Haló, haló! (1982) (seriál)

Příběhy z malé francouzské vesničky okupované němci za 2. Světové války. Angličani si zde dělají legraci za všech a všeho bez rozdílu, takže i sami ze sebe. Postavy jsou srandovní, někdy až idiotské (exceluje Gestapo vedené Herr Flikem, ale pozadu není ani poručík Gruber a jeho tančík). Dějově je seriál nic moc a je postaven spíše na humoru. Pokud jste tento seriál ještě neshlédli tak vězte, že první epizody jsou nejlepší, ale postupně se to bude zhoršovat (s malými výjimkami).

Dokonalý podraz (2008) (seriál)

Co by se asi stalo kdyby chtěl někdo natočit seriál na motivy Dannyho parťáků? Vzniknul by seriál Leverage. Někdy je legrace pozorovat jak zloději okrádají zloděje a podvodníky, ale někdy to legrace taky není. Hlavní herci jsou lepší průměr, ale chemie mezi nimi funguje dobře. Jejich hlavním posláním je tedy okrádat zloděje a někdy se vypořádat i s nějakým tím agentem Interpolu a na tom kradení je založen celý seriál, takže je to bezva oddechovka, když nemáte co dělat.

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (2010) (seriál)

Super seriál z dílny ruských tvůrců. Sledovat jak Ruské železo nakopává prdel vojskům Osy je vynikající. Seriál je plný historických pojmů, faktu a bojové techniky. Kombinace válečného filmu a počítačové grafiky je super. Celý dokument nás tedy provede nejdůležitějšími momenty 2. Světové války na Východní frontě od ruské obrany až po obsazení Berlína. Takže je to báječný seriál pro všechny fanoušky historie.

Troopers (2011) (seriál)

Onlineseriál "parodující'' Star Wars? Proč ne, když je to taková sranda. Ten kdo zná Star Wars trochu dopodrobna a umí angličtinu úrovní středně pokročilého (ne, není to nadabované česky) se bude královsky bavit. Troopři jsou tak strašní idioti, až je to k popukání a Dreadlord (Darth Vader) jako jejich Boss je se svými hláškami úžasnej. Je zajímavé jak si Troopři poradí se starostmi "všedního" života na Hvězdě smrti. Některé epizody jsou sice horší, ale těmi ostatními to autoři bravůrně dotahují, takže super seriál pro ty co mají rádi Star Wars a umí trochu anglicky.

Batman začíná (2005)

Konečně se někdo po několika Batmanovských propadácích odhodlal k tomu, aby oživil tohoto Temného rytíře a to pěkně z gruntu. Režisér Christoper Nolan nám zde podává důvod a začátek Batmanova boje proti zločinu v Gotham City. Zajímavé je i provedení Batmanových vychytávek (oblek, batmobil), a to že by se asi daly použít i reálném životě. Dobře je zde zakompovaná i Liga Stínu (asasínů), kterou vede vynikající Liam Neeson (Ras'al Ghul) podporovaný Cillianem Murphym (Scarecrov) se svým plynem strachu, který Batmanovy nejednou znepříjemní život. Skvělý je i Christian Bale jako Batman, který tuto roli zvládnul bravůrně, podporovaný Michaelem Cainem (Alfred). Zakončení není tak epické jako je u superhrdinských filmu obviklé (rozsáhlá destrukce všeho okolo), ale rozhodně jde o nejlepší film z celé trilogie s asi nejlepší první hodinou jakou jsem kdy ve filmu viděl.

Spider-Man (2002)

Spiderman je nejlepší tennage superhrdina. Tento film je úžasný v tom, že otevírá celou trilogii (a tudíž je i nejlepší) a je to jeden z prvních filmů z Marvel Universe. Sam Raimi měl na výběr tunu komiksů a vybral si největšího Spidermanova protivníka Green Goblina (a hned ho taky zabil) ztvárněného Willemem Dafoem, kterému tato role byla souzena. Nezapomenutelný je i soundtrack od Dannyho Elfmana (to je hudba pro pravého superhrdinu). Ve filmu nechybí akční momenty ani romantické chvilky. Děj a herecké vykony Tobeyho Maguiera jsou dobré, ale nemůžu si odpustit nějaké ty nedostatky. Shrnuto a podtrženo tak je Spiderman akční podívaná od začátku až do konce. PS: zkuste ve filmu zaregistrovat tvůrce Spidermana Stana Leeho.

Jurský park (1993)

Film mého dětství. Jurský park je v dnešní době klasika. Efekty jsou vynikající. Herci jsou super (nejvíc Sam Neill), ale dinosauři jsou ještě lepší. Děj je propracovaný a výborný až do samého konce. Akce střídá akci (největší zásluhu mají raptoři), ale je zde i napětí. Děkuji Johnu Williamsovi za nezapomenutelný soundtrack a Stevenu Spielbergovi za to že natočil tento film. Naprostá bomba!

Wolverine (2013)

Wolverine je zpět a nebezpečnější než kdy dřív. Japonská tématika a Wolvie k sobě sedí (Jakuza dostává čočku). Příběh o tom jak Wolverine zachrání japonského vojáka a ten se mu to bude snažit oplatit tím, že mu sebere jeho "nesmrtelnost" by vcelku ušel. Pár vtipných scén by se zde také našlo. Ale jinak se nic moc neděje, až na několik akčních sekvencí a závěrečného odhalení pana Yashidy. Wolverinovy víčitky svědomí jsou vcelku zbytečné, ale závěrečný "Boss fight" je super. Doporučují všem co mají rádi Hugha Jackmana a jsou fanoušky komiksů. PS: je tam potitulková scéna odkazující na X-men: Budoucí minulost.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Dračí poušť dostála svému jménu a opravdu jsem mohl v kině vidět živého draka ve 3D. Peter Jackson ukazuje, že umí pracovat s digitálními efekty i s mytologií J.J.R. Tolkiena, ale také dokazuje, že Hobit je komerční záležitost, která opravdu nepotřebovala dělit na 3 díly. Hobit je zábavný, ale po necelých 3 hodinách v kině (a neůspěšném pokusu zabít draka) jsem odcházel trochu znuděný a naštvaný. PS: pokud jste Šmakovu dračí poušť ještě naviděli shlédněte ji dohromady i se 3 dílem.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Na tohle jsem se těšil celý rok a netěšil jsem se marně. Jsem fanouškem komiksů (hlavně X-menů a Wolverina), a tak pro mě byla povinnost jít na tento film do kina. Musím vyzdvihnout práci tvůrců s dvěma dějovými liniemi (ale nějaké nedostatky by se určitě našly). Herci, kteří v tomto filmu hrají zapadají do rolí svých postav dokonale (např. Michael Fassbender). Tak a teď k samotnému filmu. Po začátku jako z prvního Terminátora mě film vtáhnul do děje a obešlo se to i bez představení postav, ale těm kdo X-meny vidí poprvé by to asi mohlo vadit. Akčních scén je tu poskromnu a jsou proloženy někdy i nezáživným tlachání postav o ničem, ale když tam nějaká je tak stojí za to (Quicksilver v kuchyni). Pomalu se propracovávám k epickému konci rovnou ve dvou rovinách! Kde v jedné Magneto všechny zachraňuje a v druhé se snaží zabít prezidenta USA. Takže je to akční podívaná skoro pro každého, ale musíte znát trochu X-menovské univerzum. PS: Je tam potitulková scéna (tak si počkejte až do konce filmových titulků).