Trainspotting (1996)

Skvělý film o drogách. Na začátku je to skvělá nekonečná jízda. V průběhu se ale ukáže, že je to let s mnoha mezipřistáními do pekla, který končí v pekle, pokud z něj nevyskočíte. Vřele doporučuji pro mne filmovou sérii s podobě zpracovaným tématem - Dealer (1996 a další) ze severské produkce, kde největšího dealerského zlejše všech zlejšů hraje balkánský Zlatko Burič.

Žena ve vodě (2006)

Sice obdivovaný režisér, ale v tomto kousku jen plytká poetika bez příběhu. Možná pro děti, ale našince to jen otráví.

Pád Bílého domu (2013)

Rákosky napadnou Bílý dům a zajmou prezidenta, ale Gerard Butler se nestydí hrát v takové americké patriotické patlanici a prezidenta hrdinně osvobodí.

Osudový dotek (2004)

Teorii o tom, že někdy stačí závan motýlých křídel a všechno je jinak, to ano. Také alternativní rozbočky, ale tohle provedení je nějak moc polopatické a opravdu týnejdžrovské.

Sunshine (2007)

SF sleduji s nadšením, ale tohle mne nevtáhlo, neboť to má málo překvapivého,  objevného a SF uvěřitelného. Ta trocha atmošky nezachrání tu dlouhou stopáž a plytké konverzace.

Smuteční slavnost (1969)

Neobmyslnými prostředky podaný "sirový" příběh o lidech v tlaku kolektivizace. Pro mně hlavní: Kde není zákon, tak je to na každém zvlášť a na jeho svědomí.

Černé moře (2014)

Kulisy dobré, atmoška by také šla, ale příběh je násilný, až hraničící s naivitou, která by šla možná prominout starším "ponorkovkám" z videokazetového dávnověku, ale tohle je film z roku 2014.

Hacker (2015)

Sice se to neobešlo bez nějakých nelogičností a trochy zjednodušení, ale je to řemeslně dobře odvedená akční hackerovka bez přehnaného akčňáctví a hysterických přestřelek. Má to dějový spád a náhledy do Asie.

Venom (2018)

Nenápaditá předělávka komiksovky, kde je přeakčněno, ale bez napětí. Také vyváženost akcí a pokusů o humor nefunguje. Vyvedené animace to má, ale dialogy jsou jalové a příběh předpokládatelně plytký.

Kapsy plné dynamitu (1971)

Podnětný ekologický začátek, kdy Rod Steiger močí do mraveniště. Pak zahřmí, jakoby mu to Pámbu chtěl vrátit. Až k tomu přepadení dostavníku to má westernový spád a říz. Pak se ale děj nesnesitelně rozvleče. Ty dlouhé záběry, jak je známe z jiných špagetywesternů, tady nefungují. Dekorace i rekvizity jsou perfektní, hudbu dodal také Ennio Morricone, ale nejede to. Kromě hlavních herců je to jen kompars a příběh opravdu nenese to revoluční ani etické poselství.