Číslo 9 (2009)

Výborná myšlenka osvobození, skvěle zpracováno

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

opakování téhož, snaha navázat na neúspěšný předchozí první díl. Vystavění základů příběhu na písku, kdy sebeměnší otřes a zaváhání rozsype celou stavbu vyprávění.

Defendor (2009)

povedený návrat Woodyho a jeho role zde byla velmi přesvědčivá

Spartakus (2010) (seriál)

Nevím, po dvou dílech dělat nějaké předčasné závěry není zrovna nejvhodnější. Ten seriál by mohl propojit můj oblíbený Rome a třeba i Gladiatora, ale je to jaksi nedotažené, ikdyž pár scén bylo výtečných........zpomalené scény jsou výborné, jen ty potoky krve a obnaženého masa je tady více nežli v masokombinátě a při některých scénách by i řezník zasakroval. Co dodat, Lucy Lawles v roli Lukrecie si brousí zuby na jednoho z gladiátorů (z čehož lze usoudit značné nepříjemnosti). Peter Mensah jako hlavní cvičitel je také povedený, nemluvě o jeho prodloužené paži, kterou práská kdekoho..

Bolest bez příčiny (2009)

Výborná hudba, zejména polozapomenutý Nick Drake. Til Schweiger podal skvělý výkon a byl naprosto přesvědčivý. Největší zápas je obvykle ten na který naše mysl není připravena. "Zdá se mi o dni kdy jsme se spolu smáli, pavím nohám........."

Neviditelný muž (1933)

úžasný film na třicátá léta včetně triků, a křik, pláč hostinské byl velmi pronikavý a docela mě rozesmíval.

Jak Bruce Lee změnil svět (2009) (TV film)

úžasné, dokument se mi velmi líbil, zejména svou rozmanitostí a to jsem jich také již viděl celou řadu. Mezi tu celou škálu osob, které Bruce ovlivnil a vstoupil do jejich života řadím i sebe a po tu celou řadu let co jsem dělal bojová umění a nejdéle jiu-jitsu byl pro mě Bruce jedinečný.

Luther (2003)

Zajímavý film, nicméně přikrášlující pravou povahu samotného Luthera, který je glorifikován křestanskou denominací augsburského vyznání. Lutherovi se nedá upřít obrovská snaha o změnu stávajících poměrů v církvi i v lidové umělé zbožnosti, obrovský přínos ve formě zpřístupnění a výkladu Bible laické společnosti. Nicméně Luther byl velmi vznětlivý, hádavý, napadal kde koho, požíval ve svých projevech neuvěřitelné vulgarismy a byl antisemita, což nabubřelo o několik století později i kvůli němu do katastrofických rozměrů. Navíc do jeho teologie mu mimo jiné nezapadal list Jakubův, což ve filmu nezaznělo.

Half Nelson (2006)

Velmi otevřený film, Gosling a žačka Shareeka jsou zosobněním dialektické snahy vyvést žáky z pomyslné jeskyně na světlo, nicméně ten kdo poukazuje na umělost osvětlení a přízraky (stíny) často sám bloudí v samotné tmě a vrací se zpět do nitra své slabosti.

Cesta bojovníka (2007)

nedotažené do konce, ikdyž některé scény, potažmo záběry byly skvělé........