TRON: Legacy 3D (2010)

Vizualne orgie pochované slabým scénarom a absolutne nezáživnou hudbou. Práve hudba ma nedokázala vtiahnuť do deja, akčných scén a vďaka tomu bol môj pocit z filmu taky nijaký. Proste mi bolo jedno čo sa tam deje prakticky od príchodu do sveta Tronu. Ale herecké obsadenie dobré a efekty skvelé, to sa musí uznať

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Veľa som od tohto seríálu nečakal. Už z pôvodných upútaviek bolo jasné že pôjde o mix vykrádačiek zahraničných seriálov. V ramci slovenskej tvorby nadpriemer. Inak je to priemer. Výkony herecke sú fajn, herci sympatický. Je treba popracovať na dialogoch a hlavne na hudbe. Nechápem prečo všetky slovneské seriály majú v pozadi rovnaku hudbu. Hlavne v Ludskom je to do uši bijúca nevhodnosť. V každom prípade čakám na ďalšie diely a uvidíme či si to jojka dokáže udržať aspoň v tejto úrovni, poprípade to vylepšiť

Útok z hlubin (1999)

Je to vtipné, ma to celkom atmosféru a herci su celkom fajn na pohľad, ale nedokažem sa preniesť imbecilitu kam sa všade žraloky dostanú. Fajn su geneticky upravené ale to ich aj nejako zmenšili alebo čo? Herec po pás vo vode v chodbe a žraločia plutva sa vynára nad hladinu? Tak toto som proste nezniesol, nehovoriac že z polmetrovej vody nevyskočí. Zabavil som, to zase áno ale nemal to byť horor? Alebo akčný? Sci-fi?

Robin Hood (2010)

Pokiaľ sa dokážete oslobodiť od vžitých predsudkov o Robinovi Hoodovi je tento film priamo pre vás. Dejovo sa nám Scott snaží priblížiť prečo a ako sa obyčajný lučištník stal Robinom Hoodom, po filmovej stránke tu máme skvelo zahrané postavy, jednoduchšie dialogy, vynikajúcu výpravu a hudbu. Čo mi pri tomto filme najviac prekážalo je jeho tempo. Nejde ani o samotnú dľžku filmu, ani nemá naťahané časti, skôr je to z môjho pohľadu rovnake pomalé tempo od začiatku do konca bez nejakých väčších výkyvov. V každom prípade slušný film z ktorého si však nebudem pamätať toľko ako zo spracovania Kevina Reynoldsa z 1991

Resident Evil: Afterlife (2010)

Ďalší diel série odhaľuje jej celkový úpadok. Andersonov nezáujem o diváka a vykradanie všetkého čo za posledných 10 rokov videl je výsmech každému, kto čakal slušné béčko akým boli predošlé diely.

Red (2010)

Konečne som natrafil na akčnu komédiu, kde som sa bavil od začiatku do konca bez akejkoľvek prestávky.

A-Team: Poslední mise (2010)

Dosť priemerné. Cely film sa proste niečo vlečie a vlečie a nejako tomu neokážem prísť na chuť. Všetko je to strašne nasilu robené, za každu cenu super vtipne a super akčné. Bohužial podarených vtipov je len veľmi málo a akcia je pochovaná stupídnou kamerou a neprehľadnosťou, Dejovú sterilitu nezachraňujú ani efekty ktoré hlavne v záverečnej scéne pôsobia ako päsť na oko. Film dvíhajú z prachu a ťahajú dopredu herci ale ani u tých to nie je výkon hodný zapamätania. Tento film je čistý výmaz na ktorý bezproblémov do polhodiny zabudnete a vôbec vám to nebude vadiť.

Čarodějův učeň (2010)

Katastrofa v priamom prenose. Slušnych 15 minút na začiatku. Potom sa objaví pre mňa absolutné nevhodný predstaviteľ pre hlavnú úlohu učňa. Baruchel je nesympatické drevo, ktorý ma znechutil od prvého okamihu, Skvelý nápad pochovaný stupídnou réžiou, sterilitou a obligatorným sladkým dementizmom dvoch hlavných postav, ktoré k sebe akože hľadajú cestu. Cage po dlhej dobe prekvapil a spolu s Molinom to ťahajú na 1 hviezdičku

Pilíře Země (2010) (seriál)

Knihu som nečítal (zatiaľ) ale po tomto filme to mám v pláne. V tejto chvíli nezaťažený knižnou predlohou hodnotím tento počin veľmi pozitívne, Napriek spracovaniu pre TV ma kvalitne napísany a hlavne poriadne pomotaný scénar, ktorý verne odráža situáciu doby dávno minulej. Skvelé herecké obsadenie a výkony, neopozeraný herci a vynikajúca výprava. To čo je najväčším plusom tejto minisérie je však aj jej čiastočným mínusom. A tým je dĺžka. Dej plynie logicky a je komplikovaný ale v druhej tretine filmu už začína strácať na intenzite a objavuje sa slabšia nuda a čakanie očakávaného záveru o ktorom vieme všetci dopredu, Samotná hudba je majstrovsky doplnok k dielu a spolu s už vyššie spomínanou skvelou výpravou tvorí pôsobivú stredovekú atmosféru.

Černá smrt (2010)

Skvelé spracovaný príbeh, ku koncu trochu urychlený ale aj tak je to prekvapivo inteligentne napísaný scénar. Spojené so skvele zvolenými hercami a ich výkonmi ale pokazene zlou kamerou, vyvážené skvelou atmosférou a výpravou je to na čisté 4 hviezdy.