Eragon (2006)

No, čo k tomu povedať, natočené to snáď ani nebolo tak zle a niektoré herecké výkony mi boli fakt sympatické, ALE - z knihy nebolo zachované zhola nič a zatiaľ sa plní aj moja predpoveď - tento diel totálne znemožnil pokračovať v natáčaní ostatných. Navyše takú bandu zúfalcov jak u Vardenov som ako jadro odporcov starému ujovi s ešte starším drakom už dlho nevidel. Kniha sa mi zdala celkom vydarená, síce vykráda snáď všetko fantasy, toto ňou bolo len mierne inšpirované.

Psycho II (1983)

Samozrejme, na prvé Psycho sa to nechytá, ale film si ma získal, v niečom jednotku kopíruje, niečo má vlastné, Perkins to podla môjho skromného názoru hrá dokonale, atmosféra dobrá. Ja som sa bavil - 80%

Panic je nanic (2006)

Nič extrémne výnimočné, premyslené, scenáristicky chytré alebo inak nadpriemerné, ale rozhodne nie taká katastrofa ako je to tu vykreslené, miestami je to dokonca fakt vtipné a pobavil som sa. Jednorazovečka na nudný večer, prečo nie? Tretia hviezda za všetky tie odpady

Elitní jednotka (2007)

Prvá Tropa de elite mi v súbojoch medzi vagabudmi a BOPE pripadala ako boj o to, kto bude "drsnejší." Študentíci horiaci v pneumatikách boli celkom sympatickí a Nascimento si ma tiež pár nápadmi získal - hlava v sáčku, vedenie výsluchu v improvizovaných podmienkach a iné jemné metódy BOPE si ma úplne podmanili. Ano, občas to bolo ukecané, občas zamotané, občas chaotické a chvílu som so záverečným hodnotením váhal, ale ten námrd na konci ma presvedčil a vystriekal som zo seba ten gejzír hviezd.

La cara oculta (2011)

Vždy som si prial vidieť horor, ktorý vlastne horor nie je, ale nie je to kapitálna kokotina na entú a neprenudím sa pri tom na druhý svet, a voilà - prišla Okultná Kára a môj celoživotný sen sa stal skutočnosťou. Malo to všetko - iritujúcu manželku, naivnú romantickú milenku, vytepleného dirigenta, proste kratochvíľa jak oči, nič tomu nechýbalo. Možno babám cecky ale za to sa nekameňuje.

TACHO (2010)

Celkom nechápem tie "odpadové" hodnotenia. Okej, nejde o žiadny Oscarový film a scenár nepatrí k najlepším, ale - herecké výkony sú sympatické, vtipy pomerne fungujú a ani neviem ako prešiel som týmto filmom úplne v pohode až do konca. Oddychovečka na jeden večer:-) PS : Landu ako herca som videl naposledy v Proč? Tu bol pre mňa príjemným prekvapením, nebola to žiadna katastrofa