Nepřemožitelné zlo (2005)

Tak to vypadá keď väčšina užívateľov nespozná dobrý horor ani keď im ho takto naservírujú. Celý film som mal ten zvláštny pocit ako keď má za vami prísť nejaká Šarlot a ruku na srdce, občas som sa poprehmatával či nemám polámaných pár kostí, pretože som sa do toho zažral tak, že nejaké tie fraktúrky by som si popri tom všetkom isto ani nevšimol, takú atmosféru si hororfanda vychutná raz za čas, takže po zhliadnutí treba okamžite vymeniť trenky, taký orgáč ako títo španieli, ktorých horory si ma získavajú stále viac mi už dlho nepripravila ani moja stará. Čo by som vytkol je český preklad názvu tohto filmu, vďaka ktorému som ho dlho obchádzal, takže teraz mám nepřemožitelnú chuť dať prekladateľovi cez držku, ale nie zas takú veľkú ako tým kokotom, čo tomu dali menej ako tri hviezdy.

Umlčeni (2008)

Celkom súhlasím s tvrdením, že vyslovene zlá táto daždivá tmavá jazda nebola, ale to je asi tak všetko, pár vychytaných momentov to malo, no napriek tomu - ako celok dosť nudné a zdĺhavé..

Hrůzná minulost 2 (2014)

Zavraždený vrah zmŕtvychvstal, aby mohol zase vraždiť? Alebo len inšpiroval jedného komplexáka? Vlastne je to jedno, keď ma začala zaujímať mandarinka na nočnom stolíku už po tretíkrát viac ako film, pochopil som, že jednotke som asi svojim hodnotením ešte ukrivdil. Celý film sa mi podarilo dosahovať Nirvánu a nijako nevnímať okolie, keďže toto sa určite vnímať nedalo, až na koniec ma prekvapil akýsi buchot, keď sa tam všetci márovali o dušu v grandióznom zakončení. Jedno desivé až hororové posolstvo som si predsa odniesol a celkom sa bojím, ono to totiž vyzerá, že bude trojka....

Hrůzná minulost (2012)

85 minút dobre natočenej nudy s peknou žabkou v hlavnej úlohe. Čo uznávam je, že konečne ide o ducharinu, ktorá sa nechytá slamky a nežobre o pozornosť miliardami lakačiek, ale už som asi podobných vecí presýtený. A ešte k tomu tá monotónnosť...

Děti (2008)

Tá detská hyperaktivita nemá obdoby, môžem povedať z vlastnej skúsenosti. Tiež som raz medzi sviatkami ešte zmagorený vianočnou náladou povolil deckám viac sladkostí ako obvykle a o dve hodiny som už celý zúfalý barikádoval dvere spálne všetkým možným, aby som spod postele mohol potichučky zavolať na linku pre týraných rodičov a šťastie som podobne ako v rodičia v tomto filme nemal, deti najviac zabíjajú dospelých medzi sviatkami a tak mali imrvére obsadené, tak som skúšal aspoň políciu, ale keďže toho roku najebalo dva a pol metra snehu povedali mi, že to nejako zvládnem a že stačí počkať, že na decká už ide asi to obdobie vzdoru. Akurát ja som zvolil diplomatickejšie riešenie než tvorcovia a decká som namiesto napichávania na všetko možné v baraku okamžite vzal k doktorovi na vakcínu proti kokotizmu. Takže keď som objavil tento snímok tak som spočiatku úporne premýšľal, kde som to už videl. Došlo mi to niekde v polovici, keď sa všetko rozbehlo na plné guľe a ja som sa s filmom celý stotožnil a vychutnal si spoločne s filmovými rodinkami ešte raz sviatky pokoja a mieru (v apríli :D) ..

Svatební cesta (2014)

Ešteže sa Bea stratila v lese a začala sa správať na úrovni, prvých dvadsať minút sa totiž na celú tú romancu nedalo pozerať. Našťastie mladá prišla k rozumu a s pomocou malých vaginálnych priateľov zistila, že v tomto vzťahu to nebude klapať a hneď bolo jej jednanie sympatickejšie. Jeden sa potom ani nečuduje, že jej drahého konečne prešli všetky tie otrasné teatrálne srandičky a z ksichtu mu zmizol ten slizký úsmev. Škoda, že sa tvorcovia nezapreli a nevybúchali z tej tajomnej atmosféry o trochu viac. Hoci kotvovému záveru nemožno uprieť istú eleganciu, niečo mi k tomu proste chýbalo. A popkorn to nebol. Ale ako spestrenie nudného nedeľného popoludnia dobré.

Found (2012)

Prekúsať sa cez Found k niečomu zaujímavému cez kopu nezmyselných blábolov a nudných uspávajúcich scén bol skutočne horor na úrovni a hoci koniec bol celkom slušná psycharina, žiadny hlbší dojem vo mne neostal. Mal by som si zapnúť niečo ďalšie a zachovať chladnú hlavu. Found je totiž spomienka, ktorú stojí za to potlačiť.

The Canal (2014)

Nijak extra výnimočný, ale celkom sympatický horor z Írska, herecky podľa mňa dosť dobre zvládnuté, detská postava sympatická so sympatickým koncom. Ale ako ducharina pre mňa proste ne- e. Radšej stiahnem lajnu bieleho prášku zo zrkadla a vysvetlím si tie daddyho fantazmagórie po svojom. Takže - zabil som svoju radodajnú ženušku ja? Ale kde, to zlý duch, bola to síce kurva, ale ja som ju miloval, to všetko tie skurvené zlé strašidlá. A keďže som fest vypatlaný, psychicky labilný a mimo, treba to dať pocítiť celému okoliu. Aby som všetkých vrátane seba presvedčil, že nie som len rozpoltený vrah, skúsim byť navrch ešte amatérsky filmár a nakrútiť bubáka, ktorý mi zavrel do skrine nafetovanú pestúnku, zabil manželku a mne kradne spánok. A keďže mám zrovna rozbehnutý jemný pracovný románik pozvem na premiéru svojho veľkofilmu o bubákovi aj dilinu z roboty, nech všetci vidia aký som v poriadku a nevinný. Lenže keď už to nechce vidieť ani tá, zase príde zlé strašidlo a urobí s ňou krátky proces, to sa už ale nezdá ani len tým policajtom a snažia sa zachrániť aspoň synáčika. Skrytý v kanáli uvažujúc byť či nebyť postupne vyprchávajú účinky blahodarného koksu a mne postupne dochádza, že bubáci fakt neexistujú. Celkom príjemné spestrenie bežného rána.

Rumah Dara (2009)

Možno tým Apačom a ich pomerne zaujímavej kuchyni trochu krivdím, predsa len, vidieť niečo ako človeka, čo prežije upálenie, streľbu a približne dvetisícštyristotridsať úderov do hlavy všetkým možným je v dnešnej dobe mierna anomália. Áno aj tá E.T máma sa mi páčila a dokonca nechýbala ani komická vsuvka v podobe najelitnejšej apačskej jednotky, dokonca ani napätia nebolo málo. Lenže ono všetkého veľa škodí a nemyslím to škaredučké násilie. Nielen hlavní záporáci, ale aj obzvlášť odolná skupina naivných blbečkov, ktorým asi rodičia nevštepili, že v tejto pohnutej dobe sa treba starať sám o seba, nikomu nepomáhať a už vôbec nevstupovať do cudzích príbytkov, ma už ku koncu takmer nudili tým, čo polopatisticky nazvem 'kto viac znesie.' Moje krehké a rozporuplné pocity by sa po tejto singapurskej verzii programu Bez servítky! dali zhrnúť do frázy "Menej je niekedy viac."

Angel Heart (1987)

Jeden aby sa z toho zbláznil, keď má povedať, čo z tohto trllerohororíku bolo najlepšie - či rozhovory lujsajfra s endžlom, perfektná nepredvídateľnosť až do poslednej sekundy, alebo tá super incestná jebačka, poprípade úplne úžasná hudba podčiarkujúca tú mysterióznu stránku. Nuárová atmosféra je v tomto prípade vybrúsená lepšie než De Nirove nechty a záver tak spektakulárny, že mi neostáva nič iné ako konštatovať, že hodnotenie menšie ako 5/5 by bolo prachsprostým ignorantstvom.