Polar (2019)

Ne moc sofistikovaný příběh o tom, jak nájemce zabijáků hubí své hubitele, aby jim nemusel vyplatit důchod. Ošustěné běčko s převídatelným příslušenstvím.

Jeho veličenstvo Minor (2007)

(S)prosťáček Minor povýší - no a co? Hrome, asi mi něco uniklo, vždyť tento režisér natočil například "Jméno růže"!  Tohle ale není ani vtipné, ani nějak k zamyšlení, a dokonce ani provokativní. Vypadá to jako nějaký vyhulený umělecký výpad z let sedmdesátých, ale je to 2007, a to teda polib -rdel kentaurům!

Den zrady (2011)

Tento film patří podle mně k tomu nejlepšímu na téma politického zákulisí a public relations k čemuž patří také balancování mezi kariérou, loajalitou a pravdou. Hrají to skvěle, režie je cílevědomá, má to děj a hlavně myšlenky. Například zde zazní myšlenka, že je potřeba do deseti let zastavit závislost USA na dovozu ropy ze Čmoudska, nebo také že by si každý po škole měl odbýt dva roky ve veřejně prospěšných činnostech.

Anděl smrti (2005)

Mnohokrát zpracované téma sériovéha vraha, který své oběti aranžuje do různých kompozic a k tomu přidává mystické nápisy. Tento film přibírá do vyšetřovacího týmu kněze a dopouští se i několik dalších pitomostí. Snaha o tajuplno hluboko pod průměrem, myšlenkově i filmově chudobné a místo velkého finále předpokládatelná plichta.

Neon Demon (2016)

Obrazová složka sice vizuálně dost propracovaná dokonce až tak, že je to na ní všchno postaveno, a to je málo. Sice ta hudba k tomu přispívá, i s námětem čisté duše vstupující do modelingu, by se dalo souhlasit, ale místo syrovosti jsou tam vyartované hnusárny. A příběh je dosti řídký a naivní a přitom to režíroval Nicolas Winding Refn, který natočil takové klády jako třeba sérii filmů Dealer (1996, 2004, 2005).

Srážka (2016)

Jistěže to není ze života, ale ne, nejsou to ty přiblblé automobilové honičky, jako ty americké se snopy prskavek. Příběh není nic moc, postavy ploché, Anthony Hopkins přehanibalovává, Ben Kingsley překašpárkovává, ale přesto mi to přišlo jako napínavý thriller s neokoukaným hlavním hrdinou.

Red (2010)

Akční "týmovka" nevelké hloubky, ale akčně to nějak běží. Bruce Willys je i ve svých letech prototyp všech akčňáků. John Malkovich hraje Johna Malkowiche, jen Helen Miren v roli akční babičky-lamačky srdcí s kulometem působí nějak nepatřičně.

Pokrevní bratři (1999)

Filmově dobré, ale obsahově poněkud ujeté - krvavé řeže prošpikované podivným humorem. Herci hrají jak o Zlatou helmu, ale trochu moc u toho křičí. Jinak ale ke staré myšlence o braní spravedlnosti do vlastních rukou to mnoho nového nepřináší, přestože o tom celý film je.

Next (2007)

Souhlasím s tím, že je to dobrý námět, slibný začátek a pak plichta. Konec už to nenapraví.

Pokoj (2003) odpad!

Všechny recenze o tom, jak je to nebetyčně hloupé mají pravdu. Milostné scény absolutně nepřitažlivé a celkově nekoukatelně nudné.