Bohémský život (1992)

Kaurismäkiho majstrštyk. Evropský humanistický umění par excellence, vítězství ducha nad hmotou. - Kaurismäki je, mám pocit, vedle Jarmusche jediným novějším režisérem srovnatelným s klasiky evropskýho filmu 50. - 70. let. Účinný minimalismus, vynikající, jemný smysl pro humor ("z principu jsem proti manželství, ale v tvém případě bych udělal výjimku", nebo ta klavírní kompozice jednoho z hrdinů, v jejímž závěru zazní: you are under arrest - řval jsem smíchy), o jakém si Zelenka nebo Hřebejk může nechat jen zdát. Originální, vysoce noblesní, tempo pomalejší, jak se sluší a patří, tady se nikam připitoměle nespěchá. Má to takový pankáčský šmrnc, ale přitom je tam hlubokoký vhled do podstaty lidství, dojemný, ale nepatetický. Hluboce smekám.

Santiniho jazyk (2011) (TV film) odpad!

ne, ne, ne, tohle je i na současný český poměry moc (a to je co říct)

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

celkem bych souhlasil s recenzí zde: http://magazin.aktualne.cz/televize/recenze-serialu-jana-hrebejka-pripad-pro-exorcistu/r~5c9d4b24995311e4ab15002590604f2e/ se dvěma výhradami, zaprvé: autor tvrdí, že se můžeme dohadovat, co tvůrci mysleli vážně, a co už ne. Obávám se nejhoršího, totiž že tvůrci to mysleli vážně od A do Z. A za druhý: polemizoval bych s tezí, že "Jan Hřebejk je po technické stránce neoddiskutovatelně velmi talentovaný režisér". No.. Já bych Hřebejk ocenil, kdyby teď řekl, že všechno, co natočil, ty doslovné banality se slaboučkými Jarchovského scénáři, byl fór, parodie, že si ze ctěného diváctva vystřelil. Obávám se však, že se to nestane... Hřebejk se navenek tváří jako seriozní tvůrce, seká filmy tempem Woody Allena, - na škole mu přezdívali Woody (sic)- nebo Bergmana, aniž by ovšem měl 1/10 jejich talentu, má "dvorního" skladatele - asi jako Fellini měl Rotu, - Aleše Březinu, muzikologa a odborníka na Martinů (člověku ho může být jen líto, skládá-li hudbu do podobných hovadin), "dvorního" scenáristu - jako Bunuel Carriera - Jarchovského (to je takový strejc z hospody IV. cenové s talentem IV. cenové - jestli tento člověk učí na FAMU, tak potěš koště), ale ve skutečnosti produkuje odpad. Takový Troška nebo Poledňáková, u těch si nikdo na nic nehraje, ale že je Hřebejk brán vážně, je neskutečně smutný. - A ještě jedna věc: Kynšperský není špatnej muzikant, Winterová zpívala s Extází sv. Terezy, to taky nebylo špatný - copak neví, co Hřebejk točí za srágory? Proč se v tom kompromitujou? Měli ho poslat do pryč.

Plynové lampy (1944)

no, to přehrávání je z dnešního pohledu komické, je to schematické a očekávatelné (kdopak asi nebohou novomanželku zachrání?), ale je to poctivé, řemeslně dobře zvládnuté, je radost na to koukat a staromilec si pošmákne

Červený drak (2002)

přemýšlím, je-li v Hollywoodu herec, který by měl menší charisma než Norton. Možná Nicolas Cage, ten je navíc ještě totálně nesympatický.. Film je rutinérský, mírně nadprůměrný produkt, ale narozdíl třeba od Hannibal Rising neurazí (až na hudbu, což je jedno klišé za druhým)

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Nejlepší díl celý trilogie, bez disneylandovské kýčovitosti prvního dílu a béčkově horrorových hovadin třetího. Důstojné a zdařilé.

Hannibal - Zrození (2007)

Mlčení jehňátek - slušné, Hannibal - jakž takž, tohle - srágora. Pěkný příklad toho, jak obvykle dopadá snaha rejžovat na rozmělňování úspěšný věci.

Snooki a JWOWW (2012) (pořad) odpad!

poctivej emerickej white trash v akci.. nemyslitelný se stává skutečností

16 a těhotná (2009) (pořad) odpad!

Ameriku mám rád, ale jestli mi tohle bude dělat, nedopadne to dobře... A MTV šla absolutně do prdele.

Věra 68 (2012)

Virtuozní řemeslo. Jako obvykle u Sommerové je to občas na hraně citovýho vydírání, nicméně zaplaťpámbu za to, že aspoň v dokumentu vzniká takováhle kvalita, když už současnej českej hranej film stojí za vyliž.