Zelená zóna (2010)

Občanům východních zemí do hlavy nevidíš. Politika je svinstvo. Možná se mezi zelenými mači demokraticky "vyspělé" země naleznou i tací, kteří chtějí demokracii i pro ostatní "méně vyspělé" země, bez ohledu na to, zda demokraticky "méně vyspělé" země jsou schopny to pobrat - viz první věta. Souhrnem se mi film líbil, i když z mého nemariňáckého a nepoliticky nemačovského pohledu by se mohlo zdát, že odtial to vyzerá tak nějak umělohmotně a tendenčně a prodemokratickyvyspělozemě. Ale..... tak o tom nebádejte a prostě to berte jako dobře natočený Eastern.

Trans (2013)

Jak po čertech chytrá hypnotizérka k ohavnému obrazu za milióny přišla..... Supr film, s mými oblíbenými a úžasnými Vincentem Casselem a Jamesem McAvoyem. PS: když jsem byla malá, přála jsem si prstýnek princezny Arabely. No a hádejte, co si přeju teď?

Silverado (1985)

Skvělý western, fakt paráda, tetelím se blahem, odložila jsem i háčkování a moc jsem si to užila.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Na začátku jsem se bála, že to ta děcka nedají a čarodějnice je umučí a sežere . No, ale ona to nakonec ta děcka dala a pohádkové zlo bylo poraženo dvěma starými dobrými, pohádkově vycvičenými a pohádkově vybavenými mariňáky. Jeník sice občas dostal záchvat cukrovky v nejnevhodnější chvíli, ale to byly také asi ty nejnapínavější chvilky pohádkového pekla.

Nekonečná láska (2014) odpad!

Nekonečný odpad.....strašní herci, strašný příběh, ve kterém bys jiskru hledal jak jehlu v nekonečných tunách sena. Pravda, nakonec hoří, ale na špatné straně barikády.

Zulu (2013)

Pět hvězd dávám tomuto počinu za jednu jedinou děsivou otázku, celkem brutálně vyslovenou: "co se stane, každý-li z nás na této zemi drogy píp nejsilnější dávku dostane?" PS: Julesi, věděl jsi to?

Magická posedlost (1998)

Mě se líbí. Šťastný začátek na šibenici, krásné čarodějky s dlouhými vlasy, dobrá kouzla, pěkný chlap, zlý chlap....ale především ženská magie a zlomená kletba! Stockard Channing je magická a charismatická odjakživa. Pěkné šatičky, dobrá muzika, dobrý příběh. PS: kdo na kouzla nevěří, ať si pustí Cliffhanger :D

Ledová archa (2013)

Hustý. Jakože hustý, You Know? Ale....jakože bych už to někdy viděla. Nebo zažila? Jó, teď si vzpomínám: tak nějak to podobně vypadalo v osmdesátkách v ČKD, když mistr na schůzi, po polední přestávce, za doprovodu dechovky v závodním rozhlase, vážně glosoval: " Soudruzi, na naší dílně! se alkohol nebude trpět! natož popíjet!!" Á...děvčátka, vemte dvoukolák, zajeďte za bránu na Kolbenku pro basu limonád a 4 basy piv :)hi, škyt! ......a před bránou za bránou...všude mráz...a vlak jede, supí, a... PS: bude dost odvážných a odhodlaných?

T.M.A. (2009)

Zajímavý příběh. Vlastně několik příběhů, doslova však zpatlaných dohromady, protkaných debilními dialogy a nesmyslným odcházením od právě uvařeného čaje..... Chtělo by to pořádný scénář a pořádnou režii. PS: dávám pět hvězd Ivanovi a pět hvězd Zuzaně. Pejsek dostává hvězd deset! Ale Bohužel: musím odečíst 9 hvězd Michalovi, ten byl trapnej jako vždycky a nejvíc a dalších 9 za tu babolezbí scénku, ta byla taky dost špatná. Jednu hvězdu odečítám za trapně naznačované fackování a tak nám toho moc nezbylo.