Shazam! Hněv bohů (2023)

Asi jsem retard, ale mě to bavilo. Skoro všechno bylo perfektní. A to nepíšu jenom kvůli skvělé jedničce. Protože to, co bylo tady špatně je právě následek toho, jak fungují druhé díly. A fakt mě mrzí, že se to blbě sešlo a já to nemohla vidět v kině. Takže napraveno. A jaký to teda je? Tomuhle filmu chybí právě ta dětská lehkost, kterou měla jednička. A celkově ten humor, který způsobuje jedinečnost pointy postavy Shazama. Jenže tady prostě dospělý neustále mluví jako děti, protože jsou ve svých dětských tělech minimum doby. A taky ten špatný úděl dvojek, kde všechno musí být větší, lepší a epičtější. A je sice fajn, že jsou ve filmu dvě nejlepšejší věci na světě - drak a jednorožci - , jenže je tam strašně moc dalších věcí, který jsou...no, už prostě moc. Jinak by ten film byl vlastně fajn a nechápu, proč ho všichni tak nesnáší. Chápu, proč je tak těžké film milovat, tady věci nefungují na 100%, ale zase to není takový průser. Ale kdo chce hledat problémy tam, kde nejsou, tak si film užije. Ale z jiného důvodu, než my ostatní. Za mě to bylo dobře natočený, hudba byla fajn. Jenom prostě ta věc mrzí. Dějově to je fajn, ty dvě hodiny to utáhne bez problému a nenudila jsem se. Jako třeba u posledního Ant-Mana, kde jsem měla stejný problém (teda, plus ty další věci, co tam byly špatně): Vyměn jména ve scénáři, za pět minut přepiš pár drobností a prodáš to úplně každýmu jinýmu generickýmu superhrdinovi. Prostě: nebylo to špatný, jenom tomu chybělo to srdíčko, který má jednička. Na tu se kouknu vždycky znovu ráda  :)

The Mandalorian - Kapitola 23: Spiknutí (2023) (epizoda)

Tak tohle bylo neskutečně nádherný.  Tři vykřičníky. Jak se to všechno hezky sejde v jedné neskutečně povedené epizodě směřující k finále série, o které nepochybuji, že bude pecka. Tři vykřičníky.

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Milé, krátké, ale to neva  ;) S1: 4/4. S2 4/4.

Já jsem Groot - Maličký (2022) (epizoda)

Proč jsem si vzpomněla na svoje dětství, kdy jsem něco rozbila a snažila se to nakamuflovat na toho, co půjde po mě? Závěrečné posunutí kamenem má za mě palec nahoru  :)