Memphiská kráska (1990)

Lehce nadprůměrný film o neznámé posádce jednoho z nejznámějších letadel 2. Světové války. Jen přemýšlím nad tím jestli by B-17 dokázala doletět s jedním motorem. Jednoznačná volba pro milovníky válěčných filmů.

Sněhurka a lovec (2012)

Strašná blbost hrající si na temnou fantasy, ale jedinou temnou postavou je tu charlize Theron jako zlá čarodějnice. Jediná dobrá scéna je úvod do filmu jinak už to jde od devítí k pěti a o dost mě překvapilo to že Sněhurka cestuje hodinu a půl filmu na nějakej hrad pro posily, a když je dostane tak je za 10 minut v místě odkud vyšla (utekla). Navíc je to neshlédnutelné pro ty co nemají rádi Kristen Stewart (mě nevýjimaje), jediné plus je, že ve filmu umře (ale pak zase obživne). Jednu věc ale musím autorům uznat, umí si pohrát s animací postav a prostředí. Tento film bych nedoporučil ani nejhoršímu nepříteli.

Mocný vládce Oz (2013)

Velmi dobrá pohádka. Bavil jsem se celé 2 hodiny. V tomto filmu je vidět, že skoro celý film lze natočit před zeleným plátnem a zbytek dodělat na počítači. Takže fajn film pro celou rodinu.

Dredd (2012)

Drsný Soudce pro drsné město. Obviklý příběh o zátahu na drogový gang ve sci-fi oblečku. Urban do role Dredda sedí a drží se pravidla jak v komixu, nikdy nesundavá helmu. Celý film je podbarven lehce elektronickou hudbou, která mu dodává správný temný nádech. Příbehu není co dodat, obyčejná pochůzka se zvrtne v drogový zátah s mnoha a mnoha mrtvými na obou stranách, ale nebojte umírat budou jen špatňáci (většinou). Doporučuji shlédnout v anglickém dabingu, hlavně kvůli Dreddově hlášce "I am the Law".

Robocop (2014)

Robotický polda je zpět. Povedený remake původního Robocopa. Děj je dobrý a zabívá se otázkou toho jestli je správné dát člověka do robota, nebo robota do člověka? Herci jsou fajn. Perlí S. L. Jackson se svojí taklshow. Kinnaman mi svým ztvárněním Robocopa připomíná trochu Soudce Dredda. CGI je taky super, hlavně roboti a Robocopův exoskelet. Na konci filmu jsem se trochu zalekl neurčitého konce po zastřelení Keatona, ale S. L. Jackson to potom vše osvětlil. Takže je to film povinný pro všechny fanoušky sci-fi a hlavně Terminátora.

Transformers: Zánik (2014)

Jestli jste šli do kina na tento film ve 3D tak jste se nemohli nudit (většinou). Transforměři to hrají na efekty a ne na příběh, který je na vedlější koleji. Dialog je někdy proložený pár dobrými hláškami, i když si nejsem jistý jestli to tvůrci takhle zamýšleli. Např. Vypalte varovný výstřel z minigunu do těch oken v obydlené oblasti, nebo to že si Mark Walhberg za půlhodiny filmu uvědomí že mu na začátku chtěli zastřelit dceru, a to že Autobotu Houndovi po dvou a půl hodině filmu dojdou zbraně a munice. Noví Transformeři jsou super ze starý party zbyl jen Prime a Bumlebee, i když jeden z nových Autobotů vypadá jako pirát Černovous, druhej jak zelenej asasín a třetí jak Poslední samuraj. Nejvíc mě překvapili Dinoboti, kteří zachraňují situaci. lidští hrdinové jsou dobří, ale za původní partou trochu zaostávají, ale Walhberg perlí se svojí emzáckou puškou, která dokáže zničit i ty největší Transformery. Soundtrack od Imagine Dragons se ukázal jako dobrá volba po Linkin Park a patří k mým nejoblíbenějším. Největším mínusem jsou asi ty dialogy, které někdy nemají halavu ani patu. Takže vypněte mozek a shlédněte tento film nejlépe v kině a 3D.

Četa (1986)

Co se vám vybaví při slovu Četa? Mě se vybaví válečné drama od režiséra Olivera Stonea s Charliem Sheenem v hlavní roli ukazující tvrdé, surové a kruté poměry, které museli američtí vojáci snášet dnem za dnem při válce ve Vietnamu. Charlie Sheen je tu jen v roli jakéhosi pozoravatele soupeření mezi dvěma stranami stejné mince. Rub mince zastupuje seržant Barnes (Tom Berenger), který je strašný %@$&! (kdo viděl tento film tak ví co tím myslím) a líc zastupuje seržant Elias (Willem Dafoe), který zná jaké je to být voják, ale i člověk (na jeho smrt nikdy nezapomenu). To je asi vše co potřebujete vědět k tomu aby jste mohli vydět tento film. Jo a ještě je to asi film, kde bylo řečeno nejvíce sprostých slov v dějinách.

Captain America: První Avenger (2011)

Největší symbol amerického vlastenectví (alespoň v komicsu) se konečně dostal na stříbrné plátno. Pokud máte aspoň trochu rádi 2. Světovou válku tak vás tento film bude bavit od začátku až dokonce. Herecké obsazení je dobré. Chris Evans by mi do role Kapitána i seděl, kdyby předtím nehrál toho fracka Human Torche (tímhle si to u mě vyžehlil). Hugo Weaving zde hraje záporáka, kterého nemůže mít rád nikdo a vše doplňuje Tommy Lee Jones. Děj je zajímavý, jde přece o vznik supervojáka, ale přece jenom je to jen most k Avengers, na které tento film navazuje (jako většina filmů od Marvelu). Žasnul jsem nad tím co dokázali autoři (a doktor Zola) vymyslet za výzbroj pro Hydru (Hi-tech tanky, Laser guny). Film je výborný a trochu převyšuje i druhý díl se Zimním vojákem, takže super zábava pro celou rodinu.

Max Steel (2000) (seriál)

Originální nápad, dobře vedený příběh a skvělá animace, není co dodat to musíte vidět.

Knight Rider (1982) (seriál)

Seriál mého dětství. Každý den jsem sledoval příběhy Michela Knighta a jeho mluvícího auta s názvem K.I.T.T., a nikdy mě to neomrzelo. V tomto seriálu jde hlavně o boj se zločinem pomocí inteligentního auta a (méně) inteligentního hrdiny. Myslím, že tento seriál asi nepotřebuje delší komentář, ale mohl by mít lepší konec.