Věčně mladá (2015)

Ten mysticky, sci-fi napad o nestarnouci Adaline se mi od zacatku libil a mel jsem z toho prijemny mrazivy pocit. Herecke schopnosti Blake Lively jsem zaregistroval jiz v Divosich, ale tady dokazala, ze talent rozhodne ma. Film je dobre napsany se zajimavymi dialogy, silnymi scenami, emotivnim soundtrackem. Jedine vytku bych mel k zaveru, ktery z predchozi originality prechazi do predvidatelneho klise.

Než jsem tě poznala (2016)

Sympaticka romance, ktera sice pomaha motivem hendikep vs. xx, ale energicka, nadsena a prirozena Lou do filmu prinasi zabavu, humor a i presto, ze ostatni herci podavaji kvalitni vykony, predevsim diky Emilii Clarke film bavi.

El desconocido (2015)

Prvni tretina filmu je tak za 2* a ty dve zbyvajici za 4* + slabsi zaver, ktery mohl trochu prekvapit a vybocit ze zabehnuteho klise. Deti byly na zacatku hrozne hystericke - obzvlaste dcera mi dost lezla na nervy tak, ze jsem jeji rvani vyuzival jako obcerstvovaci pauzu - a celkove na me pusobily reakce a chovani na vzniklou situaci hodne neprirozene. Ale deti se casem uklidni, chovani dcery vuci otci se otoci o 180st (coz take nepusobi moc verhodne, ale porad lepsi nez koukat na tu malou mrchu a mit chut ji jednu vrazit), akce zacne pribyvat, film zabere na napeti a stave se z toho zajimava a napinava podivana ktera nepolevi az do konce a film od sebe nepusti divaka ani na krok. Na logiku je ale treba rezignovat, protoze ta je tady derava jak cednik. Lepsi nez slusne.

Enragés (2015)

Nenarocny akcni thriller, ktery prijemne utika, ma napeti, misty slusny soundtrack, acni sceny technicky zvladnute a herecky takovy prumer, zejmena hlavni gangster se mi zdal dost nevyrazny. Necekany zaver povazuji za plus. Zdejsi hodnoceni 58% neodpovida prinosu, film si zaslouzi o 10% vice. Pro me 3,5*

Green Room (2015)

Velmi mile prekvapeni, vubec jsem nevedl do ceho jdu a behem prvniho pulhodinky me nekolikrat popadla myslenka dal ve filmu nepokracovat, ale to zahy rychle zmenilo. Green Room ma velmi solidni tempo, hutnou tisnivou atmosfera, dostatek napeti, slusny scenar a ac s hereckych vykonu nejsem uplne uchvacen, Imogen Poots byla slusna.

Rezavý meč (2015)

Docela slusna detektivka natocena prekvapive velice zapadnim stylem vzhledek k zemi puvodu. I s delkou stopaze udelali filmari pokrok, takze film trva jen dve a ctvr hodiny, ale myslim ze by bylo ku prospechu posunout konec jeste o pul hodinky dopredu. Ze zaveru jsem byl znacne rozladen do doby nez mi doslo, ze se jedna o film inspirovany skutecnou udalosti ve meste Noid a reziser chtel divakovi zprostredkovat sve pochybnosti o spravnosti soudniho rozhodnuti a upozornit na fakt, ze na dozivoti byli pravdepodobne odsouzeni nevini lide. Doufam, ze hlavni postavy maji sve charaktery prave kvuli autenticite, jiny duvod by totiz nedaval smysl, proc udelat vsechny hlavni postavy tak tezko ztotoznitelne.

Aliance (2016)

Kdyz se divam na sve hodnoceni Divergent z roku 2014, napsal bych vlastne to same - vizualne zajimave, dej svizne utika, po herecke strance jsem spokojen a kdyz se nebudu pokouset hledat ve filmu logiku, budu spokojen.

Pistolnice Jane (2016)

To pomalejsi tempo mi tu vubec nevadilo a po delsi dobe vide Natalii Portman v necem novem bylo prijemne.

Sázka na nejistotu (2015)

Ac se nepovazuje za uplneho ekonomickeho analfabeta, v tomto fimu jsem se ztracel a obcas vubec nevedel, co je mi vlastne sdelovano. Herecky to je dobre, tempo to take ma, vtip tomu neschazi a cele protikapitalisticke vyzneni filmu se mi libi, ale nedokazi si predstavit, ze by film by byl lidem bez ekonomickeho vzdelani prilis srozumitelny.

Suburra (2015)

Italove prijmemne prekvapili. Bohuzel na 5* tomu neco schazi, neco zbytecne prekombinovane, nektere linky zbytecne, ale autenticita, syrovost tomu neschazi.