Světová invaze (2011)

Pořádná řežba mezi mariňáky a allieny v ulicích LA. Kdo chce vidět víc, ať raději zůstane doma. Zde totiž nešlo o nic jiného a myslím, že ta přímočarost jedině prospěla. Nikdo nevěděl proč a s jakými úmysly začal masakroval vesmírný šmejd lidskou populaci na západním pobřeží země zaslíbené. V zorném úhlu kamery máme jen jednu jednotku US Marines s jednoduchým úkolem: Najít přeživší civilisty a pokudmožno přežít před masivním bombardováním postižené oblasti. Jenže, tak jak může každý předpokládat, nic nepůjde podle plánu... Můžu ve stručnosti vyhodnotit, že to bylo prostě cool. Akce a prostředí mi hodně připomínala Scottova Černého jestřába. Od absolutního hodnocení mě odradila doslova kreténská kamera, kterou asi držel dement na odvykačce. Roztřepané záběry byly ke škodě filmu zbytečně použity i u statických scén, kdy se vůbec nic nedělo. U akčních scén bych to pochopil, stejně tak, kdyby se jednalo o nízkorozpočtový snímek, kde se tímto stylem skrývá nedostatek peněz.

Pavouci z vesmíru (2010)

Vím, že nemůžu hodnotit objektivně kvůli oblibě tohoto žánru, ale přesto si myslím, že tento film si takové hodnocení nezaslouží. Nenašel jsem tu jedinou věc, která by mi vyloženě vadila. Když jsem se navíc dozvěděl co takový film stál zlaťáků, tak se spíš jen můžu divit kolik muziky se dá udělat za takové "drobné".

TRON: Legacy 3D (2010)

Nevěděl jsem do čeho jdu. Byla zde jen taková předtucha a náznaky něčeho fantaskního, pro mnohé těžce stravitelného, pro snílky a vizionáře ovšem báječného. Taky se tak stalo. Precizní, vymazlená vizualizace neonového světa ohromí. Pokud si začnete všímat detailů, musíte ocenit tvůrce tohoto snímku, že si dali velmi záležet na celkové vizualizaci veškerého digitálního světa. Každý detail, každý předmět, vznášedlo nebo program tu má své místo a perfektně zapadá do celku a na jedno shlédnutí není šance vše postřehnout, neřkuli vychutnat. Vše hezky podrhuje skvělý soundrack, který k tomuto žánru perfektně sedne. Trochu mi chyběly technické detaily spojení našeho a digitálního světa, ale předpokládám, že to byl záměr, který v rámci tohoto žánru zase tak nevadí.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Kdyby tento film byl zařazený do žánru komedie nebo parodie bylo by vše v pořádku. Tak posuďte sami: Po několika milionech let se díky několika dělobuchům probudí v ledu zamrzlí pravěký žralok Megalodon (20 - 60 tun, 12-30 metrů, pozn. wikipedia) a nějaká přerostlá chobotnice. Samozřejmě každý z nich je velký asi jako dvě fotbalová hřiště, jsou živý a zdravý a mají se čile k světu. Chtějí hned napravit miliony let strádání a začnou baštit vybranou potravu. Nejvíce jim zachutnají vojenské bitevní lodě a železobetonové mosty. Když náhodou dostanou chuť na letící Boeing nebo stíhačku, naučí se dokonce i létat. A když je to už přestane bavit zaplavou si na druhý konec světa. Na druhý den se vrátí, protože dostanou chuť si vrznout. Jenže ouha! Brzy zjistí, že to byla past od třech mazaných vědců, kteří dostali vynikající nápad při tom když si to rozdávali v kotelně a už je nebavilo přelévat barevné vodičky ve zkumavkách. Tak se naštvali a snědli další loď. Ta se samozřejmě bránila jak mohla, když střílela dělem před sebe. A chvilku si i udatný kapitán myslel, že poslal žraloka do věčných lovišť. Jenže opět mýlka. Představte si, že ten žralok byl tak mazaný, že plaval celou dobu pod vodou a ještě z boku, neřád jeden. Ano, opět si pochutnal na výborné oceli. Ale nebojte, vše se nakonec v dobré obrátí, když si po několikáté zajdou vědci na pláž a při zapadajícím slunci je opět něco napadne jak tyto monstra zneškodnit. Ono, co kdyby je náhodou napadlo vylézt na souš? ... no řekněte, není to sranda k popukání?

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Silný příběh dvou osmiletých chlapců z odlišných světů viděný svět kolem sebe svýma nechápavýma očima s kulervoucím závěrem.

Piraňa 3D (2010)

Hejno nenažraných sardinek, metráky silikonu, hromada nelogických zvratů, stovky ječících, dobře vypadajících teenagerů, hektolitry malinovky, kopec užraných orgánů, jeden penis = ranec zábavy nebo kýbl sraček? Toť Piraňa 3D.

Rallye smrti 2 (2010)

Šílený, nepřehledný střih sráží tohle pokračování dolů. Jak v zápasech, tak v závodech není vůbec poznat linearita akce. Jsou to slepence různých záběrů, které šlo libovolně použít pro každý druhý záběr. Body dávám za překvapivý závěr k tomuto druhu filmu a velmi slušný výběr roštěnek.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Jediným a podstatným problémem u tohoto filmu pro mě je, že jsem před ním viděl díl třetí. Jediné proč se dívat na film tohoto druhu, jsou zápasy a těch je tady podstatně méně. Vlastně půl filmu se jen čeká na zápas, který je sice nevyhnutelný, ale nějaké morální dilema (které jsem nepoochopil) brání jednomu zápasníkovi. Nuda to ale určitě není.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Jestliže prominu poslednímu dílu fightu za mřížemi celkovou béčkovitost, průhlednost, předvídatelnost a zaměřím se na rubání v ringu (proč jinak se na to dívat?) šlo o výbornou podívanou. Hlavně bych vyzvednul výbornou choreografii, režii bez rychlých střihů, které by zakryli neschopnost a výběr zápasníků-herců, u kterých šlo na první pohled vidět, že jsou v tom určitě dobří i v civilu.

Ďábel (2010)

Nadšení! Nejednalo se sice o čistokrevný horor, ale spíše thriller. Pocit strachu ale velmi dobře suplovalo gradující napětí. Jsem také rád za to, že režisér nezvolil k navození atmosféry laciné lekačky, ale (taky díky krátké stopáži, která filmu jen prospěla) postupně zahušťoval atmosféru vražděním (a tím i vylučováním) jednotlivých osob ze seznamu podezřelých z okultismu. Taky jsem měl radost, že mě tip na toho správného hned nevyšel.