Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Není to špatný film,ale rozhodně jsem čekal mnohem víc.Dwayne Johnson je namakaný a sympatický herec,který se často představuje v akčňákách,proto bych od něj čekal víc.Pot a krev z minulého roku je o level jinde.Nemám na to vysvětlení,ale jméno Bruno se mu do této role velice hodí.Jednoduchý scénář,nazval bych to jako scifišaškárna bez žádné porcičky zábavy.Ty 3* si tento film zaslouží,ale víc ani ťuk.Jestli bude i dvojka,tak to bude nejspíš dost velkej podprůměr.Dávám 55%.

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Vím o tom,že je i jednička,ale dosud jsem ji zatím neviděl.Jackie Chan a Owen Wilson zahráli srandovní akčňák plný bitek.Celou dobu mi připadalo,že si Roy hraje na jednoduchého blbečka.Dal bych tak 70%.

Kšefty s tátou (1994)

Není to sice Sám doma,ale na ten styl to je.Ted Danson se mi herecky líbí a v této roli mu to sluší.Culkin je dětský herec,proto je tento film pro mladší diváky.Musím ale uznat,že to má podivný scénář.Alespoň vím,že si mám měnit zubní kartáček po 3 měsících.Goodmanova hudba stála za to.Nejlepší z celého filmu byl asi minigolf,který samozřejmě Timmy hrál.Připadalo mi,že Timmy (kterému bylo 11) byl na svůj věk velice chytrý.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Nejlepší díl Indiana Jonese s vynikající hudbou a dobře natočenými záběry,ale co se mi zdálo divné,tak ten skok z letadla ve člunu,protože tím "obletěli" 3 státy a to je nemožné,ale přesto dávám 5*.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Dvojka je mnohem záživnější a lepší,než jednička,kterou jsem ohodnotil 3*.Příjemně osvěžující hudba,při které jsem se kochal přírodou.Nemůžu si stěžovat na herce Tomáše Holého,Františka Němce,Janu Preissovou a Josefa Karlíka s tím,jak úžasně tuto komedii zahráli.Nejlepší chvíle filmu byla,když si děda hrál na vodníka.Naprosto zasloužených 5*.Kdyby šlo dát 10*,tak bych neměl problém je dát.Tomáš Holý je u mě nejlepší komediální herec,dokonce bych si ho dal do TOP 3 nejlepších komediálních herců světa.

Hačikó - příběh psa (2009)

Naprosto zasloužených 5*.Úžasná hudba,dojemný povedený příběh u kterého se moje slzy neudržely a naprosto vyjímečný herecký výkon Richarda Gera,který se do hlavní role tohoto filmu naprosto hodil.Neuvěřitelné,jak může být pes věrný svému pánovi (neuvěřitelný silný vztah mezi psem a člověkem).Neexistuje jediná věc,kterou bych tomuto filmu vytkl.Hačikó stále čeká a čeká.Naprosto zasloužených 100%.

Sám doma 3 (1997)

Kdysy to byl můj nejlepší film,ale teď patří u mě tak cca na 15. místo.Herce Alexe D.Linze moc neznám,viděl jsem pouze (od tohoto herce) filmy:Sám doma 3 a Velké průšvihy Maxe Kyblíka,které jsem ohodnotil 3*.Sice Culkin zahrál lépe,než Alex D.L.,ale přesto tento film velice vychvaluji.Dal bych tak 90%.

NON-STOP (2014)

Zoufalý alkoholik Bill Marks a "maniak" se zbraní byl otcem své dcery Olivie,která zemřela na leukémii.Tatínek po ní zdědil stužku,která tě postavila strachu čelem.Nemyslím si,že to byla Neesonova životní role,jako třeba podle mě 96 hodin,ale tento film se mu velice povedl,ale 5* dát nemůžu,pořád mi tam něco chybí.

Pravidla moštárny (1999)

Krásný, příjemný a dojemný film. Tento scénář se Irvingovi povedl na výbornou, není divu, že za toto provedení převzal Oscara. Tobey Maguire v sobě ukázal mnohem víc, než ve Spider-manovi, kde je ale jeho působnost asi nejpopulárnější. I vynikající herec Michael Caine si zde vysloužil jednoho ze svých dvou Oscarů. Citlivě natočený příběh. Bylo mi ale líto chudáka Faziho, který neměl plíce ani na nafouknutí balónku. 😓 Dávám shodných 85%. ❤️