Gentlemani (2019)

Velmi sofistikovaný a příběh vzdáleně připomínající Podfuck (2000) nebo i Pulp Fiction (1994). Komu se to líbilo, tak doporučuji Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013).

Drive (2011)

Řemeslně odvedené, ale těch statických záběrů je až příliš. Minimalistické dialogy ano, ale plochá dráha děje to dost kazí.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Nepatetické soudní drama s vysokými morálně - politickými ambicemi. Je za tím vidět spousta neholywoodské a nepatetické filmové práce, ale výsledek je myšlenkově, emocionálně i logicky nějak nedovařený.

Odpočítávání (2010)

O co více moralizování o výslechových metodách, o to méně akce.

Sedmého dne večer (1974)

Plytký příběh plný socialistických pohraničníků a kriminalistů, ale bez malebné a  mlžnaté atmosféry jako ve filmu Král Šumavy (1959).

Sebevražedný oddíl (2021)

Kdo má rád žertovné krvavé řežby se superhrdiny jako například Deadpool (2016), tak tomu by se tohle mohlo líbit, i když k Dedpool nebo k Sin City - město hříchu (2005) to má podle mne hodně daleko, tohle je spíše takový popíkový sladomléčný odvar.

Zrádce mezi námi (2016)

Multikulturní manželský párek si užívá dovolenou v Maroku. Stanou se nechtěně součástí týmu britské tajné služby, který se snaží odhalit praní i zkorumpované politiky. Ruský mafiánský účetní Dima Stellan Skarsgård chce, aby výměnou za potopení chránili jeho rodinu a oni se charakterně činí a všichni s napětím sledují, jestli se jim podaří najít cestu zpět do rozviklaného manželského párku.

Prometheus (2012)

Tak kdo koho tedy stvořil a kdo nám odpoví na to proč? Ve srovnání s těmi různých ostudnými Vetřelci vs. programátor atd., tak tohle je osvěžující návrat Vetřelce do rukou režiséra  původního filmu Vetřelec (1979). Takový silný nářez jako v roce 1979 už to sice asi nikdy nebude, ale je to řemeslně dobře odvedené dílo R. Scotta s malebnou SF výpravou.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Dánský režisér Niels Arden Oplev si přizval švédskou Noomi Rapace, která má svoji zjizvenou tváří a duší přispět k popsychologičtění akčňáku s také vnitřně zraněným mstitelem Colinem Farellem. Kdo hledá řízné akce bude asi zklamám, a ani závěrečná přehnaná řežba ho asi neuspokojí, přesto se na to dá dívat. Hudba (Jacob Groth) k tomu docela pásne.

T2 Trainspotting (2017)

Ano, nostalgie z toho teče, ale vidět se to dá i pro ty, kteří mají rádi T1.