Říše světla (2022)

Tento film akoby chcel byť všeličím, ale ničím nie je poriadne. Najzaujímavejšia bola pre mňa vzťahová línia, avšak aj jej chýbala dostatočná hĺbka. A prostredie kina bolo očarujúce, do takéhoto kina by som chodila každý deň :-)

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Asi najväčšia recesia, akú som kedy videla, spočíva v tom, že sledujete úplne serióznu adaptáciu Jane Austen s úplne seriózne zmeneným príbehom, zahrňujúcim prítomnosť zombie. Je to tak absurdné, že som mala chuť dať tomu plný počet (keď si vezmete, akú nadupanú účasť anglických filmových hviezd to má, absurdnosť celého projektu stúpne ešte vyššie). Avšak postrádalo to akúkoľvek zábavnosť. Doslova akúkoľvek. Tento projekt bol dotiahnutý do takej absurdnej serióznosti, že ani v náznakoch nepripúšťal, že ide o totálnu blbosť a že si chce robiť srandu. Mnohých hereckých predstaviteľov (skvelý Matt Smith) si viem predstaviť v skutočnej adaptácii. :-))

Boj o moc - S otevřenýma očima (2023) (epizoda)

Neviem, či som niekedy videla lepšiu záverečnú časť akéhokoľvek seriálu. Toto bola emotívna, režijná, herecká a najmä scenáristická pecka, ktorá by zahanbila väčšinu filmov, ktoré máme možnosť vidieť v kinách.

Zlý časy v El Royale (2018)

Bolo to podstatne lepšie, než som čakala. Ja by som to k tarantinovkám ani veľmi neprirovnávala, tu sa žiadne krvavé orgie nekonali a nikto si ich tu neužíval. Naopak malo to celkom slušný príbeh - škoda, že sa neprepojili všetky možné línie, čo mi naskakovali hlavou :)) Postavu Jeffa Bridgesa som hltala a jeho sekundantka Cynthia Erivo bola tiež úžasná. Určite sa k tomuto filmu ešte vrátim.

Mniši v hitparádě (2010)

Škoda, že v dokumente nepočuť priamo viac hudby. Možno marjetingový zámer :) Ale inak je veľmi sympaticky poňatý. Viacerí mnísi sa vyjadrujú veľmi otvorene a priamo, prečo sa pre tento život rozhodli, ako ich život vyzerá a ja im úprimne verím, že našli svoje šťastie v tom, čo ich presahuje. A možno práve to prinieslo ten nečakaný úspech - pretože ich hudba je pravým vyjadrením ich viery a nie snahou o pozemský úspech.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Netušila som, že z prostredia nemocnice sa dá vyrobiť až takáto parádna situačná komédia. A čo je zaujímavé: koľko styčných bodov človek dokáže nájsť v americkej a slovenskej nemocnici .. až na to, že minimálne v tej seriálovej americkej to predsalen vyzerá oveľa lepšie. :-))) Ak si chcete pozrieť niečo, na čom sa budete smiať od pľúc aj od srdca, pustite sa do Scrubs.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Po návšteve kina sme sa zhodli, že odstaviť takmer na celý film najvtipnejšiu postavu s najviac cool hláškami bola osudová chyba. Celkovo tam bolo viac pátosu ako humoru, čo mňa osobne mrzí, lebo pri strážcoch som naň zvyknutá a práve ten ich odlišuje od väčšiny ostatných marveloviek. Nie že by tu priestor pre vtip nebol (niektoré scény sa fakt vydarili), ale už to bolo skrátka niekde inde.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Mám niekoľko kritérií, ktoré sú pre mňa pri hodnotení rozhodujúce: Príbeh. Tvorca je pre mňa predovšetkým rozprávač. V Bielom lotose funguje rozprávanie dokonale. Netušíte, kam vás príbeh zavedie a aj keď si myslíte, že tušíte, niečo bude inak. A napriek tomu dej plynie prirodzene. Herci. Opäť nedokážem nič vytknúť. Všetci typovo zaujímaví, psychologicky uveriteľní a herecky perfektní. Detail. Ak sa pristihnem pri tom, ako nesmierne si užívam všetky detaily vrátane šatky na krku či schodiska, pozerám na niečo o level vyššie. Hudba. Tá sa v tomto prípade podarila dokonale. Už titulky ma zvalcovali. K absolútnej spokojnosti mi chýba iba fakt, že som sa s nikým nestotožnila ako s hrdinom. Môj zážitok bol viac objektívny než emotívny. Ale to je to jediné, čo som schopná vytknúť.

Trojúhelník smutku (2022)

Ľudstvo zdegeneruje vďaka luxusu a napokon vďaka nemu aj vyhynie.