Špína (2017)

Tři hvězdy dát nechci, to je málo, protože průměrné to nebylo. Minimálně herecké výkony byly výborné, ale scénáři jsem věřit nedokázala. Nechat se radši zavřít na psychiatrii, než napráskat jedno hovado? V tom bohužel dilema nevidím, čímž rozhodně však nechci toto téma a traumata s tím spojená znevažovat. Ještě k vykreslení prostředí té psychiatrie - jestli to tam vážně chodí ještě i v dnešní době takhle - a je tam tak nemožný a netečný personál, tak není vážně radno se zbláznit.

Svět podle Daliborka (2017)

Dala jsem si pár dní odstup, než něco napíšu. A pořád nevím. :) Je mi skoro blbý přiznat, že jsem se skoro celou dobu u žehlení smála (a byla jsem vděčná, že jsem se na to nešla do kina, protože tam bych se asi tolik smát neodvážila - inzultace by hrozila ze všech možných stran). Samozřejmě, že ten film (ano, budu tomu říkat film) je celý snímán z povýšeneckých intelektuálních výšin (Klusák získal k rozcupování vskutku příhodný materiál), o čemž nejvíce svědčil právem kritizovaný hodně ubohý závěr. Ale zase chápu, že tam pan režisér chtěl narvat nějakou bomba pointu, jinak by to celé vlastně někdo (patrně dokonce i dost lidí) mohlo chápat jen jako velkolepou oslavu vrcholné tuposti (a zlých lidí). Ale nejen Daliborka, ale bez výjimky všech, kteří se ve filmu vyskytovali (a vystavovali). V rámci svého duševního zdraví budu proto doufat, že těchto typů lidí (na hranici svéprávnosti, ale stále ještě svéprávných), je v populaci menšina. A že, stejně jako Daliborek, propásnou termín voleb.

Naprostí cizinci (2016)

Konečně jsem se letos dočkala naprosto dokonalého scénáře a tedy i filmu, který mohu vřele doporučovat. Ale komedie to fakt není, i když je to často dost zábavné. Pět hvězd bez debat.

Osudový okamih (2015) odpad!

Nemůžu ani jednu hvězdu, sorry. Pustila jsem si to jen tak naslepo, že si zase jednou poslechnu slovenštinu. A viděla jsem to bohužel úplně celé, protože jsem u toho balila dárky. A celé to bylo strašlivé, naprosto strašlivé.

Liga spravedlnosti (2017)

Srdcovka - nemůžu jinak než tomu nasypat plný počet. Ani chvíli jsem se nenudila. Nechápu ta nízká hodnocení, vypadá to, že skalní fanoušci superhrdinů na tom ještě nebyli. Je to daleko lepší a svižnější než poslední Thor (což se mi neříká snadno!). DC se prostě vyprsilo! A už se těším na samostatný film o Aquamanovi - snad mu maličko přidají na charakteru... :)

V utajení (2017)

Bylo to tedy hodně překombinované, občas jsem se ztrácela, ale že jedna důležitá postava obživne a z druhé se vyklube padouch, jsem tipla správně. Čtvrtá hvězda je za Naomi a že to celkem odsejpalo.

Wind River (2017)

Mylně jsem si myslela, že to bude detektivka. To tedy ani náhodou. Ale byl to zvláštní film. Silný.

Thor: Ragnarok (2017)

Vtipkující Thor bez vlasů, bez kladiva, bez oka. A co to zase udělali Karlíkovi Urbanovi? Stále čekám, že mu někdo dá nějakou pěknou charakterní roli - a zase takovej štěk. Pět hvězd jedině s oběma přivřenýma očima:)

Bába z ledu (2017)

Film poskládaný z maličkostí, cele závisející na výkonu Zuzany Krónerové - který byl však bezesporu skvělý. Docela mi ale vadilo, že všechny ostatní postavy byly šablonovité až běda (prostě figurky) a na můj vkus se zbytečně často ptaly "proč?". A také, že slovní přestřelky u stolu připomínaly spíš divadelní inscenace. Ale vyznění filmu to kupodivu neubralo. Jen nevím, jak vyženu z hlavy tu scénku s kvalitním panenským olivovým olejem... :)

Baahubali 2: The Conclusion (2017)

... tak mě tak napadlo, co se zajít podívat na bolywoodský festival, tam jsem ještě nebyla. V upoutávce mě zaujal hlavně ten jejich místní Jánošíko-Sandokan Baahubali, tak třeba na to. A byl to tedy masakr! V první čtvrthodince, kdy jsem si už začínala myslet, že snad nikdy nepřestanou zpívat (Od Iron Maiden se to opravdu trošku lišilo) a že mi ze sebezáchovných důvodů zřejmě nezbyde, než se potupně vytratit, začal naštěstí nabíhat alespoň nějaký příběh. Takže jsem ty tři hodiny nakonec vydržela. Ale opravdu jen vydržela. Ano, bylo to velkolepé, ano Baahubali byl hrdina se vším všudy, ano, bylo to barevné, akční a patetické (až běda). Ale pro mě to bylo celkově úmorné a na hranici snesitelnosti; poloviční stopáž by jistě stačila. Přesto tomu sypu 4 hvězdy, protože tak nějak předpokládám, že ve svém žánru je tenhle film špička.