Pokání (2007)

Keira i James jsou moji nejoblíbenější herci. Ale film se mi nelíbil. Moc rychlý spád dějů, divné střídání světla a tmy, mluvení a zírání, přesto zdržovaní náhledem do budoucnosti - zbytečné a komplikované, protože příběh je velice dobrý a pochopí ho jistě každý. Velice se mi zamlouvala Brionina konečná verze, ne však pro tu verzi samu, ale pro obrovské přání vrátit chod času a když to nejde, alespoň se omluvit. Nevidím v tom žádný patos, jen přání, aby to tak prostě bylo, bez ohledu na ní, na Brionu a její celoživotní trn v srdci. PS: Dvě hoďky filmu a tolik hlušiny....

Dokonalý trik (2006)

Jen talent nestačí. K úspěchu dokonalého kouzelníka, iluzionisty je toho potřeba mnohem víc! Tajemství - opatrované, střežené, nikdy a za žádných okolností nevyzrazené. Láska, důvěra, oddanost. To stále ještě však není dost.... Film jsem dokoukla a pustila si jej znova........ a znova. Michael Caine je myslím předurčen do rolí loajálního " více , než majordoma". Je úžasný! No...David Bowie - dívala jsem se na film poprvé bez jakéhokoliv varování a čtení hodnocení a recenzí (doporučuji) a říkala si? CC? toho znám! Kdo to je? Jjj, kurňa, jjjj.....!!!!!David! Bowie!" Ouč, skvělý Tesla! tak jsem si ho představovala. Skvělý film! PS: absolutně nedoporučuji: skákat do nádrže s vodou omotaný těžkými ocelovými řetězy! Půjčovat klobouk skandálně profláknutému vědci! Strkat kočku do siloproudové komory! Strkat prsty, kam nemáš!

Nedotknutelní (2011)

Úžasný, úžasný, úžasný film!!!! Jsem šťastná, že mohu chodit, vstupovat, vystupovat, v noci se přetáčet ze strany na stranu, učesat, sama si ofikat nehtíky na prstech u nohou, vyčůrat a pak utřít a spláchnout..... PS: Díky, Pane Bože, pokorné díky!

Zloba - Královna černé magie (2014)

Parádní, úžasná, nenaivní pohádka. Ano, na 90 procent se z hnoje vylezlý nestane hrdinou a stateční to mají v genech, spolu s dobrým vychováním. Přesto je to pohádka se vším všudy. Krásný pohádkový kouzelný svět, kde žijí skřítci, bezstarostné víly, nádherní stromorytíři a .......charakterní krásná Zloba, čelící výbojnému sousednímu království. ......dobro a zlo , zdá se chvílemi, že zde není tak naprosto jasné. Nemusí vždy kráska být hodná a nešťastný král zlý? Těšíte se však, tetelíte, že to za vás pohádka rozhodne. Těšte se :).

Zimní příběh (2014)

Výborná pohádka, pro mě pětihvězdičková. Zlo je tu s námi stále: hloupé, čím hloupější, tím krutější a nesmyslnější. Naproti tomu zloděj může být dobrý člověk, není - li hloupý. A Colin v této pohádce hloupý není, narozdíl od skvělého! Russella. Pohádka je krásná, klidná, napínavá, magická, tajemná, citlivá, vtipná, není z nejjednodušších.... Užila jsem si jí! PS: Viděla jsem už hodně pohádkových koníků, ale tenhle je nejlepší! Supr křídla!

Salem (2014) (seriál)

Dávám si jednu velikánskou hvězdu za sledování této čarodějnické Te Le No Ve Ly. Jsem na konci sedmého dílu a hlásim, že po čas mojej služby sa nič nestalo a mám taký neodbytný pocit, že sa nadalej nič mimoriadneho robiť ani nebude. Ak sa mýlim, jedine dobre. Janet Montgomery je nudná. Sice mě občas zaujala její brada, ale to je málo. Shane Jane Marais West se neusměje a neusměje! Chybí mi zde inteligentní nadhled, vtipná nadsázka, nelíbí se mi úvodní muzika. PS: Čarodějnice jsou bílé a černé, dobré a zlé. Nová kategorie: B L B É

Penny Dreadful (2014) (seriál)

No.....pravda je taková, že konec třetí série vážně už asi neměli čas a náladu moc řešit a prostě tam zakomponovali všechny frustrace svého bytí. Nemyslím ale!! že to stálo za houby. Bylo to super. Jenže jste mega namlsaní a pak nakonec místo dortu dostanete ...taky dort.....ale mrkvovej. Ne špatnej, jenže předtím to byl Harlequin. Chápu. Protože na komprimovanou sílu až do konce má koule málokdo. Soráč, tohle jste neměli číst. Raději se nejdříve podívejte na první a druhou řadu, která ty koule má ještě pořádný. Noa třetí řada je vás......

Sedm statečných (1960)

Můj první a největší western všech westernů. Viděla jsem jej poprvé v dnes už neexistujícím malinkém kině Jiskra se svým bráchou, bylo nám dohromady myslím 14....v první řadě, hlavy zvrácené, napětím bez dechu.Od té doby jsem tenhle film viděla snad stokrát, vždy s maximálním zážitkem!

Anděl Páně (2005)

Kouzelná, totálně vtipná pohádka. Staví na lidových rčeních, adventních a vánočních zvycích, lidové moudrosti, ba i hlouposti. Velice kladně hodnotím pojetí nebeského království a Pána Boha v podání charismatického Jiřího Bartošky. PS: "Já věděl, že kradete! Ale tolik?"

Godzilla (2014)

Ouč! Velice zle okopčená Bílá nemoc, Ocelové město, Vynález zkázy, Den Trifidů, Válka světů...velcí spisovatelé prominou! Promiň i ty, přerostlý mloku, páč jsme se dnes viděli naposledy.