Uncharted (2022)

Uncharted by ani nakonec nebyla tak špatná podívaná, kdyby se jmenovala úplně jinak a neměla by s legendární a geniální herní předlohou nic společného. Je to jakýsi maglajs pospojovaný ze všech čtyř hlavních dílů videoher, který naprosto nepochopitelně posouvá charaktery postav do úplnejch sraček. Holland se na roli Nathana Drakea nehodí, Walhberg se na roli Sullyho nehodí, chemie mezi oběma protagonisty je totálně chladná bez reakce, scénář skáče z jednoho místa na druhé aniž by byl poháněn nějakými přesvědčivými motivacemi atd. Ale abych nebyl úplně nespravedlivej, tak jako jednohubkový mozkový výplach to špatné nebylo a celkem dobře se kouká na různé exotické scenérie (i exotické herečky). Tlustý popcorňáci si asi užijou i plejádu více či méně špatných hlášek, ale komu bylo (alespoň mentálně) víc než 12 let, ten se za roztržitýho Hollanda prostě musí stydět. A co hudba? Tu už si nepamatuju 10 minut po skončení. Horší tři hvězdy za to, že mezi videoherními adaptacemi se jedná o lepší průměr.

Duch ve stroji (2017)

Vizuálně zajímavé, ale tak nějak prázdné převyprávění kultovního díla. Poměrně zajímavé postavy dostávají velmi málo prostoru a tím pádem jsou žalostně ploché. Podobnou výpravu už jsme viděli v mnohem zajímavějších a hlubších dílech.

Seznam se bezpečně (2009)

Z dnešního pohledu už zastaralý dokument, který ale stále dokáže částečně plnit svou funknci, zejména ve školách. Nejkontroverznější osobou dokumentu se mi zdá být pohuněk ze Seznamu Martin Kožíšek, který jako "ajťák" asi běžně moc medialního prostoru nedostane, tak využívá příležitost a se šibalským úsměvem si coby "čtrnáctka" dopisuje v pracovní době s úchylákama ze seznamky, zatímco mu jiné dítě zdrcené skutečností a nadcházejícím průserem telefonuje, že to nedává a zabije se. Hrdina Martin "Mámvpičista" to sejme ze stolu se slovy, že tady nemůže nic dělat, a hle, na světě je o jednoho dospívajícího človíčka míň. Martin ale není žádné ořezko a doporučí nám bezpečný internet v nápovědě Seznamu. Problém vyřešen. V síti asi zanechá větší dojem a Seznam se bezpečně by chtělo poměrně dost zmodernizovat. Příště ale prosím bez veledůležitého Martina K., který má vztah k dětem asi jako Anakin v epizodě 3.

Jedině Tereza (2021)

Z Terezy se nakonec vyklubal poměrně příjemný film, který rozhodně neurazí, ale samozřejmě vyloženě nenadchne. Co ho posouvá o krok dál oproti jiným českým komediím posledních let, je rozhodně ne tolik okoukané herecké obsazení, nepříliš nucený fajn humor, ale především neskutečná sexy milfka Lenka Vlasáková. Na ni bych se dokázal dívat celé dny. Když to vezmu kolem a kolem, klidně si to někdy dám znovu. Za mě reálně tři a půl hvězdy.

Abstinent (2019)

Tak tohle je spíš nějaké vycucané fantasy, než drama z léčebny. Skoro jako by se scénárista Ulice najednou rozhodl, že udělá vážný film. A Josef Trojan mě nenadchnul a nepřesvědčil. Scény s opilou mládeží jsou vyloženě trapné a nevěrohodné.

The Beatles: Get Back (2021) (seriál)

Tohle se nedá popsat slovy, to se musí vidět. A nejlépe na velké ploše s dobrou aparaturou. Beatles ve vrcholné formě, i když se to na první pohled nemusí zdát. Peter Jackson dodal přesně to, co fanoušci potřebovali. A pokud Beatles nejsou nejlepší kapela všech dob, tak kdo potom?

Lady a Tramp (1955)

Jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Příběh o dobrotě, lásce a přátelství, který je dojemný i veselý. Zkrátka Walt Disney v té nejlepší formě.

Stranger Things - Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (epizoda)

Návrat jednoho z nejlepších seriálu posledních deseti let, který s velkou pompou vrací na scénu staré známé tváře a otevírá nové dobrodružství, které brnká na tu správnou geekovskou a nostalgickou strunu. A evidentně se nemusíme bát, že by Stranger Things nějak vyměkly. Závěr prvního dílu dává tušit, že tahle jízda bude ten pravý děsivý, fanouškama vytvořený, horor.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Je jasný, že Raimi těžko zaujme moderního diváka, protože ten by musel při konzumování, s popcornem v jedný ruce a coca colou v druhý ruce, taky chvílema trošičku zapojit mozeček a přemýšlet. Kdyby dvojka Doctora Strange měla hodinku a půl maximálně a příběh zapletenej jako poslední díl Mašinky Tomáše, možná by se na to pěly ódy a běžný konzumista by z kina odcházel s blboučkým úsměvem, že tohle byla ta skvělá nahláškovaná jízda a k tomu se i dobře najedl.

Spider-Man: Bez domova (2021)

I když je Holland a jeho Spider-man v podstatě hňup s ADHD, skvělou akcí, propojením hned několika komiksových vesmírů a libereckou radnicí se vyšplhal až na čtyři hvězdičky. Pátou hvězdu dostává zvlášť starej dobrej Tobey, kterej by si zasloužil vytoužené třetí pokračování svého samozřejmě zcela nejlepšího ztvárnění pavoučího muže. A jedním z pilířů by mohla být smrt Marry-Jane v podání ukňourané Kirsten Dunst hned v úvodu filmu, protože tahle kreatura nemá v žádném jiném pokračování, ani v jakémkoliv jiném filmovém vesmíru, vůbec žádný důvod k životu.