Temná věž (2017)

Třeba ještě vznikne něco lepšího podle Temné věže. Vzhledem k rozsahu Kingova díla by se spíš hodil seriál s rozpočtem HBO. Když se Kingův příběh jenom oholí na boj dobra a zla, tak zbude jenom klišé. Navíc ani nezachovali ústřední Kingovu zápletku, kterou není záchrana Temné věže, ale její návštěva a odhalení tajemství, které skrývá. Speciálně pro Rolanda, který je ústřední postava a ne politicky korektní křoví k zázračnému chlapci. McConaughey byl obsazen jako Randall Flagg perfektně, ale rovněž je to plýtvání dobrými herci na odbytého záporáka. Přesto dávám celkem slušné hodnocení, protože jsem se nenudila, herecké obsazení je fajn a triky a hudba taky ušly.

Duch ve stroji (2017)

Hrdinka je tedy robot s duší nebo člověk v umělém těle? Rozdíl není jasný, protože lidský mozek není určený na bloumání v cizím BIOSU. Morální premisa taky nic moc, protože nikdo jim ty implantáty nenutí. Takže zbývá akce, u které většinou usínám.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Dala bych i 5/5, ale nelíbil se mi záporák typu "zničím celou galaxii bez logického důvodu". Jinak Strážci jsou nejpovedenější Marvel s vtípky pro dospělé (dospívající), vtípky pro mrňata, akcí pro teenagery, počítačovým vizuálem atd.

Selský rozum (2017)

Odpůrci Babiše rochňají blahem, ale na to, že to neměl být film o Babišovi, ale o českém venkově (viz vyjádření tvůrců), tak se tam Babiš zmiňuje v každé druhé větě. Transparenty typu "Babiš lže" jsou taky úsměvné, když se celý dokument obejde bez jeho obhajoby. Důvod: "On vlastně Babiš nikdy neříká, co si myslí, tak nemělo smysl se ho na nic ptát." Nechuť ČT dílo vysílat mluví sama za sebe o jeho technické i obsahové kvalitě. Nikdo nemůže obviňovat ČT, že by si ráda nesmlsla na neoblíbeném agrobaronovi. Na anonymních svědcích ulpívá pachuť podezření, že pro pětistovku řeknou cokoliv a Kroměříž, která trpí zápachem z masokombinátotu, si zvolí v obecních volbách ANO. Tím nechci říct, že souhlasím s nekvalitními potravinami a řepkovištěm, ale raději se podívám na dokument, který opravdu poukazuje na nešváry v širších souvislostech, protože BABIŠ ZA VŠECHNO OPRAVDU NEMŮŽE.

Star Trek: Discovery - Návrat Klingonů (2017) (epizoda)

Asi jsem na Star Trek už moc stará a cynická. Ideály politické korektnosti vystřídala rasová a genderová korektnost bezpohlavní hlavní postavy. Vadí mi trhaná řeč Klingonů, jako kdyby herec četl text v cizím jazyku, místo aby se ho naučil plynule recitovat.. A nejvíce nechápu, proč zrovna producentům připadal jako nejlákavější další návrat do historie? Za mě pořád vítězí Nová generace se sympatickým Pickardem.

Extrakt (2009)

Jedna z opravdu vtipných amerických komedií, kde se sice nezasmějete dvakrát třikrát z plna hrdla, zato s úsměvem čekáte na další záběr. Hlavně jsem některá vyústění zápletek neočekávala a herci jsou tu v překvapivých rolích. Je pravda, že se film hemží vypatlanci, ale zdejší intelektuály nejspíš překvapí, že - s trochou nadsázky - tohle jsou lidé z ulice. A Bateman, jako každý manager se srdcem, musí bruslit mezi problémy se zaměstnanci, která nemá to srdce vyhodit a problémy vlastními. Extrakt je něco jako Slunce seno, ale více ze života.

Kill Bill 2 (2004)

Taky souhlasím, že dvojka je koukatelnější než jednička. Něco se tu děje, i když je to zase nějaký divný hold béčkovým akčním filmům nebo komiksům. Však samotný Bill filosofuje o superhrdinech. Ale samotný příběh je dost banální sám o sobě a nepochopila jsem ty tajnosti kolem jména hrdinky. Kill Bill je Kameňák akčního žánru, kde se hodnocení dává podle režiséra.

Kill Bill (2003)

Vyhýbala jsem se tomu filmu, protože jsem tušila, že mě ta vyvražďovačka nebude bavit. A měla jsem pravdu, protože kromě komiksových scén, kdy krev stříká jako z fontány a různorodých soubojů s tisícovkou protivníků v něm nic není. Ocenila bych reálnější hrdinku a ne provařený příběh o tom, jak bojovník navštíví Japonsko, přemluví guru v důchodu, aby vzal ještě posledního učně atd.

Dovolená za trest (2014)

Ze žánru amerických romantických komedií je to ten lepší kousek. Scénář funguje, akorát bych vynechala tu reklamu na africkou cestovku. Je trošku divné, že by si dvě neúplné rodiny, žijící na úrovni nižší střední třídy, zaplatily (byť třeba na dluh) exotickou dovolenou v zahraničí, all inclusive - včetně všech atrakcí typu let na balonu v safari apod. Ale když to vezmeme jako pohádku pro dospělé (princové si taky neberou Popelky z lidu), musím ocenit nenásilné sbližování ústředního páru, protože často se 90 minut filmu nesnášejí a v poslední minutě je najednou velká láska. Reklama na americkou výchovu harantů je ale strašná.

Sprosťárny (2013)

Premisa mě zaujala, ale když jsem ve filmu viděla toho ubožáka, veškerý humor mě přešel. Navíc reakce okolí jsou poněkud přehnané. Chápu, že rodiče rozzuří, když jím outsider sáhne na pohár, bezesporu patříc právě jejich harantovi. Ale nechápu, proč nedat šanci dospělému v soutěži pro děti? Šance jsou vyrovnané. Pak tady máme situaci v roce 2013, kdy se dospělý chlap tahá s dítětem, které není jeho, a nikdo nevolá sociálku či rovnou mravnostní policii. Každopádně později se dozvíme, že Guyův trolling má nějaký důvod, který je však stejně uvalený na hlavu, jako celý hrdina. Celé je to průměrně zábavné, hlavně kvůli té umělé vykonstruovanosti a hrdinovi, u kterého má člověk pocit, jako když se směje postiženému na vozíku nebo ikváčovi. Nejsympatičtější je ten malý Ind.