Prostřeno! (2010) (pořad)

já bych je asi všechny zabil...

Kick-Ass (2010)

neskutečnej mix teenagerskýho filmu, regulérního komiksovýho filmu, jeho parodie i pocty a ještě spousty dalšího. A to všechno funguje, ač se tomu nechce věřit. Někdy se film přeladí třikrát během minuty, a přesto to není trapný. Nevěřil jsem, že je to možný, ale je. Hodně se asi bude vyzvdihovat Hit-Girl, ale u mě vyhrál Cageův Big Daddy. Jediný, co mě trošku mrzelo, že vrchol pro mě přišel příliš brzo, akcí cca v polovině filmu do který hraje Banana Splits od Dickies. Ale je zbytečný něco psát, prostě na to běžte, pokud máte rádi za a) jedenáctiletý holčičky, co vystřelujou mozky, za b) komiksy a za c) bazuky.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Kdybych nevěděl, že to je od Disneyho, tak bych si myslel, že je pixarovka, která ještě chtěla trošku doladit, což se mi zatím u žádnýho animáku nestalo. A hele v titulcích executive producer John Lasseter. Je opravdu málo toho, co bych vytknul, příběh připomíná v tom nejlepším pixarovky, všechny postavy (pes, kočka a křeček v plastový(?) kouli) se chovaj vzhledem k svý motivaci logicky, film nenudí, animace je téměř dokonalá, holubi jsou správně ujetý a "poselství" vůbec nevyzní trapně. I já jsem byl v poslední době potěšenej z How to Train a Dragon, ale Bolt je ještě o třídu výš.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

První polovina nudná a velmi překombinovaná, ale druhá velmi zábavná a ještě více překombinovaná.

Futurama (1999) (seriál)

hodnotím po první sérii v českým dabingu.

Souboj Titánů (2010)

To se takhle jednou v hospodě sešli Jake Sully, Voldemort, a Qui-Gon Jinn, hrozně se ožrali a napadlo je, že by bylo fakt super natočit remake Souboje titánů. Neměli pravdu. Těžko se vyhýbat srovnávání, ale novej Souboj postrádá jakýkoliv napětí, poezii (i naivitu) původního dnes už technologicky velmi zastaralého Souboje a to nahrazuje akcí, místy velmi úsměvnýma trikama a rádoby cool hláškami. Čekal jsem už jen na to, až Perseus zahláškuje "Yippee-ki-yay, motherfucker." Celkově je to asi za 50%, což pro mě znamená ** nebo ***. V tomto případě jde ale palec dolů, protože novej Souboj je naprosto zbytečnej film a není důvod na něj chodit, zvláště pokud se vám líbila původní verze. A nechoďte na 3D, ale na 2D, rozhodně o nic nepřijdete, spíš naopak.

Smrt čeká všude (2008)

Hodně dlouho jsem nebyl z filmu tak rozpolcenej a nevěděl jsem, co si myslet. Skvělý scény (zneškodňování bomb, přestřelka na 850 metrů v poušti) se tu střídaj s chvílema, kdy jsem nechápal, co nám básník snaží říct (např. hledání vraha). A problém mám s dalšíma věcma. Film nemá příběh, je to jen sled slepenejch scének bez větší návaznosti, kterej vás po hodině začne nudit. Postavy prakticky neznáme, nejde si k nim vytvořit bližší vztah a bylo mi úplně jedno, kdo vybouchne a kdo ne. A Hlavní hrdina je prostě blázen, kterej se chová jako kovboj a zapojí mozek až ve chvíli, kdy mu jde o kejhák. Nedokážu si představit, že takovejhle člověk zneškodnil přes 800 bomb. Mít ho já v týmu, tak ho asi brzo zastřelím sám. A už mi od začátku vadila třesoucí se kamera a celkově ten pseudodokumentární styl. 60%

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Hodnotím pouze pilot, který mě opravdu nenalákal, spíš odradil. Stupidní bloncka, její blbá černošská kamráda, tupej brácha bloncky, chudáček barman, co miluje platonicky bloncku a houmlesák, teda upír. Nic pro mě.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

hodnocení po první sérii: 30 Rock není prvpolánovitej útok na bránice, jakej bych čekal od jednoho z nejúspěšnejších sitcomů posledních let. Záchvaty smíchu se nekonaj, leckdy ani normální smích, ale je tu jeden velkej důvod proč koukat, a to je Liz Lemon v podání Tiny Fey. Tu si nejde nezamilovat, ani když si vyndavá salát z vlasů a hlavně: pozná rozdíl mezi Star Trekem a Star Wars. Přesto to nebude hodně lidem stačit, navíc kdybych neviděl x dílů za sebou, bavil bych se asi ještě míň. 70%.

Aeon Flux (2005)

Ačkoli je příběh (jestli se to dá nazvat příběhem) hodně tupej, tak díky zajímavýmu looku, krátký stopáži (film má bez titulků 83 minut) a nádherný Charlize se dá ten film přežít. Sice nebudete hodinu po skončení vědět, o čem že to bylo a kdo za co a proti komu bojoval, ale jako oddychovka na večer je to ideální.