Jedlík masa (2012) (seriál)

Z loveckého hlediska je to odpad. Příroda to ale vytáhla na jednu hvězdu. Tento "dokument" můžeme brát jako příklad toho jak se lovit nemá. Například při lovu kachen si lovci málem odstřelili psa, stříleli na vodní hladinu a s brokovým automatem na každou kachnu vystříleli nejméně tři broky, a pak si stěžovali že maj v soustech hodně broků. O zužitkování zvěře ani nemá cenu mluvit, když uloví 12 kachen a z toho 10 vůbec nezpracují. Poté ještě těmi kachnami nakrmí psa, kterému víc škodí než pomáhají. No v USA se to asi může ale podle evropských měřítek je to nepřípustné.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Epické zakončení trilogie Hobit, které zůstavá mnoha lidmi nepochopeno. Musíte brát v potaz to, že je to podle knihy pro děti a že je to ze světa fantazie (a ta přece nemá hranic). A fantazie P. Jacksona je opravdu vynikající, kdo by dokázal vytřískat z jediné kapitoly knihy tolik jako on? Kili, Fili i Thorin Pavéza zemřeli a mnoho lidí v kině posmutnělo.Tento film je důstojné rozloučení s celou Středozemí. Dopomohl tomu i boj s Nazghúly, který je opravdu epický. Drak umřel za 15 minut, nekecám stopnul jsem si to! Dostalo mě to, proč Dáin jezdí na praseti, to jim došli poníci? Konečně, po pěti filmech jsem se dočkal a viděl bitvu kde bojují také trpaslíci! Legolas a jeho kaskadérské kousky nestojí za zmínku, ty musíte vidět. Doporučuji vidět v kině a nejlépe ve 3D, aby jste si dosyta užili scenérie Nového Zélandu a brilantní práci animátorů.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hunger Games nejsou špatné, ale ani dobré. Je to jen část První, a tak se toho moc nestane, až na to, že můžete nahlédnout za propagandu 13.kraje. U tohoto filmu jsem se zasmál asi jako u čtvrtých Transformerů, kvůli tomu, že tvůrci moc neřeší logiku. Proč by měl Kapitol jen jediný zdroj energie (jakási přehrada), který je vybaven jen minimální ostrahou tvořenou Stormtroopery, kteří ani neumí zavírat dveře, když na ně útočí rebelové způsobem armády SSSR: "nas mnogo" bez jediné zbraně, pak umístí výbušniny utečou 10m, výbušniny vybuchnou a přehrada se protrhne, a pak jsou stejně všichni mrtví. Ve světě budoucnosti s velmi vyspělou technikou používají luky, kuše a já nevím, co ještě, kde sakra jsou nějaké superzbraně? Bombardace nemocnice nebyla vůbec potřeba, Katniss na ni přece ty bombárdéry sestřelila, a pak říkala, že Kapitol zničil nemocnici. WTF? A zajímalo by mě, jak jdou zplynovat vojáci (stormtroopeři), kteří nosí dýchací masky či co? A když v 13. kraji postaví bunkr tak do něj postaví radši další bunkr a do něho se schovají. To má být matroška? A proč je Katniss pořád tak ubrečená. No neva snad to konečně dorazí část Druhá.

Železná srdce (2014)

Ne že by byl tento film špatný, ale prostě jsem od něj čekal víc. Je tu jen pár akčních momentů o kterých by se dalo mluvit. Za celou dobu byl zničen pouze jediný německý tank (který předtím zničil 3 Shermany) a tato scéna byla dle mého názoru nejnapínavější z celého filmu. Dějová linka je dobrá a vykresluje všechny aspekty války, jen je trochu řízlá americkým vlastenectvím (viz. posl. scéna). Nepochopil jsem to jak autoři řešili zápalné nábojnice, a tak jsem si chvílemi připadal jako ve Star Wars. Mezi herci dominují Pitt, Lerman a lehce otravný, ale velmi zábavný Jon Bernthal. Takže pro všechny milovníky 2. světové války super film.

Battlefield Friends (2012) (seriál)

Nejdřív mě dostali Troopeři a teď BFFs. Tak to máme Recon, Engineer, Medic a v neposlední řadě Noob v normálních situacích hry Battlefield. Super zábava v několika desítkách webepizod, které určitě pobaví i ty co Battlefield nikdy nehráli. Nejvíce mě rozesmály díly Silent Sniper, Killing Cam, USAS 12 a Colonel 100 moments (jek jen to dělá že dokáže sundat vrtulník nožem a další hustý věci).

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

A opět jsou tu oni: Postradatelní. Zábavná akčňárna proložená dobrými hláškami, super songy a badass záporákem. Opět se do party přidali další Postradatelní a překvapivě jim není 60+ (většinou). Film má stabilní tempo a rychle postupuje k finále: Expendables vs. armáda menší rozvojové země 3. světa. Mel tomuto filmu přidal hvězdičku, protože komu se kdy povedlo zranit někoho z Expendables? Doporučuji shlédnout v originále. PS: Banderas toho namluví ve filmu stejně jako všichni Expendables dohromady.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Universe se liší ve všem co jste mohli vidět ve vesmíru Stargate, nemá žádný super tým jen partu normálních lidí co mají normální problémy a někdy se mezi sebou moc nemusí. Výprava je zde úžasná a tvůrci si opravdu dali záležet na interiérech, jen by kameraman někdy mohl použít stativ, aby se mu tak neklepal obraz. Zvukový doprovod je velmi velmi dobrý a elektronická hudba výborně dokresluje lehce pochmurnou atmosféru seriálu. Celou první řadu jsem přemýšlel nad úkolem Destiny a dočkal jsem se odpovědi (alespoň částečně) ve druhé sérii. Smutné je že MGM začalo mít finanční problémy a seriál byl po dvou sériích zrušen, ale s neurčitým koncem, tak doufám že se ho pokusí oživit nebo alespoň dokončit s plnou parádou. Takže pokud jste máte rádi sci-fi doporučuji shlédnout.

Arrow (2012) (seriál)

Zelený lučištník konečně dostal šanci před televizním publikem a vedl si na výbornou. Převzal pár prvků z nolanovské trilogie o Batmanovi a důmyslnými flashbacky z ostrova nám líčí svuj vznik kousek po kousku a díl za dílem, Manu Bennett mu dělá na ostrově toho nejlepšího učitele co mohl mít a on se snaží všechno využít při boji s kriminalitou ve Starling City.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Takhle nějak to dopadne když film o ikoně amerikanismu natočí rodák ze Sovětského svazu. Nemohu tomuto filmu upřít originalitu, kterou si pohrává s americkými dějinami, ale dětem ve škole bych tento film nedoporučil, přece nechcete aby na otázku kdo byl Abraham Lincoln děti odpovídali, že byl lovec upírů se stříbrnou sekyrou. Takže fajn oddychovka s lehce pokřivenými dějinami.