Čaroděj ze země lží (2017) (TV film)

Film by mal oveľa väčšie grády, keby nezlyhával v tom najdôležitejšom: v rozprávaní. Je to fascinujúci príbeh vyrozprávaný fádne a nekonzistentne. Ale aspoň som po dlhej dobe videla moju obľúbenú Michelle Pfeiffer.

Depp vs. Heardová (2023) (seriál)

Kde je pravda, to sa, samozrejme, nedozvieme. Ale urobené je to dosť nešťastne, úplne v duchu dneška: chce to byť zábavné, a la influencer... avšak ten materiál zábavný nie je ani trochu. Je to naopak veľmi ťažká, až tragická story. Navyše v druhom pláne ukazuje, aké jednoduché je manipulovať masami. Celkom sa bojím situácie, keď raz  tento svet vezmú do rúk súčasní mladí povrchní, emočne zabrzdení a nevzdelaní ľudia.

Láska podle plánu (2022)

Spomeňte si na všetky klišé, aké existujú a v tomto filme ich nájdete. Inak v ňom nenájdete nič iné. Jediné, čo stálo za videnie, bol  sympatický Shazad Latif.

The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Pôvodne som túto šou začala sledovať kvôli zdokonaleniu angličtiny, neskôr mi dosť prirástla k srdcu. Jej veľkou devízou je uvoľnenosť všetkých zúčastnených. Graham Norton to dokáže.. napriek tomu, že z celebrít vyžmýka aj tie najväčšie faux pas. Pri niektorých rozhovoroch mi tiekli slzy od smiechu a mnohé osobnosti ma aj celkom (väčšinou milo) prekvapili.

Teorie velkého třesku - Rozlučkové fiasko (2012) (epizoda)

Posledných pár minút je pre mňa najkrajších z celého seriálu. Dokonca tromfnú aj posledných pár minút poslednej časti. Howard opäť prekvapil.

Oppenheimer (2023)

Zatiaľ jediný film, po zhliadnutí ktorého som takmer bez slov. Takže namiesto snahy o vyjadrenie pointy sa sústredím iba na to, aký dojem vo mne celá táto smršť podnetov vyvolala. Bola som fascinovaná a dotknutá. V maximálnej miere. Tri hodiny som vôbec nevnímala. Jediný šrám na tejto dokonalosti bola hudba. Ludwig Göransson sa až príliš podobal na Hansa Zimmera. Neviem, či to bol zámer, či náhoda, každopádne oba prípady sú zlé.

Malá bubenice (2018) (seriál)

Možno to dokonca prehodnotím a dám aj 5. Je to dosť netypicky natočená špionážna dráma. Nemá rýchle tempo, zato detailne vykreslenú hlavnú postavu, ktorú perfektne zvládla Florence Pugh, čím sa dostáva na môj zoznám TOP súčasných vychádzajúcich hviezd. Vlastne celý príbeh stojí na nej. Nesie jeho ťarchu aj príťažlivosť. Chýbalo mi viac priestoru vo výcvikovom tábore.. tam udalosti preleteli rýchlo, zatiaľ čo niektoré situácie zabrali priveľa času. Takže pochybnosti a vnútorná rozorvanosť hrdinky nepôsobili na mňa úplne presvedčivo. Neboli zle zahrané, práve naopak - iba mi prišli nie dostatočne opodstatnené. Zato vzťahová línia s Alexandrom Skarsgårdom bola mimoriadne zaujímavá a pre mňa osobne vierohodná. Myslím, že sa k tejto sérii ešte vrátim.

Falešný agent (2022)

Gemmu Arterton mám veľmi rada, je to veľká sympaťáčka, ale od jej životnej roly Tess čakám od nej aspoň podobne dobré herecké stvárnenie .. zatiaľ márne. Ani filmovo v tomto prípade nejde o žiaden veľký počin. Potenciál tohto silného príbehu sa utopil v dosť chabom scenári a réžii. Nepozeralo sa na to zle, ale človek čaká od thrilleru niečo úplne iné. A hlavne lepšie.

Říše světla (2022)

Tento film akoby chcel byť všeličím, ale ničím nie je poriadne. Najzaujímavejšia bola pre mňa vzťahová línia, avšak aj jej chýbala dostatočná hĺbka. A prostredie kina bolo očarujúce, do takéhoto kina by som chodila každý deň :-)