• Krátkometrážní

Návrh (2009)

Po nějaké době jsem film viděl znovu a koukám na něj teď docela jinýma očima - už dokonce chápu, proč jej Bullock v interviews nepovažuje za romantickou komedii. Ten pocit, rozdílnost od "typické americké komedie, whatever the csfd folk call it" z filmu tak nějak průběžně vypývá, ale natolik jemně, že se ani nedá pořádně popsat. Každopádně Sandru Bullock bych na barbecue pozval hned.

2 zbraně (2013)

Wow. Kde se Marky Mark naučil mluvit tak rychle? Seriously, ten kluk může vypadat jako úplný idiot, co Francine Stock při interview na jakoukoli otázku odpovídá "huh, well, you know..." a nedokáže samostatně poskládat větu, ale v 2 Guns je z něj sympatický frajer s hbitým jazykem (no innuendo), kterému to myslí. Blake Masters & Baltasar Kormákur: hezkyy. A Markyho Marka už definitivně přidávám na seznam lidí, které bych pozval domů na bbq.

To byl zítra flám (2010)

Jak tak koukám na Roba Corddryho...už vím, kde to Michal Hašek všechno odkoukal.

Dates (2013) (seriál)

Jako nápad výborné, ale postavy a hlavně jejich interakce jsou tak děsně surreálné, že mne to pořád vytrhávalo s děje. Tedy až na sedmou a zčásti devátou epizodu, které jako jediné dávají prudce smysl. Možná je to nějaká umělecká stylizace, ale i kdyby byla...nehodí se. Na druhou stranu jsem zjistil, že absurdní literární obraty jako "...zeptala se jej. Na několik minut se odmlčel a poté řekl..." se můžou ve své podobě objevit i v televizi . )

The Mindy Project (2012) (seriál)

Po první sezóně je to úplně jasné - hůř napsaný seriál jsem neviděl. Příběhově občas překvapí (aha, tohle se stalo?), motivace zejména postav Mindy (Kaling) a Dannyho (Messina) jsou hrubě nečitelné nebo spíš "all over the place" a chovají se jako idioti. Taky se divím, že Mindy Kaling napsala svoje alter-ego takhle otravně. Přitom premisa zněla opravdu sympaticky a některé postavy jsou také. Chtělo by to možná víc writerů - takhle to musí být celkem fuška a výsledek navíc vypadá takhle odfláknutě.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

(po čtyřech dílech) Je to takové...slabé. Michael Sheen výborný (a typicky otravný), všechny ostaní postavy jako z komiksu, příběh podobně cartoonish. Námět fajn, ale trojnásobný počet bradavek na epizodu než v Game of Thrones objevný seriál nedělá. Neospravedlněný hype.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Pro fanoušky knižní série v podstatě nehodnotitelný seriál. Není to kniha, ale i tak je to krutě dobré a Natalia Tena už sice nemá žvýkačkové růžové vlasy jako v Harry Potterovi, ale zase ukáže...jak hezky má oholené nohy.

Gravitace (2013)

Fuuuuu. Teď už vím, jak se tehdy v roce 1895 museli cítit lidi, když na plátno poprvé přijížděl vlak bráchů Lumièrů.

Ghost Stories (2013)

Překvapivě často názorově velmi ostré (a až příliš jednoduché) duchařské příběhy, minimálně ten čtvrtý (Mountain Ash) je ale absolutně roztomilý.