Sněhulák (2017)

Sněhulák je po Levhartovi vůbec to nejlepší, co Jo Nesbø napsal, takže jsem to čekala daleko daleko horší. Navíc vědět v detektivce dopředu, kdo je pachatel - což si všichni, kdo to četli, samozřejmě nemohou nepamatovat, také nebyl zrovna bonus navíc. Za sebe mohu říct, že jsem včera odcházela z kina spokojená. Co byste chtěli? Ty knihy jsou samy o sobě tak jedinečné (a zároveň navzájem provázané), že přesně adaptovat jít ani nemůžou. Fassbender v roli Harryho Hola mi nijak nevadil. Možná mě ale trochu zaskočilo, že postavu Rachel svěřili zrovna Nymfomance. :) A až teď jsem se dočetla, že Saga z Mostu si zahrála tu divnou vrahovu matku, což mi zpětně přijde zábavné (v tu chvíli mě to ani nenapadlo).

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Nic moc tedy, nesedla mi forma ani obsah. A Johnny Deep vypadal s tou paruku spíš jak zombie než gangster. Přiznávám, že málem třetinu filmu jsem přetočila.

Ip Man (2008)

Jojo, Donniemu to pěkně svištělo - a ještě u toho měl sympatickou tvářičku. A konečně jsem se dozvěděla, jak vypadá dřevěný panák.

První republika (2014) (seriál)

Myslím, že kdokoli, kdo by se pokusil udělat seriál o první republice, by si vysloužil miliony výtek, zejména ze strany historiků. Osobně bych také radši sledovala zdramatizované životy Ferdinanda Peroutky nebo Karla Čapka, nebo love story TGM s Olgou Sedlmayerovou, ale k tomu se asi jen tak někdo neodhodlá. Takže děkuji alespoň za tento pokus. Viděla jsem i celou první řadu - a dívala jsem se na to ráda. Udělali to zajímavě a napínavě. A po třech dílech druhé řady nelze než konstatovat, že se jim původní atmosféru podařilo zachovat. Navíc v TV není teď ke sledování naprosto nic jiného (a nového).

Kolonie (2015)

Bála jsem se, co přijde v další minutě víc, než u všech vymyšlených hororů dohromady. Strašné, ale výborné.

Případ (2015) (seriál)

Na každý severský seriál se těším - ale tenhle se mi nelíbil. Ano - bylo to drsné, nikoli však temné a už vůbec ne tajemné. Hrdinové (všichni) byli nesympatičtí, což by nemuselo sice nijak zásadně vadit, ale tady mi to vadilo.

Andílek na nervy (2015)

No... i když jsem při tomto "pokusu" o ultra moderní řachandu vybalovala kufry z dovolené, skoro všechno jsem pochytila. Bohužel. Se zaujetím jsem pak sledovala především titulky, abych se dozvěděla, kdo je za tím skvělým a veskrze vtipným scénářem. Překvapili: dokonce čtyři jména; tak snad mají dohromady IQ aspoň do stovky.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Je fajn, že Marveláci konečně pochopili, že Spiderman je postavička hlavně pro děti. Na tohle fakt už můžou jít ve třech letech. Jinak - čekala jsem to mnohem horší, hlavně že už poněkolikáté uvidím, jak Petříka kousne ten pavouk. Moudře to vynechali a zbylý prostor přenechali špičkování s Tonym Starkem, které je kouzelné naprosto vždy. Co mě pobavilo - byl ten multikulti casting. Takto důsledně snad nebyl proveden ještě u žádného snímku nikdy v dějinách. Ale rozhodně neriskovali - Spiderman je globální hrdina par excellence.

Špunti na vodě (2017)

Hodlala jsem malou neteřinku vyvést poprvé v jejím životě do kina - a vylučovací metodou padl los právě na tento snímek. Malá se smála, vypadalo to, že občas i něco chápe, takže dobrý. Jo a mně se to celkem taky líbilo, bylo to milé a ani to naštěstí nebylo úplně stupidní (čehož jsem se obávala od chvíle, kdy jsem zjistila, že za scénářem stojí neblaze proslulý Marcel Bystroň). 3 a půl hvězdy.