Oni (2008)

Ono zo začiatku ten elfský zásnubný večierok ani nevyzerá tak beznádejne, Arwen a Džejms nie sú tak nechutne šťastní ako to vo filmoch býva. Elfka má prsteňov dosť a svadbu nechce. Džejms ako správny romantik a milovník ruží svadbu chce a pripraví superzásnubné divadielko, ktoré je napínavé a zaujímavé, len dovtedy, kým masky nevybehnú na scénu. Potom už ide sľubne budovaná atmosféra, ktorá mi párkrát spôsobila zimomriavky už celkom slušne do prdele a čím ďalej tým bližšie sa to celé začína podobať na onú rumunskú kokotinu Ils. Ešteže to netrvá tak dlho, aby som postŕhal všetky hviezdičky, ktoré som sa chystal udeliť.

Oběť zla (2007)

Tento film je pre mňa dôkazom, že aj tisíckrát videné môže byť dobré, dokonca aj podané mierne inak. Jednoznačne najlepší exploitation aký som v poslednej dobe videl. Konečne svojim spôsobom sympatická dvojica Mišo a Šeryl sa vyberú z mesta nadýchať sa čerstvého nemestského vzduchu a trochu si zaturistikovať. Prvý strach príde zároveň s prvým kontaktom s miestnou (ne)civilizáciou, a potom to už ide pekne z kopca - interpretácia Božského plánu je niekedy vskutku pôsobivá a nejeden klérik by sa pri pozeraní tohto dielka iste nechal uniesť a s rukou pod sutanou by slastne ťahal káčera, akí pobožní sú ľudia žijúci na amerických lazoch a s akou pompou sa zhostili napravenia hriešnej mladej dvojice vyvedúc ju zo života v hriechu, za použitia lásky k blížnemu a mierneho dohovárania a nasmerovať týchto fujky hriešnikov zo zlej cesty plnej nemanželského sexu a chtíča, na lepšiu cestu plnú utrpenia, krvi , rezania a jebačky pre naplnenie vyšších cieľov. Podľa môjho skromného názoru - dieťa napravenej dvojice je primeraná daň za návod na lepší život. Nevďačníci Mišo a Šeryl sú ale beznádejné prípady a boha nechcú a kázania jeho buranských svetských poslov majú u piči, dokonca ako vrchol nevďaky svojím tútorom pripravia dokonalú ochutnávku vlastnej viery, takmer lepšiu ako z čias inkvizície. Zbožným a priateľským vidlákom tak namiesto vďaky naservírujú tortúry ako je zosekávanie hláv, paľba z brokovnice či zarazenie relikvie najsvetejšieho kríža do krku (veľmi praktické využitie) . Ani sa nemožno čudovať, že po takom nevďaku sa z tohto raja na zemi musia porúčať a žiť šťastne a bezbožne až do smrti.. Amen. A teraz vážne - konečne to správne napätie, a aj napriek miliónkrát obohratému scenáru, ktorý vykráda staršie aj novšie filmy aj zaujímavá nová myšlienka a nový pohľad na náboženstvo. Hlavné postavy sympatické, záporáci záporne jebnutí až strašidelní a trojica buranov dokonale buranská. Dokonca mi nevadil ani ten hepyend. Tak, dopozerané a teraz sa môžem pokojne pripraviť na poriadnu túru cez les s frajerkou. 80%

Mučedníci (2008) odpad!

Ako vôbec začať... skúsim niečo ako : Prvá polovica bola úplne napiču a druhá .... tiež. Lepšie sa to podľa mňa vyjadriť nedá. Pol filmu môžete vidieť dve hystericky sem a tam pobehujúce piče a keď sa jeden poteší, keď sa jedna z nich podreže, príde banda snáď ešte väčších kokotov ako dve hlavné pôvodné hrdinky, až vám tá podrezaná začne pomaly chýbať. A keď už celý scenár stojí za chuja a normálny človek proste musí počítať každú sekundu do konca, tvorcovia nahodia kúlfilozofickú pointu, aby kúlfilozofovia mali nad čím filozofovať a rozmýšľať o živote. Gýčovitá sračka, ktorú zľahka prekoná aj taký Hostel od Eliho Rotha, čo sa fakt sám sebe čudujem, že dačo také píšem. Odpad, odpad, odpad, 99 minút nudy a nezmyselných kecov. Čo na filme prekvapí je jeho pomerne vysoké hodnotenie a filozofické traktáty niektorých užívateľov v komentároch. PS: komentár obsahuje spoiler :O PPS: zaujímavé komentáre : Isherwood, Eda S, arachneuss

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Dokument prakticky o tom ako funguje nielen celá Amerika, ale aj celý svet - presadiť si svoje za každú cenu, jebať ostatných, jebať na to akým spôsobom, hlavne byť prvý. Mal by si to pozrieť každý mladý chalanko, ktorý začal cvičiť a ešte verí takým rečiam akože mu treba vela spať, správne žrať a tvrdo trénovať a bude najobrovskejší nielen v posilke, ale aj na svete. Bellov dokument môže jednoznačne mnohým (hlavne mladším a začínajúcim) otvoriť oči, pretože každému priamo chrstne do tváre ako to je a zbúra naivné ideály. Mne osobne sa síce dokument páčil, ale aj napriek tomu sa zdržujem hlasovania.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

No tak som konečne videl najkultovejší, kultový kult všetkých kultov a bol to fakt kultový zážitok, až som sa z toho celý skultoval a po prečítaní komentárov tu som sa naučil nové slovo - KULT. No okej, dosť bolo rozkoše, cestu k Pulp Fiction si postupne a nesmelo hľadáme, prvý raz, keď som sa ho snažil pozerať po opici, hádam ešte s dvomi promile som to vypol po dvadsiatich minútach nechápavo krútiac hlavou nad tým , čo je to za pičovinu. Po vytriezvení mi to nedalo a zapol som znovu, tentokrát som úspešne vydržal až do konca, ale nijak ohúrený som si nepripadal. Len neskôr sa mi začali niektoré scény opäť vybavovať a skutočne som sa pristihol, ako sa nad nimi sem tam prihlúplo usmievam. Nakoniec som si najkultovejší kult všetkých kultov zapol ešte raz a v úplnej pohode a skutočne si ho vychutnal. Akurát nesúhlasím s tvrdeniami, že Pulp Fiction je nejaký veľký návrat Johna Travoltu, skôr neviem, či sa potom ešte objavil v nejakej extra úlohe.

Dřív než půjdu spát (2014)

Námet sám o sebe by ani nebol taký zlý, ale je tu niekoľko ale. Celý film okrem posledných desiatich minút je neskutočne otrasne monotónny až uspávajúci, takže sa vám môže zdať, že trvá oveľa dlhšie ako tých 92 minút. Ďalšie ALE patrí Nicole Kidman, ktorú som takto sprasenú, nesympatickú a staro pôsobiacu ešte nevidel. Nesympatický čurák, o ktorom je celý čas jasné, že bude hlavným záporákom je v poriadku - pôsobí ako nesympatický čurák po celý čas, takže na konci žiadne veľké prekvapenie. Možno keby to celé bolo o polhodinu kratšie, dalo by sa uvažovať o lepšom hodnotení, takto sa jeden dočká len samej vaty a vykúpenia vo forme záveru.

Tanec snů (2015) (pořad)

Tu je ťažko volačo hodnotiť, na jednej strane možno pekný nápad (ako zarobiť na cudzích kriploch samozrejme) od hnojky, ale na druhej strane pozerať sa na väčšinu tých tvárí tam... dal by som "odpad" za celkový dojem, ale keď som videl "tancovať" Christovú mal som chvílku neodolateľné nutkanie to opäťkovať za dokonalý komediálny zážitok. Nie, bez srandy, niečo takéto odmietam hodnotiť, len viem , že viac si to už nezapnem

Love (2011)

Na to aké nízke boli moje očakávania, je film lóve celkom príjemným prekvapením, natočeným bez prikrášľovania a všetko to surové podáva pekne a natvrdo. Navyše príbeh sám o sebe nie je tiež až taký zlý a upätý ako som čakal, proste je vidieť, že režisér nie je z tých, ktorí majú v riti zarazenú ostrúhanú ceruzku a nebojí sa ukázať odvrátenú tvár mesta, nočné ulice troška inak, za hranicou zákona. Pokiaľ ide o romantické scény, to už bolo občas prehnané až troška lepkavé, ale to by až tak nevadilo. Čo mi neskutočne vadilo bol "herecký" výkon Michala Nemtudu, neskutočne mi kazil dojem z celého filmu, rovnako ako aj Tina, ktorej sa chvalabohu nedostalo príliš mnoho priestoru. Ďalším menším problémikom boli miestami nezmyselne dlhé odveci dialógy, ale to je asi tak všetko, čo môžem vytknúť. Osobitne sa mi páčili scény s policajnými zákrokmi. Nebyť toho Nemtudu tak ešte jednu prihodím, ale takto, po dlhšom váhaní je to za tři vážení.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Možnože ten nápad sám o sebe nebol taký zlý, ale tá realizácia.. Traja buzeranti už nevedia, čo spraviť, aby zvýšili úspešnosť svojej po piči kapely. Samozrejme, niet lepšieho producenta, ktorý vám na hudobnej scéne zaručí úspech ako je práve Satan, stačí mu za to taká maličkosť ako je telo panny. Homotriu už stačí nájsť vlhkú kundu, ktorá by s nimi išla, s túžbou prísť o panenstvo. Má to háčik len v tom, že ich vlhká kunda je asi taká panna jak Sasha Grey. A tak miesto vraždy tu máme démonom posadnutú, odporne hrajúcu a iritujúcu Megan Fox, ktorá až po tom homovýlete zistila, že chlapci na jej škole sú proste "k sežrání." To divákovi zhovievavo poskytuje 98 minút až zúfalo nudne natočeného príbehu, z ktorého tvorcovia myslím mohli vyťažiť aspoň o niečo málo viac.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Troška kokotinka o tom ako sa smutný uzavretý debil bije s obľúbeným rozmaznaným debilom. Samozrejme nesmie chýbať šukézna spolužiačka pobehujúca medzi nimi a černoch, ktorý vyťahuje z rukáva jednu múdrosť za druhou. Čo som však bol prekvapený, dalo sa na to pozerať až do konca, nevadilo ani to jedno klišé za druhým , dokonca ani tá kopa buzikov na škole. Jednoznačne však musím usúdiť, že ide o pozitívne prekvapenie.