The Final (2010)

Aby som bol stručný a neunavoval ostatných užívateľov... sám som zažil na škole šikanu... a veru držiac podobných idiotov združených okolo Sawplynovejmasky pod krkom a zamýšľajúc sa, či trafiť tvár alebo overiť stupnicu tvrdosti ladvín, som presne tento film už videl aspoň stokrát predtým. A hoci snaha nechýbala, sociálny dopad sa nedostavil a moja empatia ostala uložená niekde medzi piatym a siedmym medzirebrím, čo bola moja obľúbená destinácia na telách idiotov, hlavným protagonistom podobných. Logiku a nič podobné som nečakal a dúfať v oslnivé herecké výkony som sa ani neodvážil, takže sa ukladám spať ukojený tak sotva spolovice. Dobrú noc, sportu zdar, šikaně zvláště.

Vzkříšení démona (2015)

Ja by som zmŕtvychvstalú Olíviu až tak strašne nezatracoval, každopádne kde nič nečakáš môžeš ostať maximálne tak milo prekvapený a toto je podľa mňa presne ten prípad, možno za 2000 rokov bude miliarda ľudí uznávať svätú Olíviu ako pravú božiu dcéru, ktovie. Byť to záživnejšie a miestami menej nudné a bezradné, siahnem aj po vyššom hodnotení, ale objektívne je to za tie tri, pekne natočené, dobrý nápad..

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Táto romantická komédia s hlbokým sociálnym podtónom riešiaca problém mesto - vidiek ma milo prekvapila. Áno, je to síce debilná zábava, ale na nič iné než na debilnú zábavu pre debilov sa to ani nehrá. Nápad dobrý síce tam chýbajú štyri prdele filozofie, hlboká idea riešiaca zložité nuansy motívov a príčin konania osôb a dialógy sú vyslovene jak od kokotov, ako oddychovka, od ktorej som nič nečakal a mohla len milo prekvapiť, svoj účel splnila a tú hoďku a pol som si pri tom odkrútil naladený na vilidžstajl a s prihlúplym úsmevom a schvaľujúcim pokyvkávaním vymetenej hlavy som sa sociálneho zmieru mesta a periférie predsa len dočkal. Čiže som dostal presne to, čo som od toho čakal a možno ešte o kúsok viac, stačilo len aktivovať vymývací mód mozgu a nastaviť nadsázku naplno.

Halloween II (1981) odpad!

Keď Majkl čakal na psychiatrii na útek kvôli tomuto, nemusel sa ani príliš unúvať. Možno som mimoriadne odolný voči tejto KLASIKE, (keď už je to slovo v každom komentári, musím aj ja) ale po spackanej jedničke som predsa len troška dúfal,že dvojka ma aspoň trošku chytí, ale jediné, čo ma chytilo bol opäť výdatný popoludňajší spánok, ktorý som si dokonale vychutnal. Možno by bolo fakt záživnejšie točiť tých pätnásť rokov, čo Myers sedel na stoličke a hypnotizoval stenu. Nezničiteľný mladší braček prudko nenávidiaci svoje sestry nezaujal ani druhýkrát.

Halloween (1978)

Idem sa aj ja hrať na študovaného psychológa a pičovať na všetko, od totálne dementného správania nadržaných stredoškolákov až po ďalšiu nesmrteľnú kokotinu, ktorej nôž, revolver a neviem ešte čo všetko na knokaut nestačí. Sľubný začiatok, keď už som nesmelo začal s rukou pod perinou očakávať divoký priebeh a slastné vyvrcholenie, dojebalo zvyšných zhruba osemdesiat minút profesionálneho budovania nudy, pardon, atmosféry, ale je to z roku 1978, tak tomu všetci nacápme 100% , za skvelú hudbu a za réžiu a ešte za to, že to je prvý d best slasher evr. Tak ako nadržaní pubertiaci v tejto megaklišé nude ani ja som sa nedostal k očakávanému vyvrcholeniu, jediný rozdiel medzi mnou a nimi bol, že ja som umieral nudou. To je tak keď ja naivný a dôverčivý hlupáčik vždycky skočím na tie sladké reči a prehnané hodnotenie. Ďalší do zbierky top preceňovaných a dávno prekonaných megavega hororov. Po dlhom hľadaní dôvodu dávam sympatický bodík za tú už vyššie spomínanú hudbu.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Bulharské kanalizačné dobrodružstvo je síce po prvom chriachaní na hrob sklamaním, ale minimálne dokáže poučiť. Jednak hanblivých s mamou žijúcich panicov, že keď si chcú zapichať, tak presne takto sa to nerobí, inak môžu skončiť napríklad s gulami vo zveráku alebo tak podobne. Ďalej som sa naučil, že reči kolujúce v kuloároch, že modeling je tvrdá drina a podmienky sú často neľudské asi nie sú až také pičoviny. Jedna z posledných vecí, ktoré sa mi ako ortodoxnému veriacemu páčili je, že tá nešťastnica našla Boha a správnu cestu. Amen, viac mi druhá chrachlovačka na hrob do života nepriniesla.

Brazilský masakr (2006)

Exkurzia za pásku v jaskyni s nápisom "zákaz vstupu" (samozrejme brazílsky) by mohla vyzerať asi nejako takto. Ale musím uznať, dobré lákadlo pre brazílsky turizmus - fajn pláže v lone prírody, erotické služby pár metrov od baru, možnosť zdravotnej pomoci brazílskym deťom pre dobročinnosť milujúcich samaritánov, no škoda nevyprobovať. Cena zájazdu - podrobenie sa menšej zdravotnej prehliadke s odobratím nadbytočných orgánov grátis. V skratke povedané, inak nesmierne zdĺhavé a často nudné. Siahodlhého filozofovania nad hodnotením ma mohli ušetriť hlavní protagonisti jednoducho, ostať sedieť v autobuse a zjebať sa dole zo svahu. Dve rany z milosti.

Nezvratný osud 3 (2006)

Ci pána.. možno by ani nevadilo, že už je to trošku obohraté, ale čo by aj vadilo je, aké neskutočne tupé stádo na jatky dokázali obsadiť. Tá myšlienka je síce v pohode už od prvého dielu tejto série, len atmosféra, ktorá to robila tým pravým orechovým tu ide spoločne s dvoma tupkami, nesympatickým negrom a premúdrelým zmejkapovaným buzikom pekne do hajzlu a začína sa primitívna zábava pre americkú mládež.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Masárčina prvého stupňa a neskutočná brutalita, ale to je asi tak všetko. Tak inteligentnú skupinu mladých narkomanov som totiž už dávno nezažil a keď sa mi konečne nejaká scénka začala páčiť, okamžite to ešte vylepšili dokonale zvládnutým správaním v krízových situáciách. A aby bolo všetko na poriadku, najdlhšie besnenie troch mentálov, ktorí by hádam nemali problém vymrdať s celým Mossadom, BOPE alebo Navy Seals , prežije top jebka, aká len môže existovať. Ale nakolko patrím k demenciou postihnutej časti populácie, tak udeľujem vskutku zhovievavé a krásne hodnotenie.

The Collector (2009)

Je až desivé, keď si ako nadšený zberateľ známok zavoláte pár priateľov s podobným postihnutím a pustíte im toto. Odvtedy sa mi nikto z nich neozval. Občas (hlavne po štedrejšej dávke koksu ako je bežná) sa sám seba ako pravý fetom posilnený filozof pýtam, o čo tým divným mastniakom, ktorí majú potrebu zabiť všetko okolo seba vlastne ide a prečo to robia, tu som ale nemal príliš čas sa tým zaoberať a to som sa naťahal prachu viac jak vysavač! Pri tej atmosfére, ktorá vám ani na moment nedovolí čo i len trošku uvoľniť zvierače (myslím zovreté päste) na nejaké rozmýšľanie nad motívmi divného zakuklenca ani nezostáva čas. Niekde som tu čítal, že Collector má podobný problém ako Martyrs, ale podľa mňa ani zďaleka nemá - zďaleka to totiž nie je taká kokotina s pseudointeligentnou pointou pre maníkov, ktorí túžia polemizovať o živote a smrti, toto je proste napínavá jazda v červených farbách a síce bez štipky logiky, ale aj tak dokázala ponúknuť viac ako väčšina podobných filmov preto ozaj len zľahka nadhodnocujem a dávam plnú palbu.