem víc. Stále platí, že natočit kvalitní film pro kina je pro režiséra v jeho aktuální formě dost nereálné a i když musím uznat, že náročnější formu vyprávění zvládl poměrně slušně, na opravdovou kvalitu se jeho filmy dívají z hodně velké dálky.

Barry Lyndon (1975)

Stoosmdesát minut trvající kubrickova onanie nad atmosférou 18.století mě bavila asi půl hodiny, což je mimochodem doba, po kterou se ve filmu něco děje. Sestříhat to na hodinu a půl, bude z toho asi daleko lepší film (ale zas by to nebyl echt Kubrick). Pro fandy Pana režiséra se jedná o povinnost, pro nás ostatní spíše možnost rozšíření filmových obzorů, za které zaplatíte třemi hodinami sobotního večera.

Warcraft: První střet (2016)

Nepolíben hrou, přesto pohlcen kultem. Technicky nelze filmovému Warcraftu vytknout vůbec nic, dějově jsem občas trošku zatápal (pro hráče to asi dávalo větší smysl, mně pár detailů unikalo), ale IMAX plátno vždycky všechny pochyby spolehlivě zahnalo. Za pár týdnů si budu asi pamatovat totéž, co z většiny ostatních fantasy (tedy, že na konci se skoro všichni promění v zelené příšery a byla bitka), nic to ale nemění na faktu, že Duncan Jones dokázal látku zpracovat tak, že zaujal hráče i nehráče, což musel být fakt oříšek.

Orel Eddie (2016)

Nenáročný snímek, hlavně asi pro příznivce skoků. Hugh Jackman je tu hodně boží a cool, u hlavního hrdiny jsem měl docela problém rozpoznat, jestli je kretén nebo jen nadšenec (a i po skončení filmu jsem si nebyl jistý). Každopádně mě to bavilo víc než Kokosy na sněhu, hlavně díky méně násilnému humoru... Kdybych chtěl být vtipný, tak řeknu, že se jedná o nejlepší snímek se skokanskou tématikou.

Tajemství jejich očí (2015)

Áčkové zpracování i obsazení, ale přesto to působí tak nějak béčkově. Hlavně mi vadilo to neustálé dění ve dvou časových liniích, které se prolínaly tak často, že jsem brzy nevěděl, kde zrovna jsem. Jinak nic proti, pointa mě vlastně i vcelku překvapila a délka mi přišla docela rozumná.

Hope Lost (2015)

Dost shit, pokus o temnou atmosféru je sice patrný, ale výsledek Vás donutí spíše k smíchu. Hlavní hrdinka má cca 90 možností k útěku (průměrně 1 možnost na minutu filmu), ale rozhodne se nevyužít ani jednu, protože by to byla nuda,neasi. Téma slibovalo hodně, ale takhle nepodařené béčko jsem již dlouho neviděl.

X-Men: Apokalypsa (2016)

V X-Menovském světě jsem se už dávno ztratil, takže jsem moc neuvažoval o tom, jak nový díl zapadá do celé ságy, kdo je mladší verze které postavy a kdo koho zná či bude znát v budoucnu. Celá X-M série si i nadále drží svůj vysoký standard a ačkoliv to trošku postrádá moment překvapení (těžko můžete čekat, že zlý "kápo mutant" zničí svět a ovládne všechny mutanty, když znáte např. snímek X-Men 1), více než dvou hodinová stopáž tu vůbec nevadí a celé to uteče hodně rychle. Palec nahoru.

Želvy Ninja 2 (2016)

Komu se líbil první díl, tomu se bude líbit i pokračování. Technicky je to opravdu parádní a želvy jsou udělané skvěle, stejně tak CGI záporáci. Megan Fox je tu opět velice sexy, takže cílová skupina si přijde skutečně na své. Dvojka tedy nepřinese vůbec nic nového, ale přesto mě to stále bavilo - zřejmě počínající stařecká senilita ??!! Viděno ve 3D.

Záhada hlavolamu (1993)

Škoda tragických hereckých výkonů všech "šípáků", porevoluční restart mých oblíbených dětských příběhů měl mnohem větší potenciál. Rozpočet vypadá slušně a ve vedlejších rolích se objevují vcelku kvalitní herci, o to větší je škoda, že hlavní role byla svěřena amatérským jelitům.