Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Cilian Murphy ztvarnil Tommyho velmi dobře - pusobí inteligentně, charismaticky i odhodlaně. Příběh je slušný ale dost často je třeba přehlednout nelogičnosti a situace které nepůsobí věrhodně. To se ale dá přejít, protože děj svižně ubíha, další linky jsou rozpracované, objevují se nové zajímavé postavy - Hardy, Broody... Bohužel jsem od 4. sérii měl problémy najit cestu k Thomasovi a začínal mi být čím dál méně příjemný.

Vražda v Orient expresu (2017)

Vizuálně poutávé, bohužel moc uspěchané, příběh a postavy malo propracované. Efekty nepůsobí příliš uměle a herecky není co vytknout. V porovnání s originálem to je podobné jako srovnávat původního Sherlocka Holmese a toho moderního.

Sing Street (2016)

John Carney opet predvedl, ze filmum o hudebnicich dokaze vtisknout uveritelnost, realnost. Z tria Once, Love song a Sing Street ale hodnotim posledni jmenovany jako nejslabsi.

Nic než pravda (2016)

Thriller ze soudniho prostredi prumerne kvality - ale urcite lepsi, nez ukazuje zdejsi hodnoceni 57% - zaslouzi si vic. Keanu je klasicky velmi dobry, film ma na zaver prekvapivou pointu, fakta jsou davkovana postupne a urcite napeti take nechybi.

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Bojove sceny jsou natoceny velice kvalitne, ale to je jedine dobre na filmu. Pribeh, dialogy, vedlejsi postavy ... jsou dobre maximalne do ceckoveho akcnaku - velmi proste, jednoduche, hloupe.

Den patriotů (2016)

Ve dni patriotu je patriotismu nastesti velice malo, a to jim americane prilis nesetri, a tak az na zaverenou ctvrt hodinu je film snadnou koukatelny. Vse sice jede dle zabehnuteho klise, ale Markovi tyhle role jdou, film utika vcelku svizne a krom vysetrovani se najde i nejaka akcicka. Jen ta prestrelka mohla byt realnejsi a ne vypadat jak 3.svetova

Příchozí (2016)

Ja ve filmu tu intenzitu, sviznost, dynamiku na rozdil od ostatnich diskutujich, vubec nevidel. Ano, Amy Adams byla dobra, film ma chvilemi tajemnou atmosferu, soundtrack umi byt podmanivy, ale film ma take pomale tempo, nekolik scenaristickych neobratnosti, zvlastni tempo vyvoje. Reziserovi si klanim za odvahu, natocit snimek, ktery vice nez na akci sazi na pocity a hlavni a pro me jedine plus filmu je originalni, naporosto necekana pointa. Treba budu film po dalsim shlednuti hodnotit pozitivneji ...

Po bouři (2016)

Drama, kde je hlavni postavou nesympaticky budizknicema. Reziser netlaci na pilu,vse pusobi velice civilne, skutecne, psychologie postav je komplexnejsi, ale take film postrada jakoukoliv dynamiku, vyvoj i pribeh. Nuda

Noční zvířata (2016)

Po sexy uvodnich titulcich se zacina odvijet prvni line pribehu - spolecenske drama s prazdnymi dialogy jako zivot hlavni hrdinky, druha linie je napinavy thriller. Herecky, rezijne neni co vytykat, ale vyslednemu dojmu by pomohlo ztvarneni pouze te thriller casti. Zobrazeni obou linii na me moc nefunguvalo, i kdyz rozumim symbolice knihy s minulosti mizi Susan a Edwardem. I kdyz tusim, co chtel reziser zaverem rici, vetsi jednoznacnost by na skodu urcite nebyla.