• Krátkometrážní

Pot a krev (2013)

Kupa dobrých nápadů (z těch nejdoslovnějších: Mark Wahlberg nosí polokošili od Lacoste - duh!, Anthony Mackie je zřejmě sportovec nebo dělá rap, vždyť je přece černej - duh!, loďky krouží za Dwaynem jako v GTA - Vice City (vždyť je to přece v Miami - duh!))! Ale exekuce strašná, film není vůbec koherentní, tón střídá tak, že to nedává smysl (střídání není problém samo o sobě, třeba v Lawless je naprosto úmyslné a povedené). Nevěřím, že film měl plynout tak, jak plyne - Bayovi klouzal mezi prsty až se rozplácl jako Twinkie na rozpáleném asfaltu.

Co v detektivce nebylo (2013) (TV film)

Scénář byl vážně starý už v roce 1930, dramaturgie stojí za pendrek. Styl a kamera taky jak z devadesátých let. Herci ale prima (Donutil příjemně civilní. Mno...Dejdar už by měl těm stereotypním latino/italo rolím radši utíkat).

Alois Nebel (2011)

Několik let po nedočtení komiksu jsem konečně zjistil, jak příběh Aloise Nebela skončil. No...o nic jsem nepřišel. Příběh totiž není minimalistický, ale špatný. Spojit dvě téměř nesouvisející dějové linie by nebyl problém, pokud by film nějakým způsobem (klidně i nezávisle na sobě) obohatily. To se bohužel neděje a ani atmosféra tedy nestojí za nic, protože tu nelze mít bez postav, motivace, čehokoli animujícího, co by atmosféru ke svým cílům použilo a dalo filmu život. V tomto kontextu je Alois Nebel sice pěkně vypadajícím filmem, jehoč forma je ale trochu samoúčelná, protože odkazuje pouzena svůj komiksový původ a pro film je absolutně nerelevantní. Škoda, tak jsem se na tuhle trochu jinou věc těšil.

Weird Weekends (1998) (seriál)

Louis dělá ve svých dokumentech přesně to, co chce. Výborně se mu daří dokumentární pohled na "divné americké věci" ze svého pohledu bledého Angličana. Čtyři hvězdy/plná palba - záleží na tom, jestli v epizodách najdete svoje oblíbené téma (což je ale skoro jisté). Formálně a objektivně se mi Weird Weekends opravu líbí. Osobní problém mám ale s tím, jak "anglicky" Louis k většině lidí a témat přistupuje. Jeho napůl hraný napůl vážný zájem má sice komický efekt, zároveň s ním ale nemůžu souhlasit v případě, kdy jej používá na hloupé lidi, kteří jej berou vážně a nemůžou se tak v momentu natáčení moc bránit. Díky dokumentární metodě pochybuji, že Louis s kýmkoli řešil finální střih a pokud bys se měl na stejné místo, ke stejným lidem vrátit, pochybuju, že by ho přivítali stejně přátelsky jako poprvé. Prostě: pokud si z někoho chci dělat legraci, mohl bych v tomhle úmyslu být trochu přímější a vysmát se lidem rovnou do obličeje, ne zneužívat to, že mne důvěřivě vpustí do svého světa. Takhle mi Louiův "bezpečný dokumentární přístup" přijde zbabělý.

Profesionální lháři (2012) (seriál)

Hodnoceno pouze po pilotu, což je pro mne absolutní excess - obvykle hodnotím po zkouknutí "všech dílů, které jsou". Věštím ale, že se bude seriál ubírat dost stejným směrem, takže ** Pro kohokoli, kdo prošel "business školou", konzultantstvím nebo vůbec businessem může být seriál marginálně zajímavý, ale svou - přeci jen hyperboličností - jen jako velice odlehčený dodavatel mírných úsměvů. Ostatní může zajímat pro své hrubě načtrnuté rysy a "špínu", Californication ve stylu Citiboye Gerainta Andersona. Jak tak ale koukám do SWOTky...teda tady by víc než *** nevymyslel ani Porter.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Teda to byla blbost! Pár maníků s obřími robory bojují proti Cthulhu-like alienům zatímco zbytek lidsta vesele staví zdi, který jsou úplně k ničemu. Scénář protýkaný mrkví, wtf momenty a logickými chybami. To japonský děvče je otravný a blbý jak řapíkatá zelenina, emoce pocit ohrožení civilizace jsou nechutně nevyužité a tak jediné co zbývá jsou ti obří roboti a Kaiju. Ti jsou fajn, ok. ~ Doufám, že vznikne druhý díl, a doufám, že už s míň debilním scénářem.

Drsňačky (2013)

Mimimálně do poloviny vynikající scénář. Potom ale takové "meh".

Devítky (2007)

Lepší než eXistenZ, na svém hřišti "nedokonalých, ok, menších filmů" vlastně srovnatelné s Inception, ale přes působivou práci s detaily a stupňováním motivů stále ještě ne úplně domyšlený film, balancující scénářem často na hraně uncanny valley. Tam ale naštestí nespadne - když už nic jiného, hudba a pár vizuálních nápadů by mu to nedovolily.

Bourneův odkaz (2012)

Po příběhově nanicovaté původní trilogii přichází film, nad absurditou jehož námětem se mi nechce útrpně kvíkat. Tedy: není nijk úžasný, ale zase se v něm zas tak mocc neřeší. Takže fajn.