Klip (2012)

Klip jsem dlouho odkládala, ale on nakonec nebyl vůbec erotický - jen o jedné úplně vydlabané a sobecké mladé koze, která je závislá na sebenatáčení. Vtipné je, že ale vůbec nemá co točit - v jejím fádním životě i mysli se toho děje opravdu pramálo (nemoc jejího otce nepočítám). Musím říct, že už mě dlouho žádná postava tak neiritovala (ale dokázalo mi to vzedmout emoce, takže tento film za špatný ani nezajímavý rozhodně nepovažuji). Jen kdyby mě u toho tolikrát nenapadalo, že je takt dobře, že nemám dceru... Též soudím, že je celkem jedno, zda je ten film srbský či třeba makedonský - hodně puberťáků z různých koutů světa bude asi dost podobných. Nezbývá než doufat, že z toho vyrostou.

Ledové království (2013)

Po haldě nejrozličnějších předmětů s hlavami Elsy a Anny, které jsem nakoupila za poslední dobu neteřím (nic jiného si nedokázaly přát), jsem se odhodlala podívat se také na zdroj této megalománie - a musím říct, že jsem až překvapena, jak na mě ten příběh působil mile. Jak to prostě hezky udělali. Kdyby mi bylo šest, taky bych z toho asi byla hotová.

Rudý kapitán (2016)

Nijak snadno se to nesledovalo, kupodivu i díky slovenštině, která mi kdysi nevadila. Ale bylo to závažné téma, navíc podané nad poměry akčně; dát míň než 4 hvězdy by bylo nespravedlivé.

Pustina (2016) (seriál)

Tleskám, Pustina se povedla. Aplauduji především mimořádnému výkonu scénáristy Štěpána Hulíka: málokdy se vidí někdo tak mladý - a již tak empatický. O talentu nemluvě. Ale skvělí byli i herci - Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek i Petra Špalková v každém směru překonali sami sebe. Pokud si někdo potrpí na paralely: tak je nevidím v Temném případu, ale daleko spíš ve vynikajícím dánském seriálu Zločin. Tedy alespoň ze začátku, pak se to nepodobalo ničemu, co bych viděla (a viděla jsem toho dost). Též mě potěšilo, že jsem neuhádla vraha. Několik dílů jsem si sice myslela, že ano, ale nakonec to byl někdo jiný. :) Pět hvězd bez debat.

Já, Mattoni (2016) (seriál)

Největší problém byl určitě scénář - dost podivný, místy až dětinský. Průměrnost jim z toho lezla všema ušima.

Gangster Ka: Afričan (2015)

První díl hodnotím mnohem výš - tenhle už mě vůbec nebavil. Scénář byl ušitý horkou jehlou, navíc tam byla spousta hluchých a nelogických míst. A už se mi ani nelíbilo, jak Káčka hrál Hynek Čermák - přehrával a bylo to spíš směšný.

Big Lebowski (1998)

Měla jsem pocit, že tenhle film znám, ale až včera jsem ho viděla soustředěně celý - a je opravdu samorostlý:) a rozhodně ne pro každého. Úplně pořád jsem se sice smíchy neřezala, ale na Duda rozhodně už nikdy nezapomenu. Hlavně na scénku, kdy mu tři frajeři s holema demolují bejvák a on na ně z vany křičí, ať toho nechají, že je to soukromý byt...

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Docela milý film, místy trochu variace na Spider-mana. Podle zdejších ohlasů jsem ale čekala víc. Evidentně též nejsem ta správná věková kategorie, aby mi to připadalo objevné, nebo v čemkoli nové. Druhá půlka byla docela už uspávací. A odhalení (tedy spíš zjevení) "traumatu" v samém závěru, mi vzhledem k předchozí pohodičkové náladě a servírovaným informacím, nepřišlo ani trochu věrohodné. A vlastně ani logické. S nějakým vysvětlováním se tvůrci už vůbec neobtěžovali - a řekla bych, že tentokrát v tom nebyla cudnost, ale spíš bezradnost.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Netřeba pitvat a nimrat se v tom - po mnoha letech jsem zase jednou zažila plné kino a zprava i zleva své nelepší rozesmáté kámošky - suma sumárum: více srandy se ze společného zážitku již vytřískat nedalo. Díky, Bridget - to štěstí Ti přejeme!