Mammon - Série 2 (2016) (série)

Druhá série je už od první minuty daleko lepší než první, což bývá opravdu málokdy. Skvělá severská atmosféra, napětí a jako bonus si zde detektiv Varg Veum (tedy Trond Espen Seim) střihnul roli premiéra... není si víc co přát. :)

Camille Claudel 1915 (2013)

Stejnojmenný film o dřívějším životě Camille (před blázincem) z roku 1988 je daleko pestřejší a dozvíte se o ní nesrovnatelně víc. Moje oblíbená Juliette Binoche ji zde sice zahrála skvěle, ale osobně považuji za hrdinství, že jsem tento snímek vůbec dokoukala.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Příběh zaostalejšího podivína... no dobře, pro Koháka (chytrého lišáka) role téměř na míru. Ale bohužel to nepůsobilo ani vtipně, ani dojemně - což předpokládám bylo v plánu.

Lion (2016)

Opět: silné zajímavé téma, ale natočené podivně. Ale ano: na závěr jsem byla dojatá, ale výborný film jako třeba Milionář z chatrče to nebyl.

Reservation Road (2007)

Silné téma v telenovelovském zpracování. Ale těch chlápků mi teda líto bylo - jedna nepozornost a život se zbortí všem.

Zúčtování (2016)

Tedy takhle zdramatizovat natolik nezáživné téma, jakým účetnictví je - klobouk dolů. Ale srdcovka z toho nebude. Jednak se mi zdá, že je v poslední době ve filmech nějak "přeautistováno", druhak - a to je samozřejmě rozhodující - Ben Affleck se mi prostě nelíbí. :)

Jackpot (2011)

Byť je to podle povidky Joa Nesbøho, kterého jinak nekriticky miluju a nedám na něj dopustit, tohle byla tedy pěkná ptákovinka. Nesbø asi věděl proč zrovna tohle nikdy nevydal...

Všechno nebo nic (2017)

Urbaníková není žádná chytrolína ani vtipnolína, píše v podstatě červenou knihovnu, takže se nelze divit, že scénář podle její knihy musel dopadnout stejně. Na Bridget ani na Sex ve městě to nemělo ani náhodou - i když se snažily kopírovat o stošest. Druhá půlka byla ale trochu snesitelnější a rozhodně o řád výše než Bezva ženská na krku, kterou jsem si zcela nepředloženě pustila jen pár hodin předtím - takže za tři.

Bezva ženská na krku (2016)

To fakt ne. Uklízím žehlení a vzdávám to ani ne před půlkou. Tenhle "humor" nemůžu... a obávám se, že by mi nepomohlo ani kdybych na tom byla v kině a měla pár panáků v sobě.

Julieta (2016)

Líbilo se mi zpracování, ale zápletka na dramatický film byla docela slabá. A vlastně i těžko uvěřitelná.