Zakázaná zóna (2010)

Název filmu je zde hodně zavádějící. Obludky, které nejsou vlastně celý film ani pořádně vidět jsou zde spíše jako dokreslení romantické cesty dvou lidí napříč infikovanou oblastí. Oceňuji slušné záběry lidských budov nebo techniky v troskách, ve kterých šla cíti tísnivá postapokalyptická atmosféra. Celý film byl vlastně na takové poklidné notě, kde se nic nedělo. Když jsem asi v půlce pochopil, že se asi ani nic do konce nestane, užíval jsem si jej víc. Nicméně za klamný název a očekávaní něčeho jiného, bod dolů.

Frozen (2010)

Atmosféru tento film má na výbornou, což bych normálně bral jako nejdůležitější věc, ale jedna podstata jej sráží dolů. Totiž jakmile tato trojice lyžařů uvízla na vleku začali jendat jako tupci a hrotit situace tím způsobem jak se nejrychleji dostat do ještě horší. Pozor spoiler, jen pro ty co už viděli! Osobně bych si skok na zmrzlou sjezdovku odhadem z 10-15 m nechal jako úplně poslední možnost a nedělal to jako první věc. V tu chvíli měli všechno vybavení i bundy. Věřím, že kdyby se s tím trochu vyhráli, dokázali by vytvořit něco jako lano, které by skok zkrátilo určitě o pár metrů. Ikdyž se potom bleskurychle zbavili veškerého vybavení, pořád jim zůstala jedna hůlka, kterou mohl sjet po laně dolů. Času na přemýšlení měli dost. Pořád ale nevěřím, že takové lano mu rozdrásalo rukavice i ruce když po něm neklouzal. Navíc, blbec, měl i nohy, tak se mohl vytáhnout a rozložit síly na celé tělo. Jeho námitku, že má nohy příliš těžké neberu, to by v žádném případě nepřeručkoval k druhému stožáru. Další donebevolající kravina byla, že všichni asi chtěli umrznou hned, jinak nechápu proč bundu se zipsem až k nosu měli oba rozepnutou až ke krku. Pravděpodobně jen kvůli tomu, aby jim šlo vidět na face. Močení do kalhot když mrzne nebo přimrzlá ruka na tyči asi nemá smysl rozebírat. Hloupě podané bylo také uvolnění matice šroubu silného jak dva palce, který jistil celou sedačku. Musíte uznat, že taková věc se prostě neuvolní jen když se na ní někdo párkrát zhoupne. Další jištění v podobě ocelového lanka, které se okamžitě roztrhlo raději už nekomentuji. V jednom měl ale ten lyžař pravdu. Vlci jsou plachá stvoření a z lidí, pokud nejsou v úzkých mají většinou strach. Je proto nemožné je potkat na sjezdovce, kde se celé dny pohybují davy lidí zanechávajíc velmi výraznou pachovou stopu, které by se vlci na hony vyhnuli. Ikdyž z mého komentáře vypadá, že se mi to nelíbilo, není to pravda. Jen prostě nemám rád nelogické a důvodně na hlavu postavené jednání postav, kvůli tomu aby byl příběh zajímavější. Když prostě nevím jak příběh ozvláštnit, tak, aby byl pro diváka uvěřitelný, tak to raději nedělám.

Útes smrti (2010)

Největší klad tohoto filmu vidím na uvěřitelnosti příběhu, chování postav a hutné atmosféře. Snad až na jeden moment by v podobných situacích do jakých se dostala čtveřice plavců jednal asi každý. Možná proto bylo snazší představit si tu beznadějnou situaci, když šlapete na místě vodu a kolem krouží obrovský nenažraný žralok, který si s vámi nechce popovídat.

Machete (2010)

Tenhle druh nadsázky asi nepochopím. Jediné co za to stálo byly známé tváře a kopa sexy ženských.

Pozemšťan (2007)

Je neuvěřitelné, jak z dialogu několika osob v jedné místnosti se dá tolik vyždímat. Ještě se mě nestalo, že bych s takovou netrpělivostí čekal na jakoukoliv otázku a ještě více odpověď na ni. ...fascinující minimalistický film.

Ctihodný občan (2009)

Plné bodové hodnocení by si to zasloužilo nebýt překombinovanosti posledních 20 minut.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Když vím na co jdu a vím co mám očekávat, mi na jednu stranu odpadne možný příjemné překvapení, ale taky na stranu druhou nevznikne pocit zklamání. A přesně o tom byl pro mě nejnovější RE. Shrnul bych to do jedné věty. Výborně zmáknutá popcornová 3D zábava ve stylu akčních gamesek při které důrazně nedoporučuji používat šedou kůru mozkovou.

Černá smrt (2010)

Velmi středověký, velmi temný, velmi pesimistický a velmi dobrý film. V podstatě chtěl zachytit střet dvou extremistických skupin a lidskou ovlivnitelnost činit cokoli ve víře něčeho, čemu myslí že rozumí, ale vlastně vůbec nic neví.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Ploché pozlátko, které u mě nezafungovalo. Kdyby v hlavní roli byl Brendan Fraser, řekl bych že jde o pokračování Mumie. Tento film má totiž úplně stejný drajv akorát mu pár důležitých maličkostí chybí.

Expendables: Postradatelní (2010)

Od Slye jsem čekal po Rambovi a tuně nabušených trailerů trochu více. Akce je zde na takový druh filmu málo a když už, tak je pokazí kreténská kamera nebo střih. Pěstní souboje jsou taktéž absolutně nepřehledné. Takový odkaz na staré časy si mohl Sly odpustit. Vše ale vynahradí absolutně cool vtipné hlášky a sebeironie, bez které by tento film ztratil půdu pod nohama.