LEGO® příběh (2014)

Z hecu jsem se vypravil do kina abych shlédnul film, který měl být určen dětem od 5 do 14 let a zjistil jsem že jde o velmi příjemnou komedii s mými oblíbenými hrdiny v LEGO provedení. LEGO příběh je prošpikován vtipnými hláškami (nejvíc asi zabíjí Batman) a dobře pracuje i v akčním ohledu (opravdu jsem se musel zasmál jak tvůrci vyřešili výbuchy). Záporáci jsou výborní hlavně Hodný a Zlý policajt. Vizuální provedení je fajn (na to že je to celé z LEGO kostek). Film je vcelku dobrý až na ten konec s "velkým odhalením". Takže je to super oddechovka na deštivé Sobotní odpoledne.

Nevědomí (2013)

Na tento film jsem šel s Nevědomím o čem to bude. Trailer mi toho moc neprozradil, ale po vizuální stránce vypadal úžasně. Nevědomí vás rychle uvede do děje a jen tak vás nepustí, o zvraty není nouze a tak se pořád něco děje. Vizuální stránka je opravdu úžasná (nejlepší jsou záběry z exteriérů Islandu). Herecké výkony ujdou až na Olgu Kurylyenko, která hraje jako v dřevácích ze své rodné vesnice. Jsou tu tři scény které vystupují nad ostatní. První je v tom momentu kdy bojuje Tom Cruise s Tomem Cruisem, pak je tu ten nezapomenutelný konec s Fu*k you Sally a nejlepší je scéna s bazénem. Hudebně zde exceluje M83, jejíž soundtrack je nezapomenutelný a já osobně si ho pouštím kdykoliv mám možnost. Takže po dějové, vizuální i hudební stránce je to bombastická podívaná. Vřele doporučuji všem fanouškum sci-fi a pokud sci-fi nemáte rádi stejně tento film zkuste.

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Tento film vypadá jako by ho natočili o 20 neli 30 let dříve a to s vizuálními efekty, ze kterých mi bylo někdy i do breku. Jediný důvod kvůli kterému jsem tento film shlédl byl ten, že jsem chtěl zjistit původ Krále Škorpiona.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Harrison Ford jako archeolog Inidiana Jones. 2. důvod: Archa, se kterou není radno si zahrávat. 3. důvod: Nacisté, kteří chtějí pomocí Archy ovládnout celý svět. 4. důvod: Vtip a nadsázka, která prochází celým filmem. 5. důvod: Hlavní melodie, která patří k mým nejoblíbenějším.

Hvězdná brána (1994)

Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Hvězdná brána, která vás může přepravit na druhý konec galaxie. 2. důvod: Goa'uldi, rasa která se snaží zotročit celou galaxii. 3. důvod: Goa'uldská technologie, na kterou se opravdu dobře dívá. 4. důvod: James Spader, který opravdu umí hrát. 5. důvod: Jaffové, kteří se opravdu s nikým nemazlí.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Vynikající skladba Misty Mountains od Howarda Shora. 2. důvod: 14 trpaslíků, se jmény, které není jednoduché si zapamatovat. 3. důvod: Glumovy Hádanky ve tmě. 4. důvod: Exteriéry na Novém Zélandu, ze kterých se člověku zatajuje dech. 5. důvod: Prsten moci, kvůli kterému to všechno začalo.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Mistrné provedení kostýmů, masek a kulis. 2. důvod: Velká bitva mezi lidmi a skřety v Helmově žlebu. 3. důvod: Ian McKellen jako čaroděj Gandalf Bílý. 4. důvod: Exteriéry na Novém Zélandu, ze kterých se člověku zatajuje dech. 5. důvod: Opravdu vinikajíci soundtrack k filmu.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Ochránci míru v Galaxii nazývaní rytíři Jedi. 2. důvod: "To není měsíc", ano mluvím tu o opravdu obří Hvězdě smrti hlavní hrozbě Impéria proti Rebelům. 3. důvod: Tento film má opravdu jedno z nejlepších zvukových podbarvení k filmu, které jsem kdy slyšel. 4. důvod: Harrison Ford jako vesmírný pirát Han Solo. Nejlepší důvod jsem si nechal na konec, ano je to Darth Vader, ke kterému není snad co dodat.