Matrix (1999)

To byl aspoň dobrej akční sci-fi film.Oscary 4. Reeves u mě zabodoval, s tímto výkonem se hodnocení nedivím.Líbilo se mi to třeba o trochu více než Terminátor 2 -Den zúčtování.85%.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

U mě zatím nejlepší Western co jsem viděl.Tenkrát na Západě ani Sedm statečných tento dobrodružný Western s téměř bezchybným scénářem,režií a mým oblíbeným hercem Clintem Eastwoodem.Upřímně Western nemám jako oblíbený druh žánru.Přesto třetina filmu se mi zdála nudná,proto hodnotím 4*.Na 66. rok to je koukatelné.73%.

Narcos (2015) (seriál)

Vynikající seriál už po 1. sérii doporučuji shlédnout.Excelentně si počíná Padilha, ten v Narcos vytváří ty správné emoce.Snad bude i 2. řada.85%.

Hotel pro psy (2009)

Prostě běžná dojemná komedie o psech, ale obvykle tyto druhy filmu nehodnotím tímto lepším stylem.Hrozně mi do hlavních rolí pasovali herečka Emma Roberts a herec Jake T. Austin. Záživný film po celou dobu se špičkově vytvořeným hotelem pro psy.70% za tento film.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Oscar 2: Herečka VR-Kim Basinger,scénář-Brian Helgeland, Curtis Hanson.Výborné herecké obsazení tohoto krimifilmu.První půlka nebyla záživnější na více jak 67%, ovšem druhá část Tiše,tiše byla zahraná na 95% z toho plynou 4*.Po celou část filmu tam byla navázána ta správná atmosféra.Největší želízko v ohni byl herec James Cromwell, bez něj by tento film nebyl tak napínavý, zkrátka on se do té role nejvíce hodil.Celkový dojem filmu 82%.

Requiem za sen (2000)

Čekal jsem teda daleko více. Film má dobrou hudbu a scénář je zvláštní, na to abych hodnotil kladně. Filmy o drogách mám rád, ale na tento musíte mít opravdu vkus. Více se mi líbí podobný film Trainspotting.

Malý Herkules (2009)

Tohle má být nejhorší film na světě. No to mě pos*r. Když jsem viděl hodnocení, tak jsem čekal, že to do 10 minut vypnu. Film nebyl vůbec žádný zázrak, o tom žádná, ale 35% dávám. Chci jen říct, že jsem viděl i větší kinematografické ztroskotání. Komedie to úplně nebyla, spíše rodinný sportovní film. Ale opravdu maximálně na jedno shlédnutí...

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Celý film kecačka,která mě nutí dát 5*.Oscar 3 nominace:Herec HR Henry Fonda,režie,scénář.Ta napínavá psychologická atmosféra po celý film jestli je chlapec vinen nebo nevinen mi ukázala mistrovské kousky Fondových umění zahrát (životní role) a to samé,jen s menším potleskem platí i u Lee J.Cobba.Neuvěřitelné,co v té době dokázal vymyslet Rose,klobouk dolů i před Lumetem.Super,že měl tu možnost si zahrát jednoho z 12 rozzlobených mužů i Voskovec.95%.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Darabontův scénář mě oslovil ze všech stran, za takový kousek byl oceněn pouhými 7 nominacemi na Oscara. Morgan Freeman mě zde zaujal mnohem více než v Sedmičce. Kdybych byl prachatej, neuvažoval bych ani vteřinu a strávil bych celý zbytek života v místě, které nemá paměť: Zihuatanejo. Naděje je dobrá věc a dobrá věc nikdy nezemře. Naprosto souhlasím s hodnocením 95%.

Jízda do pekel 2 (2008)

Podstatně slabší,než jednička.Je mi divné,že je to pod žánry krimi a thriller,když je to hororovější než jednička u které je zmíněn žánr horor.Film je celkem nuda,ale nejlepší bylo hraní kostek o život.50%.